(A)Sociálne prasa - Denis Kováč, INTEREZ MEDIA, 2023

17,78 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

(A)Sociálne prasa TOP #75

Od trápneho ticha ku charizmatickej primitivite

Veľké množstvo kníh o osobnom rozvoji ponúka rôzne príbehy ľudí, s ktorými sa bežný človek len ťažko dokáže identifikovať... Čítať viac

4,8 115 hodnotení
Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA, 2023
Počet strán
267

Veľké množstvo kníh o osobnom rozvoji ponúka rôzne príbehy ľudí, s ktorými sa bežný človek len ťažko dokáže identifikovať... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,78 €

Cena v kníhkupectve: 19,69 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Dievča v orlích pazúroch - Karin Smirnoff, Ikar, 2024
(A)Sociálne prasa - Denis Kováč, INTEREZ MEDIA, 2023
17,78 €

Viac o knihe

Veľké množstvo kníh o osobnom rozvoji ponúka rôzne príbehy ľudí, s ktorými sa bežný človek len ťažko dokáže identifikovať. Na začiatku je iba garáž a človek, ktorého všetci považujú za blázna, no vďaka jeho vlastnej šikovnosti sa z neho napokon stane „superčlovek“. Avšak nie každý z nás je génius a nie každý má ambíciu vybudovať najväčšiu firmu na svete. Niektorí chceme občas len vyššie sebavedomie, menej trápneho ticha a jednoduchšiu socializáciu.

Cesta Dáriusa, popísaná v tejto knihe, je zaujímavá, trápna a v neposlednom rade vtipná. Práve tým je ľudská a ľahko sa s ňou dá stotožniť. Aj naše životy sú plné trapasov a situácií, v ktorých nevieme, čo máme robiť, i chvíľ, kedy sa cítime nekomfortne alebo nešťastne.

Malé veci, ktoré ti môžu zmeniť život. Aj takto by sa dal definovať knižný debut Denisa Kováča, autora stojaceho za jedným z najúspešnejších podcastov na Slovensku s názvom Mozgová atletika.

Kniha ťa prevedie životnou etapou v mnohých aspektoch kontroverzného Dáriusa a jeho obrovskou premenou. Je skvelým príkladom „lúzra“, ktorý sa postupne dokázal zmeniť na osobu prijateľnú pre spoločnosť, ba v niektorých oblastiach až na rešpektovanú osobnosť.

Autor svojím jedinečným štýlom spája tragikomický príbeh Dáriusa a teoretické poznatky podložené faktami z oblasti osobného rozvoja, psychológie, vedy a odbornej literatúry. Sebavedomie, charizma, verbálne i neverbálne schopnosti – ale hlavne základ k spokojnému životu naplnenému zážitkami, príležitosťami a pravidelným pokrokom. Na toto všetko existujú celkom konkrétne nástroje, ktoré sú zároveň súčasťou príbehu Dáriusa – a môžu zmeniť život aj tebe.
Čítať viac
Počet strán
267
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×190 mm
Hmotnosť
466 g
ISBN
9788097433772
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2136423
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

115 hodnotení

103
5
2
2
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
Denis Maxian
Zástupca manažéra tímu
20. novembra 2023

Od oznámenia knihy som vedel, že Denis príde s niečím čo určite nesklame, a tak sa aj stalo :). Kniha, tak ako podcast, nesklamala obsahom, ani primitivitou. Všetky perly zo zážitkov a self-help kníh sú perfektne napísane pomocou príbehov, pri ktorých oko neostane suché. Odporúčam každému, komu niesú cudzie témy ako socializácia, charizma, sebarozvoj, sebaúcta, plytký humor, a aj keby sú tieto témy cudzie, tak o jeden dôvod naviac si knihu kúpiť :).

