Nič ma nezlomí
E-kniha

Pre Davida Gogginsa bolo detstvo nočnou morou – chudoba, predsudky a fyzické násilie mu vypĺňali dni a strašili ho po nociach. Vďaka sebadisciplíne, psychickej odolnosti a... Čítať viac

5,0 46 hodnotení
Vydavateľstvo
Motýľ
360 strán
5 hodín čítania

Pre Davida Gogginsa bolo detstvo nočnou morou – chudoba, predsudky a fyzické násilie mu vypĺňali dni a strašili ho po nociach. Vďaka sebadisciplíne, psychickej odolnosti a tvrdej práci sa však zmenil z deprimovaného ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

14,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Z kolekcie: Tipy vydavateľov

Naši škriatkovia odporúčajú

Angie Argalášová:Skutočné prázdniny.Branislav Argaláš,2024

Viac o e-knihe

„Toto je príbeh o zrodení hrdinu. Tým hrdinom ste vy.“

Pre Davida Gogginsa bolo detstvo nočnou morou – chudoba, predsudky a fyzické násilie mu vypĺňali dni a strašili ho po nociach. Vďaka sebadisciplíne, psychickej odolnosti a tvrdej práci sa však zmenil z deprimovaného mladého muža s nadváhou a bez budúcnosti na ikonu amerických ozbrojených síl a jedného z najlepších vytrvalostných športovcov na svete. Ako jediný človek v dejinách úspešne absolvoval elitný výcvik špeciálnych jednotiek amerických námorných, vzdušných a pozemných tímov Navy SEALs, ľahkej pechoty Army Rangers aj taktických jednotiek vzdušných síl Air Force Tactical Air Controller, vytvoril rekordy v množstve vytrvalostných súťaží a časopis Outside mu preto dal prezývku najzdatnejší muž Ameriky.

V knihe Nič ma nezlomí rozpráva svoj ohromujúci životný príbeh a odhaľuje, že väčšina z nás využíva približne štyridsať percent svojich schopností. Nazýva to štyridsaťpercentným pravidlom a svojimi skúsenosťami ukazuje cestu, ktorou môže hocikto zvládnuť bolesť, rozdrviť strach a naplno zúročiť svoj potenciál.
Čítať viac
Originálny názov
Can't Hurt Me
Počet strán
360
Naše katalógové číslo
2227047
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
pre dospelých
Účel knihy
motivačná
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

46 hodnotení

45
1
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

včera
Silne motivačný príbeh
Veľmi inšpiratívny príbeh o tom čo všetko dokáže ľudské telo pokiaľ myseľ chce.
Takto si predstavujem motivačnú knihu.
Príjemne napísaná kniha, ktorá sa dobre čítala.
Jediné mínus je, že jedna kapitola sa číta viac ako 30 min, uprednostňujem kratšie kapitoly.
Čítať viac
7.4.2024
Inšpirujúci príbeh sedisciplíny
Po prečítaní knihy som si uvedomil aké rezervy má moje telo, myseľ a celkový potenciál, ktorý som v sebe nerozvinul ani z polovice.
Goggins je perfektný motivátor, človek, ktorý počas svojho života čelil mnohým výzvam/prekážkam/zraneniam a napriek tomu sa nikdy nevzdal, vždy hľadal spôsob ako dosiahnuť svoj vytýčený cieľ, bolesť, ktorú zažíva a detailne opisuje počas svojej cesty si doslova užíva, lebo vie, že ho tá cesta zmení a vďaka nej posunie svoje limity opäť na vyššiu úroveň.
Ak chcete zo svojho tela vyťažiť maximum a rozvinúť tak svoj potenciál, táto kniha obsahuje veľa praktických rád, reálnych skúsenosti z pretekov, prípravy, cvičení,stravovania a hlavne vám pomôže vyvarovať sa začiatočníckym chybám
Čítať viac
7.4.2024
Inšpirujúci príbeh sedisciplíny
Po prečítaní knihy som si uvedomil aké rezervy má moje telo, myseľ a celkový potenciál, ktorý som v sebe nerozvinul ani z polovice.
Goggins je perfektný motivátor, človek, ktorý počas svojho života čelil mnohým výzvam/prekážkam/zraneniam a napriek tomu sa nikdy nevzdal, vždy hľadal spôsob ako dosiahnuť svoj vytýčený cieľ, bolesť, ktorú zažíva a detailne opisuje počas svojej cesty si doslova užíva, lebo vie, že ho tá cesta zmení a vďaka nej posunie svoje limity opäť na vyššiu úroveň.
Ak chcete zo svojho tela vyťažiť maximum a rozvinúť tak svoj potenciál, táto kniha obsahuje veľa praktických rád, reálnych skúsenosti z pretekov, prípravy, cvičení,stravovania a hlavne vám pomôže vyvarovať sa začiatočníckym chybám
Čítať viac
Egly
Neoverený nákup
13.3.2024
Wow kniha
Neuveriteľná kniha, David Goggins ma naozaj inšpiroval stat sa lepším človekom, táto kniha neni žiadna typická motivačná literatúra, toto je totiž uplne iny odvar kávy. David podrobne opisuje každú svoju myšlienku počas svojich úspechov ale aj pádov a to mne ako čitatelovi pomáha sa vžiť hrozne lahko do deja.Mnoho krát som čítal Davidove príbehy a mal som pocit že som tam s ním, lebo príbeh je tak dobre napisaný.Určite odporučam každému 10/10 literatura (najlepšia motivačná knih) Čítať viac
Sima
Neoverený nákup
31.1.2024
Top
Asi najlepšia kniha akú som kedy čítala. Opisuje nezlomnosť a ohromnú silu akou je ľudská bytosť schopná disponovať. Maximálne motivujúca kniha, ktorá dokazuje že aj nemožné je možné.???????? Čítať viac
16
Kde raky spievajú - Delia Owens, 2019
Práve čítam
Kde raky spievajú

hľadač správnej cesty životom s Bohom a k tomu dobrá literatúra, káva, čokoláda, dobrí ľudia a humor

Janka Mineková
Overený nákup
18.1.2024
skvelá
Tento darček bol pre manžela a nevie si vynachváliť. Začiatok je trošku rozvláčny a smutný, opisuje svoje neľahké detstvo, takmer na depku, ale potom sa to rozbehne. Dôkaz o tom, že človek dokáže takmer čokoľvek, keď si dá cieľ a ide za ním, v autorovom prípade najmä čo sa týka sebarozvoja, práce na sebe. Kto má rád takéto motivačné príbeh skutočných ľudí, je v tejto knihe na správnych stránkach. Čítať viac
10.1.2024
Navždy zahodiť mentalitu obete
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Viete, kto naozaj ste a čo dokážete? Málokto pozná ten pocit, aké je to byť úplne na dne. Ak sa narodíte do neustáleho kolotoča bolestí a teroru, viete, že to nie je správne. Keď dostávate výprask pravidelne, nádej postupne vyprchá. Bežný deň je lekciou prežitia a vy ste lovná zver. Uveríte, že ste nula a uviaznete v zóne komfortu a obezity.

Dávid bol navonok dieťa z bohatej rodiny. No len čo susedia zašli a zatvorili dvere, nastalo peklo na zemi! Bitky a ponižovanie bolo na dennom poriadku. Za trest zažíval brutálne zneužívanie, ktoré ho mohlo zabiť. Bola to šialená bolesť. Dávidov otec vlastnil zbrane, privát aj hokejový štadión, kde musel Dávid aj s mamou makať po nociach zadarmo. Jedného dňa si to Dávidov otec rozdával s prostitútkou rovno pred Dávidovou mamou a ona sa mu neodvážila nič povedať.

Keď Dávid omylom spustil alarm, jeho otec na neho mieril zbraňou 2 minúty. Dávid si myslel, že ho otec zastrelí. Dávida mlátil aj jeho o 6 rokov starší brat, ktorý si na ňom vybíjal svoju zlosť.

