Pod holým nebom - Isaac Asimov, Lindeni, 2023

17,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Pod holým nebom

Nadčasová séria Isaaca Asimova o robotoch – od ikonickej poviedkovej zbierky Ja, Robot až po štyri dnes už za klasiku považované romány – obsahuje najvplyvnejšie myšlienky... Čítať viac

4,5 25 hodnotení
3. diel série
Robot
Vek
18+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2023
256 strán
4-5 hodín čítania

Nadčasová séria Isaaca Asimova o robotoch – od ikonickej poviedkovej zbierky Ja, Robot až po štyri dnes už za klasiku považované romány – obsahuje najvplyvnejšie myšlienky moderného sci-fi. Zadefinovali tri zákony robotiky, ktoré dodnes ovplyvňujú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (4)
The Naked Sun - Isaac Asimov, Voyager, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Do 20 – 25 dní

12,95 €


Nahé slunce - Isaac Asimov, Triton, 2012
Pevná väzba
Čeština, 2012
Vypredané

Nahé slunce - Isaac Asimov, Triton, 2004
Brožovaná väzba
Čeština, 2004
Vypredané

The Naked Sun - Isaac Asimov, Random House, 1991
Brožovaná väzba
Angličtina, 1991
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Nezabudni na mňa - Julie Soto, Ikar, 2024

Viac o knihe

Vražda, detektív, ktorému nič neunikne, roboti a to všetko v nadsvetelnom tempe! Pokračovanie obľúbenej sci-fi série Isaaca Asimova.

Nadčasová séria Isaaca Asimova o robotoch – od ikonickej poviedkovej zbierky Ja, Robot až po štyri dnes už za klasiku považované romány – obsahuje najvplyvnejšie myšlienky moderného sci-fi. Zadefinovali tri zákony robotiky, ktoré dodnes ovplyvňujú pohľad na prítomnosť i budúcnosť umelej inteligencie.

Obyvatelia planéty Solaria žijú takmer v úplnej izolácii. O všetky ich potreby sa starajú robotickí sluhovia a predstava priameho kontaktu s inými ľuďmi im pripadá nechutná. Napriek tomu sa jeden z obyvateľov stane obeťou vraždy. Solarijčania nie sú schopní vyšetriť tento prípad sami, a tak úradníci z Vonkajších svetov hľadajú pomoc na Zemi – u renomovaného detektíva Eliáša Baleyho. Baleymu opäť pridelia ako partnera robota Daneela Olivawa. Spolu cestujú na tento zvláštny nový svet a odhalia sprisahanie, ktoré by mohlo naveky zmeniť vzťahy medzi ľuďmi a robotmi.
Čítať viac
Originálny názov
The Naked Sun
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
355 g
ISBN
9788056634790
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
18+
Naše katalógové číslo
1901215
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty,
3. diel série
Robot
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

25 hodnotení

16
6
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24.2.2024
Pod holým nebom" od Isaaca Asimova: Cesta k novým hraniciam v sci-fi svete
Isaac Asimov nás opäť zavádza do fascinujúceho sveta v jeho knihe "Pod holým nebom", pokračovaní príbehu, ktorý sme spoznali v "Ocelových jaskyniach". Hneď na začiatku nás kniha vtiahne do napätej atmosféry, avšak niektoré aspekty príbehu mohli byť o niečo menej zahalené, čo by prispelo k lepšiemu uvedomeniu hlavného diania.

Hrdina sa musí vydať na ďalekú planetu, aby zistil dôležité informácie, čo vzbudzuje zmätok a nejasnosti. Avšak, hoci sa niektoré časti príbehu mohli javiť ako nereálne, autor nás prekvapuje svojou schopnosťou písať zrozumiteľne a udržiavať čitateľov v napätí.

Jedným z najväčších lákadiel knihy je presun príbehu mimo Zeme a Asimovove zaujímavé reflexie nad strachmi a predsudkami ľudskej spoločnosti. Témy, ako strach z otvoreného priestoru či predsudky medzi ľuďmi a vesmírnymi bytosťami, sú podané s jemným rukopisom autora.

Hoci niektoré myšlienky autora môžu vyznievať trochu archaicky a nie úplne presvedčivo, jeho schopnosť vytvárať nové svety a inšpirovať čitateľov zostáva neprehliadnuteľná. Aj keď rozuzlenie príbehu môže pôsobiť mierne nedôveryhodne, zaujímavosť a dynamika príbehu stále dokážu udržať čitateľov v napätí a zvedavosti až do poslednej stránky.

Celkovo, "Pod holým nebom" je ďalším zaujímavým prírastkom do sveta Asimovových diel a určite stojí za prečítanie pre všetkých fanúšikov sci-fi literatúry.
Najvýraznejším momentom pre mňa bola pasáž, kedy hlavný detektív kráčal po planéte pri zapade slnka, uvedomujúc si nekonečnosť vesmíru a našu nepatrnú úlohu v ňom. Táto meditatívna scéna ponúka hlbšie premýšľanie nad naším miestom v univerze a zanecháva nezabudnuteľný dojem.

Ďalším zaujímavým prvkom knihy je jej rozhovorová štruktúra. Asimov však prezentuje väčšinu príbehu prostredníctvom dialógov, čo môže byť pre niektorých čitateľov monotónne. Niekedy sa zdalo, že mohol hlavný detektív zostať doma a riešiť všetko z pohodlia svojho domova.

Tieto pripomienky o štruktúre a prezentácii príbehu sú dôležité pre budúcich čitateľov, aby mohli zvážiť, či je kniha pre nich vhodná. Napriek týmto aspektom však "Pod holým nebom" ponúka fascinujúce pohľady na vesmír a ľudskú podstatu, ktoré určite stoja za to preskúmať.
Čítať viac
14

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v MHD a čakárňach. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
Overený zákazník
20.10.2022
5/10
Jedna z prvých sci-fi, ku ktorým som sa dostal. Trvalo dlho, než ma zaujala natoľko, aby som ju po pár stranách prestal odkladať. Záver deja už mal potrebnú kvalitu. Čítať viac
Sona
Neoverený nákup
21.3.2021
Skvele sci-fi, ake ine by od Asimova mohlo byt :) na dobu, v ktorej vzniklo uzasne popisuje buducnost, relativne realne a uveritelne. A samozrejme, vyborna zapletka, dej a myslienka, ktora nuti zamysliet. Pre fanusika scifi je podla mna Asimovova seria o robotoch zaklad a povinna jazda. Čítať viac
1.2.2019
Umne skombinované sci-fi s detektívkou
Vynikajúce pokračovanie odohrávajúce sa v exotickom prostredí vzdialenej planéty, ktorú obýva len hŕstka ľudí obklopená húfmi robotov.
Oproti prvému dielu je zápletka je postavená zväčša na prepracovaných dialógoch než na akcii. Dobre prepracované postavy, nečakané zvraty a šokujúci záver - prosto klasické dielo majstra sci-fi.
Čítať viac
ermahgerd
Neoverený nákup
15.9.2012
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
to je "skvelé", že prvý riadok popisu je hneď spoiler na prvý diel, vdaka editor Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“