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Andrea
Neoverený nákup
predvčerom
Výstup zo stredozeme
Skvelá kniha! Milujem momenty, keď si čítam niekde na ulici a zrazu sa nekontrolovateľne začnem smiať na tých absurdných situáciách. Krásne ukazuje realitu toho, aké úžasné je sa odlíšiť a vychutnávať si každý moment žitia. Čítať viac
Nikol Selveková
Neoverený nákup
14.4.2024
Výnimočná kniha
Vedela som, že kniha od Denisa bude super ale prekonala moje očakávania. Úžasný nápad s prepletením príbehu a poznatkov. Ďakujem za tento zážitok. Čítať viac
Tomáš Kollár
Overený zákazník
1.4.2024
Ďakujem za toto
Zdar Denis. Stotožnil som sa s Dariusom pretože som bol v detstve podobný a to čo mi najviac utkvelo že sa k sebe mám správať ako k človeku ktorý je mi najbližší nie sa zhadzovať. Za to ďakujem. P.S. To čo vravíš v poslednej kapitole je veľmi dobre spracované v knihe Keď dectvo bolí od Linsay C. Gibson. Teším sa ďalšiu knihu a zlom väz. Čítať viac
Lenka Rabčanová
Neoverený nákup
30.3.2024
Kreatívne spracovanie
Veľmi sa mi páči, akým spôsobom autor v knihe sprevádza čitateľa jednotlivými technikami, konceptmi a myšlienkami a popritom paralelne rozpráva príbeh s Dáriusom. Občas som chcela preskočit všetko ostatné a rýchlo dočítať ako to s tým Dáriusom dopadne;) Čítať viac
Veronika Hurčalová
Neoverený nákup
22.3.2024
Podľa môjho názoru naozaj veľmi dobre napísaná kniha... "Ľudsky" podáva infošky z oblasti psychológie, biológie, osobnostného rozvoja... okorenené originálnym, pre autora typickým primitívnym humorom. Príbehová časť necháva čitateľa v napätí, ktoré ma nútilo neprestávať s čítaním. Perfektne vyvážená štylizácia textov spôsobila, že vždy, keď som si povedala, že ešte túto časť a dám si pauzu, následne prišiel príbeh a zaaas som nemohla prestať čítať :D Chcela som si toto dielo vychutnať, ale prečítala som to za 1 deň. No a štipka asociácií zo Stredozeme je bonus, ktorý to pre mňa dotiahol do dokonalosti. Veľmi odporúčam :) Čítať viac
Radka Melova Melova
Overený nákup
12.3.2024
Počúvam s obľubou Mozgovú atletiku a tak som neodolala kúpe knihy od Denisa. Ako hovorí je jedinečná, dosť ma pohlcuje ale snažím sa vždy len kúsok prečítať a to aplikovať.
Páči sa mi práve to prepojenie s príbehom, že keď už mám dosť faktov tak práve príde ten príbeh s Dariusom.
Kúpila som ePub čiže e-knihu a všetko funguje
Čítať viac
Ondrej Dominik
Neoverený nákup
9.3.2024
Kreatívna kniha
Čítanie knihy (A)Sociálne prasa bolo pre mňa poučnou zábavou, pri ktorej som sa niekedy nevedel sústrediť, kvôli svojim myšlienkam na vlastné trapasy alebo bláznivé nápady. Často som sa smial, kniha vo mne vyvolala kreativitu, takú moc má. Čítať viac
30
Overený zákazník
9.3.2024
Knižný debut Denisa Kováča, autora stojaceho za jedným z najúspešnejších podcastov na Slovensku s názvom Mozgová atletika.

Keď sa mi prvýkrát dostala kniha do rúk, ako prvé ma zaujal názov, potom obálka knihy, vnútorné ilustrácie a v neposlednom rade aj vnútro - obsah, ktorý rozhodne stojí za prečítanie.

Pri čítaní sa dozvedáme viac o postave Dáriusa, hrdinu, ktorý stojí za povšimnutie. Jeho cesta je zaujímavá, vtipná a plná trapasov. V niektorých prípadoch sa možno nájdeme viacerí, preto musím spomenúť, že jeho postava je navyše aj ľudská a väčšina sa s ním rozhodne stotožní.

Osobne sa mi páčil aj štýl autora, akým poňal celý príbeh. Využil poznatky z oblasti osobného rozvoja, psychológie, vedy a odbornej literatúry. Vskutku originálny námet!

Kniha má okolo 250 strán, je obohatená spomínanými ilustráciami, ktoré dopĺňajú text príbehu. Tvorí ju cca 10 kapitol a v závere na vás čaká aj jedna bonusová kapitola, ktorá ma tiež pozitívne prekvapila.

Navyše chválim aj šikovný formát, ktorý mi dovolil brať si so sebou knihu kamkoľvek a čítať kdekoľvek.
Čítať viac

„Ak vieš pozorne počúvať a sústrediť sa, môžeš vidieť oveľa viac, ako keby si mal oči otvorené.“

Môj dedko je čerešňa - Angela Nanetti, 2007
Môj dedko je čerešňa
Angela Nanetti