Teória ošetrovateľstva  princípy a prax - Dana Farkašová a kolektív, Osveta, 2021

10,97 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Teória ošetrovateľstva princípy a prax

Učebnica pre študentov ošetrovateľstva

Povolanie sestra od čias Florence Nightingaleovej prešlo mnohými zmenami. V priebehu desaťročí sa nemenila len uniforma sestier, ale najmä náplň ich činnosti. Sestra je odborník... Čítať viac

Vydavateľstvo
Osveta, 2021
Počet strán
361

Povolanie sestra od čias Florence Nightingaleovej prešlo mnohými zmenami. V priebehu desaťročí sa nemenila len uniforma sestier, ale najmä náplň ich činnosti. Sestra je odborník a rovnocenný partner v zdravotníckom tíme. Je erudovaná a schopná kriticky... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
12,00 €

10,97 €

-9 %
U dodávateľa
Posielame do 5 – 9 dní

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Stačí sa len prevetrať - Linda ?keson McGurk, barecz & conrad books, 2024
Teória ošetrovateľstva  princípy a prax - Dana Farkašová a kolektív, Osveta, 2021
10,97 €

Viac o knihe

Povolanie sestra od čias Florence Nightingaleovej prešlo mnohými zmenami. V priebehu desaťročí sa nemenila len uniforma sestier, ale najmä náplň ich činnosti. Sestra je odborník a rovnocenný partner v zdravotníckom tíme. Je erudovaná a schopná kriticky myslieť a rozhodovať sa.

Je nenahraditeľná v posudzovaní a uspokojovaní potrieb pacienta, je aktívna vo zvyšovaní jeho sebestačnosti či v edukácii. Avšak vždy musí myslieť na to, že jej rozhodnutie sa už nedá vrátiť späť, veď ide o zdravie človeka, o jeho život.

Profesionálne skúsenosti s ošetrovaním chorých doma i v zahraničí, pedagogické a manažérske skúsenosti a najmä vplyv významných odborníkov z oblasti medicíny, s ktorými som spolupracovala, ma priviedli k poznaniu, že sestry by mali získať nielen veľa odborných vedomostí, ale musia nadobudnúť aj precízne zručnosti. A čo je nemenej dôležité, musia byť empatické a konať morálne. Potrebné je, aby sestra cítila osobnú zodpovednosť voči svojim pacientom a ich rodine, aby to bolo pre ňu motivujúce a aby vnímala potrebu ďalej odborne rásť.

Obsah tejto učebnice nie je vyčerpávajúci, ale ponúka teoretické východiská, vysvetľuje princípy a naznačuje fungovanie ošetrovateľskej praxe. Dovolím si vysloviť želanie, aby sa učebnica stala cenným sprievodcom sestier pri štúdiu a pomohla im načerpať nielen vedomosti, ale viedla i k hlbšiemu zamysleniu.


Dana Farkašová
Čítať viac
Počet strán
361
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
454 g
ISBN
9788080635039
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1086679
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Osveta
Pre koho
pre študentov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov


„Rozdiel medzi školou a životom je, že v škole sa najprv naučíte lekciu a potom dostanete test. No život vám najprv dá test a z neho si odnesiete lekciu.“