Ako poraziť úzkosť - Catherine M.Pittman, Grada, 2023

15,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako poraziť úzkosť

Ako odhaliť spúšťače úzkosti a čo urobiť, aby sme nepokojné pocity zastavili

Každý na tejto planéte pociťuje v nejakom období úzkosť. Ľudia, ktorí zápasia so záchvatmi úzkosti, si často neuvedomujú mechanizmy tohto pocitu. Rozpoznajte a odstráňte... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2023
Počet strán
272

Každý na tejto planéte pociťuje v nejakom období úzkosť. Ľudia, ktorí zápasia so záchvatmi úzkosti, si často neuvedomujú mechanizmy tohto pocitu. Rozpoznajte a odstráňte príznaky prichádzajúceho panického záchvatu... Čítať viac

  • Kniha
  • Slovenčina

15,99 €

Na sklade 3 ks
  • Osobný odber zajtra
  • Na vašej adrese zajtra

Osobný odber

Kníhkupectvá
Zajtra (objednajte do 13:00)
balíkovo
Zajtra (objednajte do 13:00)
AlzaBox
Zajtra (objednajte do 13:00)
Packeta
Zajtra (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na poštu)
Zajtra (objednajte do 13:00)
BalíkoBOX
Zajtra (objednajte do 13:00)

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
Zajtra (objednajte do 13:00)
Kuriér GLS
Zajtra (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na adresu)
Zajtra (objednajte do 13:00)

Naši škriatkovia odporúčajú

Legendy & Latte - Travis Baldree, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Aby ste úzkosť mohli liečiť, musíte vedieť, čo ju spúšťa. Ľudia, ktorí zápasia so záchvatmi úzkosti, si často neuvedomujú mechanizmy tohto pocitu. Neuroveda ich definuje veľmi presne – strach sa rodí v amygdale, ktorá je zodpovedná za fyzické príznaky, ako je zvýšená srdcová frekvencia alebo krvný tlak, a v mozgovej kôre, ktorá je spájaná s našimi myšlienkami, predstavivosťou, so znepokojením, s obsesiami a neustálym premýšľaním. Rozpoznajte a odstráňte príznaky prichádzajúceho panického záchvatu, upokojte svoj vnútorný strach počas zaspávania alebo upravte svoje negatívne myšlienkové vzorce. Mozog a spôsob myslenia sa dajú preprogramovať, a vy tak môžete získať opäť kontrolu nad vlastným životom.
Čítať viac
Originálny názov
Rewire Your Anxious Brain
Počet strán
272
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
310 g
ISBN
9788080906269
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2081093
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

4 hodnotenia

1
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený zákazník
10.12.2023
Kniha Ako poraziť úzkosť je must have pre všetkých, ktorým úzkosť ovplyvňuje ich každodenné fungovanie. V prvom rade musím povedať, že ide o veľmi zrozumiteľne napísanú knihu, ktorá jasne vysvetľuje čo je úzkosť, kde vzniká, čo sa deje v našom mozgu, a aké sú možnosti riešenia. Viem si predstaviť, že človek trpiaci úzkosťou v nej pri čítaní nájde veľkú úľavu.

Kniha dôkladne vysvetľuje úlohu amygdaly pri úzkosti. Zároveň, ponúka praktické rady a techniky na precvičenie a prekonanie reakcie mysle pri úzkosti. Hodnotím to, ako veľmi prínosné čítanie pre ľudí, ktorí to potrebujú a chcú sa o úzkosti dozvedieť viac. Keď pochopíme, ako funguje naše telo, náš mozog, dokážeme prevziať kontrolu nad mnohými stresovými situáciami.

Na druhej strane, ak ste profesionáli, väčšina informácii vám bude pravdepodobne jasná. To ale nemení nič na fakte, že si pri nej poviete, aká je psychológia čarovná a fascinujúca ? (aspoň ja som sa z toho vytešovala).
Čítať viac
bookstagram_simona
Neoverený nákup
4.11.2023
som rada, za takéto knihy
Kniha je napísaná jednoduchým, ale nie zjednodušujúcim spôsobom. Predstavuje a vysvetľuje úlohu amygdaly pri vyvolávaní úzkosti. Kniha ponúka praktické rady a výstižné techniky na precvičenie úzkostnej mysle a prekonanie reakcií mysle, čo by mnohým, ktorí trpia úzkosťou, mohlo nesmierne zlepšiť život. Poznanie je moc. Keď pochopíme, ako funguje naše telo, dokážeme prevziať kontrolu nad mnohými stresovými situáciami. Ak sa zaujímate o neurovedy, ktoré stoja za stresom a úzkosťou, a o učenie sa techník, ako sa s týmito reakciami vysporiadať, kniha je skvelá voľba na čítanie. Súhlasím s autorkami, že je často ľahšie prekonať stres, keď skutočne viete a rozumiete tomu, čo sa deje s vaším mozgom a ako sa to môže prejaviť fyzickými spôsobmi.

V tejto knihe sa diskutuje o mnohých typoch stresu, vrátane dôvodov, prečo sa tieto typy stresu vyskytujú, a ktoré časti mozgu sú zodpovedné za vašu reakciu. Ak ste podobní ako ja, neustále sa snažíte zo svojich starostí vyvodiť logický zmysel, ale z tejto knihy som sa naučila, že za vašou úzkosťou nemusí byť vždy logický dôvod. V skutočnosti možno nikdy nebudete vedieť, prečo niektoré situácie, myšlienky, zvuky a pod. môžu vyvolať paniku. Dobrou správou je, že to nemusíte vedieť. Autorky zachádzajú do podrobností, aby opísali techniky, ktoré môžete použiť, aby ste sa vyhli panickým reakciám. Kniha hovorí najmä o dvoch rôznych častiach mozgu, ktoré sa zaoberajú strachom a stresom, amygdale a kôre. Amygdala je v podstate prirodzený systém reakcie vášho tela na strach. Vaša amygdala často funguje bez toho, aby ste o tom vedeli, napríklad keď šoférujete a inštinktívne uhýbate z cesty, aby ste nenarazili do iného auta. Kôra sa na druhej strane zaoberá obavami a obsedantnými myšlienkami. Napríklad vaša kôra je na vine, keď sa neustále obávate možného výsledku, ktorý pravdepodobne nenastane. Môžete mať jeden alebo oba tieto typy stresu a autori poskytujú užitočné „cvičenia“, ktoré sa dajú použiť na zvládnutie oboch týchto typov stresu.

Váš stres po prečítaní tejto knihy nezmizne zo dňa na deň, no určite vám môže pomôcť naučiť sa vyrovnať sa s úzkosťou, keď k nej dôjde a najmä to, že nie ste na to sami.
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým budeme vnímavejší.“

Iba desať dní - Michaela Brnková, 2022
Iba desať dní
Michaela Brnková