Stratená vec - Shaun Tan, Občianske združenie Slniečkovo, 2014

9,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Stratená vec - Shaun Tan, Občianske združenie Slniečkovo, 2014
Stratená vec - Shaun Tan, Občianske združenie Slniečkovo, 2014

Stratená vec

Dielo predstavuje v segmente detskej literatúry nový typ obrazového a jazykového „storytellingu“, majstrovstva podávania príbehov. Ani v prípade knihy Stratená vec nechýba... Čítať viac

Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo, 2014
34 strán
29 minút čítania

Dielo predstavuje v segmente detskej literatúry nový typ obrazového a jazykového „storytellingu“, majstrovstva podávania príbehov. Ani v prípade knihy Stratená vec nechýba príbehu napätie, občasná štipľavá irónia a autorove kresličské schopnosti... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

9,00 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Mami, oci, som online - Petra Arslan Šinková, Fortuna Libri, 2023
Stratená vec - Shaun Tan, Občianske združenie Slniečkovo, 2014
9,00 €

Viac o knihe

Dielo predstavuje v segmente detskej literatúry nový typ obrazového a jazykového „storytellingu“, majstrovstva podávania príbehov. Ani v prípade knihy Stratená vec nechýba príbehu napätie, občasná štipľavá irónia a autorove kresličské schopnosti, ktoré aj na malej ploche rozohrávajú viacvrstvové interpretačné možnosti. Na knihe je cenná originálna futuristicky ladená výtvarná stránka a civilný jazyk.
Čítať viac
Počet strán
34
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
230×310 mm
Hmotnosť
302 g
ISBN
9788089314256
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
167068
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

5 hodnotení

4
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Ema
Neoverený nákup
15.10.2020
Kniha, ktorá ma veľmi prekvapila. Podľa môjho názoru svojou myšlienkou v tak krátkom spracovaní predčila mnohé siahodlhé romány. V mojej knižnici má čestné miesto. Čítať viac
Goran Lenčo
Overený zákazník
25.6.2014
Táto chutná maličká jednohubka, zatieni aj najpompéznejšie predkladané torty.
Meno Shaun Tan nie je neznáme. Tento austrálsky autor a ilustrátor má na konte už niekoľko netradičných komiksov, či skôr by sa hodilo povedať obrazových príbehov?. Tak či onak, majú netradičnú formu a zaujmú už na prvý pohľad. A tých pohľadov bude po prvom nasledovať ešte dosť. Je sa na čo dívať. Autor má rozhodne nemalý talent a prišiel s niečím novým, skutočne zaujímavým.
Predstavte si trošičku Dalího, trošičku Boscha a veľa Tana...
Surrealizmus v komikse pre deti?!
Ale ono to je naozaj dobré! Grafická stránka je vynikajúca. Svojský štýl kresby, vhodne zvolené farby a úžasný dizajn dávajú tušiť, že tu nepôjde o nejakú jednorázovú zábavku. Toto je umenie. Niet divu, veď autore diela pozbierali po svete všemožné ceny.
A knižka, či skôr tenký zošit, patrí do tej kategórie diel pre deti a mládež, ktoré nadchnú aj dospelých. A práve až tí dielko pochopia. Ale to nevadí, mladí čitatelia nebudú ochudobnení, lebo hoci si možno hneď jasne neuvedomia to posolstvo, dostane sa im do podvedomia a v príhodnú dobu sa prihlási... A hlavne ak majú bohatú fantáziu, budú nadšení, lebo na knižku sa hodí práve prívlastok fantaskný (a fantastický). Tanov svet je bližšie neurčená, zvláštna industrialistická budúcnosť. Mechanický svet, a dosť odľudštený.
A tu je priestor na príbeh. Jednoduchý, rozprávaný pomocou málo textu, ktorý tu má vyhradené svoje miesto. Škoda len, že nie je preložený aj text, ktorý je priamo súčasťou obrázkov. Nie je to ťažká angličtina, len s ohľadom na deti to nie je najšťastnejšie riešenie.

Knižka sa vyložene pýta do zbierky a každej kvalitnej knižnice. Je to aj výborný darček, ktorý tak určite poteší nejedného, od väčšiny "odlišného" človeka.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Shaun Tan

Čítať viac

„Ari by bol najradšej, keby všetci z jeho izby odišli, najradšej by bol sám so svojimi knihami, najradšej by sa v jednej z nich stratil a už sa nikdy nevrátil.“

Sága z Keflavíku - Jón Kalman Stefánsson, 2022
Sága z Keflavíku
Jón Kalman Stefánsson