Keď si Dávidova matka všimla, že Dávidovi tečie krv z ucha, chcela ho odviesť na pohotovoť, ale jej muž jej to prísne zakázal. Vraj nebude platiť za hlúposti. Ona však pridala plyn a dvere sa mu vytrhli z ruky. Doktor jej povedal, že keby prišla neskôr, Dávid by prišiel o sluch. Keď sa vrátila domov, za trest bola zmlátená do bezvedomia. Dávid vtedy na svojho otca zaútočil, ale jeho detské zúrivé päste ho iba pobavili.

Jedného ďna sa Dávidova matka rozhodla ujsť. Ušli do malého rasistického mesta. Dávid tam bol jediný černoch. Týrali ho tam, ale on sa rozhodol nevzdať. Mával ťažké depresie. Na čo som tu? Pýtal sa. Povedal si, že ak sa narodil, aby trpel, nemá zmysel sa tomu vyhýbať. Začal vyhľadávať bolesť, začal byť drsný. Mal 190 cm a 130 kg. Cítil sa, že je na tomto svete úplne sám. Ak človek zažíva priveľa stretnutí so smrťou, vie, že zajtrajšok nemá garantovaný! V tomto posranom svete prichádzame o obrovské množstvo skvelých vecí.

Chcel sa posunúť ďalej, vytvoril si zrkadlo zodpovednosti. Lepil si naň farebné papieriky s cieľmi a každý večer sa za ne zodpovedal.

Pozri sa do zrkadla, nevšímaj si vrásky a povedz si v duchu aj nahlas, akceptujem ťa takého aký si. Mám právo klásť na prvé miesto seba. Nie som sluha druhých. V každom prípade je negativita, ktorú pociťuješ tvojou vnútornou túžbou po zmene! Za svoje ciele preberáš plnú zodpovednosť!

Chcel sa dostať do armády, ale nesmel mať viac ako 86 kg a zložiť vedomostné testy. Mal 3 mesiace na to, aby schudol 50 kg. Na raňajky si dal banán, potom sa učil a brutálne cvičil 6x100, 10 km behu, 3 km plávania. Ak vynechal jeden zhyb, vrátil sa! Povedal si, Goggins! Skratky neexistujú! Potom začal cvičiť všetko odznova. Na večeru mal restovanú zeleninu s kuracími prsami a kôpkou ryže. Po večeri si dal 2 hodiny bicykel. Za dva mesiace schudol 49 kg. Stal sa najlepší z najlepších.

Tak často človek počúva, že je neschopný, až tomu uverí. Naučí vás to robiť pohodlné rozhodnutia, ktoré vás znova zabíjajú! Musíte radikálne zmeniť svoj život!

Dávid mal šancu iba vďaka sebe. Musel poraziť vlastných démonov a tak prijal svoju minulosť a jeho otec je jej súčasťou. Tvrdil, že si bolesť treba vychutnať. Netrénovaný zabehol 160 kilometrový maratón so zlomenými nohami a nechtami, ktoré mu odpadávali od mäsa. Nezastavil, aj keď vedel, že to možno neprežije. Doktori zistili, že od narodenia má dieru na srdci. A on po operácii behal ďalej. Vytvoril si imaginárny pohár s keksami, kde každý keks znamenal nejaký úspech, víťazstvo, alebo prekonanie prekážky. Keď nevládal, vyťahoval si tieto keksy, ktoré mu prepli mozog na víťazstvá.

„Váš život nestojí za figu, lebo okolo seba máte otvorených rasistov či skrývaný systematický rasizmus. Neunikajú vám príležitosti, nezarábate málo a nevysťahovali vás pre neplatenie nájomného, lebo žijete v Amerike, máte mizerného prezidenta, vaši predkovia boli otroci, niektorí ľudia nenávidia imigrantov či židov, obťažujú ženy alebo si myslia, že homosexuáli skončia v pekle. Ak vám niečo z takýchto hlúpostí bráni v skvelom živote, mám pre vás novinku. Brzdíte sa sami! Vzdávate sa namiesto toho, aby ste pritvrdili!“

Dávid Goggins svoje ciele naplnil! Do špeciálnych jednotiek Navy SEALs sa dostal vďaka sparťanskému spôsobu života. A pekelný týždeň absolvoval 3x.

