Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
33x Karol D. Horváth - Karol D. Horváth, Koloman Kertész Bagala, 2021

19,91 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

33x Karol D. Horváth

Máte radi čierny humor, grotesku a hlasný smiech? Tak to si musíte prečítať 33 poviedok Karola D. Horvátha, v ktorých každý dostane to, čo si žiadal, akurát tie želania naberú... Čítať viac

Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2021
296 strán
4 hodiny čítania

Máte radi čierny humor, grotesku a hlasný smiech? Tak to si musíte prečítať 33 poviedok Karola D. Horvátha, v ktorých každý dostane to, čo si žiadal, akurát tie želania naberú nečakané pokračovania a neželané konce... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,91 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

AHA! Rodičovstvo - Laura Markham, Ikar, 2024
33x Karol D. Horváth - Karol D. Horváth, Koloman Kertész Bagala, 2021
19,91 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Táto kniha je dostupná aj ako súčasť kolekcie všetkých kníh limitovanej edície ExEdícia!

Máte radi čierny humor, grotesku a hlasný smiech? Tak to si musíte prečítať 33 poviedok Karola D. Horvátha, v ktorých každý dostane to, čo si žiadal, akurát tie želania naberú nečakané pokračovania a neželané konce. Kniha vychádza v limitovanej edícii.
Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
447 g
Rok vydania
2021
Edícia
ExEdícia
Naše katalógové číslo
1233403
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
33x Karol D. Horváth - Karol D. Horváth, Koloman Kertész Bagala, 2021
Zuska Kepplová - Sada troch kníh - Zuska Kepplová, Koloman Kertész Bagala, 2017
46,91 €

Hodnotenia

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Martin63
Neoverený nákup
7.1.2022
Poviedkvá kniha plná vulgarizmov, lúzrov, úchylnosti, absurdity, závisti,.... čiže 100% slovenská. Od Pišťanka to má kvalitou ďaleko, ale nie je to ani zlé. Niektoré poviedky sú lepšie, niektoré slabšie, ale číta sa to dobre, prdel sa robí ozaj zo všetkého a ani krvou sa nešetrí.
Mimoriadne sa vydarili postavy Husťocha a Mrdyho a úprimne odporúčam autorvi, aby sa pokúsil rozpísať ich osudy na väčšej ploche. Majú svoj potenciál.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Jednoduchý, často banálny príbeh dokáže Horváth katapultovať do neuveriteľne komických rozmerov, zvrtnúť rozprávanie nečakaným smerom, prevrátiť jazyk naruby alebo všetko zakončiť dokonale absurdnou pointou. Horváthove zmnožené parodické zobrazenie reality má korene vo vzájomnom prestupovaní viacerých módov písania, vo svojrázne deformovanom (grotesknom) subjektivizme a deskriptivizme, ktorý sa dá považovať aj za (intertextuálny) návrat k ére nemého filmu. Dôležitú úlohu v Horváthových textoch zohráva využitie vulgarizmov, chladnokrvne (jasnozrivo) vykalkulovaných naračných postupov a nelegálne použitých schém (syntaxe) myslenia, charakteristických pre neliterárny prehovor.
Horváth nikdy nenudí a tam, kde by sa už mohlo zdať, že je vyčerpaný, nastúpi fantazmagorická alebo chimérická vízia, ktorá nás uistí, že „pravidlá hry“ vôbec nechápeme a samu hru nikdy neovládneme.
Patrik Oriešek

S Horváthovou prozaickou vervou priam vtrhlo do slovenskej prózy niečo nesmierne moderné, čo už ani nepolemizuje s postmodernistickými výdobytkami posledného desaťročia, ale rovno na ich pozostatkoch stavia textualitu, ktorá literatúru vytrháva z bezradnej skepsy a vracia myšlienkam ich priebojnosť.
Alexander Halvoník

Sila poviedok Karola D. Horvátha spočíva v mimoriadne rozmanitom a otvorenom jazyku. Humor a horor, paródia a drastickosť, obscénnost a politikárčenie ústi do živého, nepokojného, mnohovrstvového jazyka.
Zoltán Németh v doslove k maďarskému prekladu knihy

Kúpte spolu
33x Karol D. Horváth - Karol D. Horváth, Koloman Kertész Bagala, 2021
Zuska Kepplová - Sada troch kníh - Zuska Kepplová, Koloman Kertész Bagala, 2017
46,91 €

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová