Občanská válka - Mark Millar, Crew, 2021

27,12 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Občanská válka - Mark Millar, Crew, 2021
Občanská válka - Mark Millar, Crew, 2021

Občanská válka

NA ČÍ JSTE STRANĚ? Marvelovský vesmír se mění. Poté, co dojde k tragédii, předloží americká vláda návrh Zákona o registraci superhrdinů, jenž vyžaduje, aby všichni zamaskovaní... Čítať viac

Vydavateľstvo
Crew, 2021
Počet strán
200

NA ČÍ JSTE STRANĚ? Marvelovský vesmír se mění. Poté, co dojde k tragédii, předloží americká vláda návrh Zákona o registraci superhrdinů, jenž vyžaduje, aby všichni zamaskovaní hrdinové odhalili svou identitu... Čítať viac

  • Kniha
  • Čeština
32,95 €

27,12 €

-18 %
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 7 – 12 dní

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Občanská válka - Mark Millar, Crew, 2021
27,12 €

Viac o knihe

NA ČÍ JSTE STRANĚ? Marvelovský vesmír se mění. Poté, co dojde k tragédii, předloží americká vláda návrh Zákona o registraci superhrdinů, jenž vyžaduje, aby všichni zamaskovaní hrdinové odhalili svou identitu. Největší šampioni země jsou názorově rozděleni a každý z nich se musí sám rozhodnout, jak bude reagovat. Budou to rozhodnutí, která jim navždycky změní životy!

Tato kniha obsahuje sešity Občanská válka č. 1–7, které napsal Mark Millar (Kick-Ass: Nářez, Mrtvý nebo živý, Wolverine: Starej dobrej Logan) a nakreslil Steve McNiven (Strážci galaxie, Wolverine: Starej dobrej Logan).
Čítať viac
Počet strán
200
Rozmer
176×264 mm
Hmotnosť
328 g
ISBN
9788074498947
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
928687
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Crew
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21.2.2024
IG: peterpanik_reviews
,Marvelovský vesmír sa mení. Potom, čo dôjde k tragédii, predloží americká vláda návrh Zákona o registrácii siperhrdinov. To si však žiada, aby všetci zamaskovaní superhrdinovia odhalili pred svetom svoju identitu. Svet sa teda názorovo rozdeľuje na dve strany, pričom každý z hrdinov si musí vybrať, ako bude na tento zákon reagovať. Proti sebe tak stoja Iron Man a Captain America ako hlavné tváre dvoch protistojacich skupín.'

Mark Millar už nie je žiadnym nováčikom a veľmi dobre vie čo robí, keďže v rámci komiksov pracoval ako scenárista napríklad aj na tituloch: ,Wolverine - Starý dobrý Logan' či ,Kick-Ass' a podobne. ,Občianska vojna' je jeho ďalším kvalitným počinom, pričom svojim spôsobom (aj napriek množstvu vystupujúcich postáv) je predsa len tak trochu komornejším príbehom naprieč 200 stranami v pevnej väzbe a s prebalom. Je tiež súčasťou série od crew s názvom ,Legendy Marvel'.

Tento príbeh uzrel svetlo sveta pôvodne v roku 2006 a do česka sa dostal v preklade o 8 rokov neskôr. Aktuálna verzia komiksu sa datuje do roku 2021. Ako ste si tiež určite všimli, týmto príbehom sa inšpiroval aj Marvel vo svojom filme Captain America: Civil War. No v značne skromnejšej a okresanej podobe.

Aj preto sa oplatí prečítať si tento komiks celý a doplniť tak svoju marvel zbierku. Možno je spoločnosť zvyknutá, že Marvel siaha skôr po zábavnej stránke príbehov a DC po temnejšej, ale nie je to vždy tak. Civil War je totiž veľmi dospelý príbeh s ostrým slovníkom, ikonickými textami, ale aj drsnými scénami. Navyše s vizuálom modernejšieho výtvarného prevedenia storyboardov.

Poďte sa teda ponoriť do príbehu, ktorý zmenil vnímanie postáv Marvelu, ich svet a odštartoval ďalšie zaujímavé udalosti.

Viac podobných recenzií nájdete na mojom Instagrame: peterpanik_reviews
Čítať viac

„Krásne vozidlá len priťahujú závisť priemerných ľudí, pohŕdanie intelektuálov a ľútosť duchovne prebudených, osvietených ľudí.“

Boh cestuje vždy inkognito - Laurent Gounelle, 2015
Boh cestuje vždy inkognito
Laurent Gounelle