Pri 217 km maratóne sa chcel vzdať aspoň 30 krát, nakoniec získal medajlu za piate miesto. V roku 1999, keď mal 135 kg zabehol 400 metrov. V roku 2007 zabehol 330 kilometrov za 39 hodín. Zúčastnil sa 70 pretekov, kde končil v prvých piatych miestach napriek obrovskej bolesti a zdravotným problémom. Hovoril si, že cieľová páska neexistuje.

Nikdy neviete koho ovplyvníte. Každý týždeň si doprajte jeden celý deň voľna. Vypnite mobil aj počítač, myseľ aj telo by si mali skutočne oddýchnuť. Doprajte si kvalitné jedlo, pitie, čas s rodinou.

Nesmiete dovoliť, aby vám jedno zlyhanie zmarilo celú misiu. Napojte sa na svoju temnotu a prerazte bariéru! Po sedemnástich hodinách bolesti 20.1.2013 okolo tretiej hodiny v noci dosiahol Dávid 4030 zhybov, čo stačilo na nový guinessov rekord.

Zdravotné problémy ani smrteľná posteľ Dávida nezastavili. Zmenil plány, odišiel do dôchodku, stal sa hasičom aj záchranárom a popri tom robí prednášky. Dávid sa rozhodol, že sa nikdy nevzdá, vždy bude prerážať svoje bariéry a vychutnávať si svoju bolesť, ako elitný vojak z najťažším výcvikom na svete!

Držíme s tebou Dávid!
Čítať viac
Simona Zmijová
Neoverený nákup
26.12.2023
Jedna z najlepších
Milujem túto knihu od prvej strany! Výborná motivačná literatúra, ktorá objasňuje celý život autora, od útleho detstva. Poukazuje na silu, ktorú v sebe človek dokáže prebudiť. Čítať viac
Sofia
Neoverený nákup
11.11.2023
Života-menič
Jedna z najlepších ak nie aj najlepšia kniha akú som čítala, samozrejme ale v anglickom origináli aby to bolo čo najautentickejšie. Musím povedať že táto kniha mi zmenila pohlad na život čo sa týka pasovania sa so zdravotnými problémami a tým spojeným upadaním do depky ako velka športovkyňa. Kniha je plná ale veru plná neskutočných výziev a keď si už myslíte že toho bolo príliž až až, tak príde ďalšia.
Velmi odporúčam pre ľudí, ktorí sú silní ale aj napriek tomu sa sami so sebou trápia a myslia si že sa nachádzaju niekde na konci svojho sveta. Zo všetkého sa dá nejakým spôsobom nájsť cesta von.
Dokonalá kniha a odporúčam sledovat aj Gogginsa na sociálnch sieťach ako osobu.
Čítať viac
Radko
Neoverený nákup
13.12.2023
Ja som tiež čítal túto super knihu. Samozrejme vo flámskom preklade.
Načo sú nám a našim deťom vlastne knihy v slovenčine?
Ale kniha bola tak motivačná, že až nechápeš...
Čítať viac
3
Štyri dohody - Don Miguel Ruiz, 2016
Práve čítam
Štyri dohody

Som milovník kníh už od 14tich rokov. Mojim hlavným cieľom pri čítaní je rozvíjať sa a rásť po osobnostnej stránke. Preto sa zameriavam hlavne na životopisy, faktickú literatúru, manažment, ekonómiu, leadership, podnikanie ale aj na filozofiu, vedu a históriu.

Dominik Košťál
Overený nákup
27.10.2023
Jedna z najlepších kníh na disciplínu, vytrvalosť a mindset, akú som kedy čítal. Pútavo a vtipne napísaná a veľmi poučná. Veľa mi dala. Odporúčam úplne každému. Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„A možno práve vtedy, oslobodení od sebectva zistíme, aký jednoduchý a krásny môže byť život. Úplne jasne uvidíme, čo všetko sme schopní obetovať a vzdáme sa toho s prekvapivou ľahkosťou, a jediný obraz, ktorý sa nám vryje navždy do pamäti, bude tvár človeka, ktorému sme podali ruku, aby vládal kráčať.“

A vráť sa po slabších - Silvia Bystričanová, 2016
A vráť sa po slabších
Silvia Bystričanová