Kvety zla - Charles Baudelaire, Andrej Dúbravský (ilustrátor), Ikar, 2023

22,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kvety zla

Básnická zbierka Charlesa Baudelaira Kvety zla prvýkrát vychádza v slovenskom jazyku vo svojej celistvosti v skvelom preklade Jána Švantnera... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
Počet strán
256

Básnická zbierka Charlesa Baudelaira Kvety zla prvýkrát vychádza v slovenskom jazyku vo svojej celistvosti v skvelom preklade Jána Švantnera... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

22,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Výber svetovej poézie

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Dizajn a umenie

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
#knihyroka2023 Aj tento titul patrí medzi náš výber Kníh roka 2023

Viac o knihe

Básnická zbierka Charlesa Baudelaira Kvety zla prvýkrát vychádza v slovenskom jazyku vo svojej celistvosti v skvelom preklade Jána Švantnera. V čase svojho vzniku vyvolala spoločenské pohoršenie pre otvorenosť zobrazenia pozdvihujúcej i zničujúcej lásky v celej jej mnohorakosti, ale najmä pre otvorenosť zobrazenia zla, ktoré básnik vnímal ako všadeprítomné. Z veršov vyviera napätie medzi jeho vnútorným svetom a okolitou realitou, cítiť v nich úľak zo života aj údiv z jeho krásy. Krásu však nevníma podľa tradičných kritérií, čím predbieha svoju dobu. Krása je preňho rovnako zlovestná a zničujúca ako blahodarná a podnecujúca, môže byť ohyzdná, a za každých okolností je bizarná. Podľa Baudelaira je krása nielen estetický, ale aj etický fenomén.

Kvety zla sú tak akousi anatómiou ľudského sveta v materiálnom i morálnom zmysle. Baudelaire v nich anticipoval mnohé javy, ktoré sa neskôr stali predmetom skúmania literatúry a filozofie. Vďaka tomu je základným kameňom modernej poézie a stal sa predchodcom a inšpirátorom moderného cítenia a myslenia, ako ho poznáme z diel najvýznamnejších autorov 20. storočia aj súčasnosti. Vydanie dopĺňajú ilustrácie Andreja Dúbravského.
Čítať viac
Originálny názov
Kvety zla
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
175×240 mm
Hmotnosť
820 g
ISBN
9788055184098
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1901269
Ilustrácie
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Šimon Vojtko
Neoverený nákup
25.1.2024
Veľmi zaujímavé čítanie
Knihu som si kúpil hneď čo vyšla. Autor v nej poukazuje na rôzne nedostatky ľudí a doby. Je to ukázané cez tzv. Estetiku škaredé. Kniha hovorí o pocitoch, vnímaní sveta či vzbure ľudí voči spoločnosti a voči ľudom ako takým. Určite odporúčam. Čítať viac
Jakub
Neoverený nákup
16.6.2023
Živý prameň modernej poézie
Vydanie Švantnerovho prekladu Baudelairových Kvetov zla v ich kompletnej podobe je literárnou udalosťou č. 1. Výbery z Kvetov zla boli dosiaľ slovenskému čitateľovi známe len v menších či väčších vydaniach prostredníctvom viacerých slovenských básnikov, napr. v prekladoch E. B. Lukáča, J. Kostru, J. Števčeka, J. Stacha, P. Bunčáka, J. Švantnera, Ľ. Feldeka... Prvý raz dostáva slovenský čitateľ do rúk základné básnické dielo francúzskej a európskej moderny v úplnosti a v jeho autentickej podobe.
Podarilo sa tak zavŕšiť dlhú cestu k poznaniu tohto stále živého a výsostne aktuálneho diela, z ktorého čerpala moderná európska poézia vyše 150 rokov. Švantner tak svojím prekladom vracia poézii to miesto, ktoré jej v civilizovanej spoločnosti patrí. Verím, že sa Kvety zla stanú živým prameňom inšpirácie aj pre dnešných tvorcov.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Baudelaire je najväčším básnikom, lebo je básnikom výčitiek svedomia. — Paul Claudel

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Na jeho očiach je niečo zvláštne - dokážete sa do nich zamotať ako do pavučiny.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary