Moleskine - malý linajkový reportérsky zápisník (mäkká čierna väzba)
- Výrobca
- Moleskine
17,75 €
Posielame do 14 – 19 dní
Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!
Moleskine je viac ako iba obyčajný zápisník alebo diár. Nesie v sebe čaro známych umelcov, ktoré z neho robí módny hit súčasnosti. Zápisníky Moleskine vynikajú najmä svojou kvalitou. Na zadnej strane obálky väčšiny zápisníkov sa nachádza tajné vrecúško. Pohodlie používania umocňuje textilná záložka a gumička, ktorá slúži na uzavretie zápisníka. Stránky zápisníka sú precízne zošité do väzby a vyrobené z kvalitného talianskeho papiera. Zápisníky a diáre Moleskine sú ľahké, príjemné a pohodlné na používanie.
História Moleskine sa začala písať v 19. storočí vo Francúzsku. Zvláštnosťou týchto zápisníkov bolo, že väzba bola vyrobená z kože krtkov. Neskôr túto netradičnú väzbu vystriedalo povoskované plátno. Legendárne zápisníky Moleskine používali mnohí významní umelci. Svoje námety a kresby do nich zaznamenávali takí známi maliari, akými boli Vincent Van Gogh, ktorého Moleskine z 19. storočia je ešte stále vystavený v Múzeu Vincenta Van Gogha v Amsterdame, alebo Pablo Picasso. Svoj rukopis na stránkach týchto zápisníkov zanechali aj spisovatelia Ernest Hemingway, Oscar Wilde, či Bruce Chatwin, ktorý im dal práve názov Moleskine (v angličtine mole=krt, skin=koža). Popularitu Moleskine dokazuje aj to, že sa objavil v mnohých známych filmoch (Purpurové rieky 2, Da Vinciho kód, Amélia z Montmatru atď.) V súčasnosti sa okolo Moleskine rozpútala skutočná eufória. Milovníci týchto zápisníkov vytvárajú komunity, uverejňujú videá so svojimi prácami na YouTube, fotky na Flickr a podobne. Najznámejšou internetovou stránkou vyznávačov Moleskine je www.moleskinerie.com. Nechajte sa aj Vy očariť kúzlom Moleskine.
Moleskine – nepopísané stránky, ktoré majú príbeh
Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Martinus.sk
„Ari by bol najradšej, keby všetci z jeho izby odišli, najradšej by bol sám so svojimi knihami, najradšej by sa v jednej z nich stratil a už sa nikdy nevrátil.“