Falošní bohovia - Timothy Keller, Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS), 2012

8,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Falošní bohovia - Timothy Keller, Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS), 2012
Falošní bohovia - Timothy Keller, Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS), 2012

Falošní bohovia

Kniha uvádza do prítomnosti problémy modlárstva a čitateľ sa dozvedá, že klaňanie sa falošným bohom neznamená len doslovné padanie na kolená pred slnkom či mesiacom... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS), 2012
Počet strán
170

Kniha uvádza do prítomnosti problémy modlárstva a čitateľ sa dozvedá, že klaňanie sa falošným bohom neznamená len doslovné padanie na kolená pred slnkom či mesiacom... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Harry Potter a Kameň mudrcov -

Viac o knihe

Kniha uvádza do prítomnosti problémy modlárstva a čitateľ sa dozvedá, že klaňanie sa falošným bohom neznamená len doslovné padanie na kolená pred slnkom či mesiacom. Timothy Keller vysvetľuje ako sa dnešný človek klania motiváciám ľudského konania ako peniazom, sexu či moci. V domnení osobnej slobody venujeme náš život honbe po istote, vzťahu alebo ocenení ľuďmi spredmetnenými vo veciach ako už spomínaných peniazoch, sexe či moci. Uprostred toho nám Timothy Keller ukazuje rozhodný význam Ježiša Krista pre skutočnú slobodu pre človeka od falošných, nikdy sa nekončiacich prísľubov falošných bohov súčasnej kultúry.
Čítať viac
Počet strán
170
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×195 mm
Hmotnosť
183 g
ISBN
9788088863601
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
140858
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS)
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eva
Neoverený nákup
19.5.2016
Ešte nie som na konci, ale kapitola úvod stačí na najvyššie hodnotenie.
Iste každý z nás pozná ten pocit, keď niekto, alebo niečo (kniha) jasne pomenuje to, čo my už dávno vieme. Akonáhle sa do vecí vloží jasné svetlo, pomenujú sa veci pravými menami, ukáže sa pravda a každému sa hneď lepšie zaujíma ten správny postoj, zrazu vieme, čo máme robiť, resp. s čím máme okamžite prestať!Táto kniha presne toto robí. Triafa klinec po hlavičke. Čítať viac
Milada Fojtíková
Overený zákazník
21.11.2015
Recenzia FALOŠNÍ BOHOVIA – Timothy Keller
V dnešnej „modernej“ dobe máme veľa vecí, ktoré nás lákajú a myslíme si, že keď budeme mať toto, alebo tamto tak budeme konečne šťastní. Myšlienka bohatstva, slávy, lásky a iných túžob nás láka čoraz viac. A práve autor Timothy Keller sa zamýšľa nad tým, ako sa z našich túžob stávajú veci bez ktorých nevieme žiť a myslíme si, že keď ich budeme mať, tak bude náš život naplnený šťastím a spokojnosťou. Stávajú sa z nich naše modly a my zaslepení nádejou lepšieho života ich bezhlavo počúvame a „klaniame sa nim“. Jednoduchým spôsobom ukazuje na biblických príbehoch, že aj ľudia v Starej a Novej zmluve mali podobné problémy ako máme my v dnešnej dobe. Veľmi dôkladne prirovnáva príbehy, ktoré sa stali niekoľko sto rokov dozadu, k momentálnemu svetu. Aj takí velikáni ako bol Abrahám, Jákob, Jonáš a iní mali problémy, keď však postavili Boha na prvé miesto, On sa o nich postaral a neopustil ich.

Kniha ma veľmi poučila v rôznych oblastiach – či sa jednalo o lásku, alebo o peniaze. Naskytla sa mi možnosť pozrieť sa inak na starozmluvné príbehy, ktoré sú aj dnes veľmi aktuálne. V kapitolách môžeme nájsť citácie z Biblie, ktoré hovoria o tom, ako často uprednostňujeme materiálne veci a citové prežívania pred Bohom a tým vlastne porušujeme prvé Božie prikázanie. Niekedy si myslíme, že keď máme Boha na prvom mieste, nemáme problém s modlami. Ale naozaj je tomu tak? Skúsme sa na to pozrieť znova a odpovedzme si pravdivo.
Čítať viac
Katarína Koyš
Neoverený nákup
1.3.2014
Falošní bohovia
Keď som brala knihu Falošní bohovia od Timothyho Kellera do rúk, sama seba som sa pýtala, aké bude toto dielo, či mi prečítanie môže niečo dať. Teraz si však smelo dovolím povedať, že to bola výborná voľba a čas strávený nad touto knihou, vôbec nebol stratený.
Autor predstavuje falošných bohov súčasného človeka, a vlastne nielen súčasného. Hovorí o bôžikoch, ku ktorým sa ľudia od nepamäti utiekali. Čo je vlastne modla? Môže to byť čokoľvek, čo sa pre človeka stane dôležitejším ako Boh a čo ho začne zotročovať. Jedinou cestou k oslobodeniu z deštruktívneho vplyvu falošných bohov je vrátiť sa k jedinému pravému Bohu. Jedine Boh, ktorého keď človek nájde, ho môže skutočne naplniť.
Osobne pre mňa boli najviac zaujímavé až prekvapujúce príklady modloslužobníkov. Neboli to totiž len osoby zo súčasnosti. Boli to tiež predstavitelia či už zo Starého alebo Nového zákona.
Nebolo to len o poukazovaní na ich hriechy. Povzbudivý bol ich návrat na správnu cestu, aby mohli Pána Boha dať na prvé miesto a všetko ostatné tomu prispôsobiť.
Čítanie knihy ma prinútilo zastaviť sa, prehodnotiť svoj rebríček hodnôt a tiež si priznať skutočnosť, aké miesto som vyhradila Pánu Bohu, či naozaj mu patrí prvé miesto, alebo prednosť dostali božstvá, ktoré nám s veľkou radosťou predstavuje a ponúka dnešná doba.
Čítať viac

Timothy Keller

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger