Dokonči to - Jon Acuff, Citadella, 2019

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Dokonči to - Jon Acuff, Citadella, 2019
Dokonči to - Jon Acuff, Citadella, 2019

Dokonči to

Darujte si splnené ciele

Rok čo rok ma na rôznych podujatiach zastavovali čitatelia so slovami: Nikdy som nemal problém s niečím začať. Pustím sa do miliónov vecí, nikdy ich však nedokončím. Ako to mám... Čítať viac

Vydavateľstvo
Citadella, 2019
Počet strán
224

Rok čo rok ma na rôznych podujatiach zastavovali čitatelia so slovami: Nikdy som nemal problém s niečím začať. Pustím sa do miliónov vecí, nikdy ich však nedokončím. Ako to mám dosiahnuť? Podľa výsledkov štúdií ľudia nedodržia... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024

Viac o knihe

Rok čo rok ma na rôznych podujatiach zastavovali čitatelia so slovami: Nikdy som nemal problém s niečím začať. Pustím sa do miliónov vecí, nikdy ich však nedokončím. Ako to mám dosiahnuť?

Podľa výsledkov štúdií ľudia nedodržia až 92% novoročných predsavzatí. V podstate je pravdepodobnejšie, že sa stanete členom národného baletu, ako to, že dokončíte niečo, na čom ste začali pracovať.

Dlho som si myslel, že môj problém spočíva v tom, že sa dostatočne nesnažím. Tak som začal skôr vstávať. Pil som toľko energetických nápojov, že by to zabilo aj koňa. Najal som si osobného trénera a začal sa zdravšie stravovať. Nič nefungovalo, aj keď je pravda, že z toľkého kofeínu som dostal očný tik. Vyzeralo to, akoby som sa vám snažil pohybom oka veľmi rýchlo zamávať.

Neskôr som počas organizovania 30-denného online kurzu, ktorý mal ľuďom pomôcť pracovať na svojich cieľoch, pochopil niečo prekvapivé: K najúčinnejším cvičeniam nepatrili tie, ktoré motivovali ľudí k väčšej usilovnosti. Cvičenia, ktoré pomáhali ľuďom úlohy dokončiť, mali práve opačný účinok znižovali stres.

Prečo? Pretože najzákernejšou prekážkou pri dosahovaní vytýčených cieľov nie je lenivosť, ale perfekcionizmus. My sami sme si najväčšími kritikmi a ak sa zdá, že nám niečo nevychádza podľa predstáv, radšej to nespravíme vôbec. Preto je najpravdepodobnejšie, že to zabalíme hneď na druhý deň, v Deň vytriezvenia keď sú naše výsledky takmer vždy horšie ako naše ašpirácie.

Stratégie v tejto knihe sú v rozpore s intuíciou a môžu budiť dojem, že ide o istú formu podvádzania. Sú však založené na univerzitných výskumoch, ktoré absolvovali stovky účastníkov. Asi by vám nenapadlo, že správny recept by mohol tkvieť v tom, že sa budete viac zabávať, zabudnete na tajné pravidlá a vyberiete si svoje priority. Lenže výskumy potvrdzujú práve tento návod. Ľudia, ktorí sa bavia, sú o 43% úspešnejší! Predstavte si, že by vaša strava, hranie na gitare či malé podnikanie bolo o 43% úspešnejšie len vďaka tomu, že budete dodržiavať pár jednoduchých pravidiel.
Ak ste už unavení z nekonečného začínania a chcete pravidelne doťahovať veci do konca, máte dve možnosti: Môžete sa aj naďalej bičovať k vyšším výkonom a veriť, že tentokrát to už určite vyjde. Alebo si to môžete uľahčiť a darovať si splnený cieľ bez väčšej námahy.
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×190 mm
Hmotnosť
255 g
ISBN
9788081821301
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
453139
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Citadella
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Dokonči to - Jon Acuff, Citadella, 2019
Silvova metóda ovládania mysle - José Silva, Philip Miele, Citadella, 2015
23,80 €

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.11.2021
Kniha, ktorá vás nasmeruje správnym smerom pri dosahovaní cieľov a úloh
Milujem knihy a táto sa číta úžasne. Je napísaná a preložená výborne, tak osobne, zo skúseností, žiadne nudné dlhé časti, aj preto som ju prečítal veľmi rýchlo. Je tam aj humor, ktorý veľmi oceňujem. Kniha poskytne nadhľad nad vecami, ktoré pravidelne človek rieši pri dosahovaní cieľov a úloh. Dávam jej 100 bodov zo 100. Ďakujem za ňu. Čítať viac

Vydavateľstvo Citadella

Čítať viac
Kúpte spolu
Dokonči to - Jon Acuff, Citadella, 2019
Silvova metóda ovládania mysle - José Silva, Philip Miele, Citadella, 2015
23,80 €

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven, 2015
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven