Zdravý otec, chorý otec - Glen N. Robison, Motýľ, 2022

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zdravý otec, chorý otec

Načo je nám bohatstvo, ak nemáme zdravie

Priveľa ľudí odchádza do dôchodku s tým, že musia užívať päť až dvadsať odlišných liekov denne, aby si zlepšili svoje zdravie. Celej tejto situácii sa však mohli vyhnúť. Zvalia... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
Počet strán
264

Priveľa ľudí odchádza do dôchodku s tým, že musia užívať päť až dvadsať odlišných liekov denne, aby si zlepšili svoje zdravie. Celej tejto situácii sa však mohli vyhnúť. Zvalia sa na gauč unavení a nevyužívajú všetky svoje možnosti, pretože sú unavení ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Načo vám je bohatstvo, ak nemáte zdravie?
Smerujete k zdravému dôchodku?


Priveľa ľudí odchádza do dôchodku s tým, že musia užívať päť až dvadsať odlišných liekov denne, aby si zlepšili svoje zdravie. Celej tejto situácii sa však mohli vyhnúť. Zvalia sa na gauč unavení a nevyužívajú všetky svoje možnosti, pretože sú unavení a príliš ubolení, aby si život užívali.

Takto to však vôbec nemusí byť – v prírode, v ktorej je rovnováha, choroby nie sú.

V knihe Zdravý otec, chorý otec Dr. Glen N. Robinson zdieľa svoju vlastnú cestu spolu s dvomi ďalšími otcami, ktorí majú úplne odlišný dôchodok. Odhodlaný zistiť, prečo to tak je, sa rozhodol preštudovať si životný štýl svojho otca a zhrnúť ho do pätnástich rokov: Toto všetko mu výrazne zlepšilo vlastné zdravie.

Teraz zdieľa svoje vedomosti a zistené tajomstvá, ako žiť dlhý a zdravý život. Začnite žiť už dnes a tešte sa na dôchodok, ktorý budete milovať.
Čítať viac
Originálny názov
Healthy Dad, Sick Dad
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
354 g
ISBN
9788081642913
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1355971
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13.11.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha prináša úplne nový koncept stravovania, založený na jinových a jangových potravinách, stravovaní podľa krvných skupín, telesného typu či emocionálneho stavu.

Napriek všetkým poznatkom, ktoré má súčasná medicína v oblasti zdravého životného štýlu, stále čelíme ochoreniam, ktoré buď priamo, či nepriamo - súvisia so stravovacími návykmi. Stretávame sa s osudmi ľudí, trpiacimi rôznymi chorobami, ktorí vzali život do svojich rúk a zmenili ho od základu. Jedným z nich je aj autor tejto publikácie. A ako sám hovorí, nemohlo sa mu stať lepšie.

A hoci každého človeka v živote niečo zaujíma - prvoradé by malo byť jeho zdravie, lebo práve od neho sa všetko v živote odvíja. Všetci si želáme zostarnúť v zdraví, prioritou chorého človeka je len to, aby vyzdravel. O čo je jednoduchšie nasledovať príklad niekoho, komu sa to darí a nasledovať jeho vzor?

,,Naša duša sa skladá z tela a ducha. Na to, aby ste žili, potrebujete obe. Znamená to dobré (fyzické aj mentálne) zdravie, dobrú stravu (v závislosti od toho, kde sa v daný deň nachádzate na jinovej a jangovej škále) a dobrý prístup, čo si vyžaduje, aby ste rozpoznali jeden z piatich elementov emócií, ktorý u vás do istej miery prevláda, kým nenájdete čistú a pravú lásku, ktorá nemá protiklady. Je to možné? Odpoveď znie: ,,Áno!“ Len tomu musíte byť otvorení. (str. 253).
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes