Knihy
E-knihy

Žena v okne

Novinka
Vydavateľstvo
Ikar, 2018
Preklad

Ubehlo desať mesiacov, odkedy Anna Foxová naposledy vyšla zo svojho starého domu v New Yorku. Desať mesiacov putuje miestnosťami ako duch, desať mesiacov sa oddáva spomienkam, popíja (asi príliš) a bojí sa vyjsť von...

Čítaj viac

11,92 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Zľava 20%
platí do 6.3.2018

Predobjednávka. Vychádza 27.2.2018

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ubehlo desať mesiacov, odkedy Anna Foxová naposledy vyšla zo svojho starého domu v New Yorku. Desať mesiacov putuje miestnosťami ako duch, desať mesiacov sa oddáva spomienkam, popíja (asi príliš) a bojí sa vyjsť von.
Anna trpí agorafóbiou, chorobným strachom z otvorených priestranstiev. Okno je jej jediným spojením so svetom. Sedáva pri ňom deň čo deň a pozorne sleduje všetky zmeny v susedstve. Keď sa do domu naproti nasťahujú Russellovci, okamžite ju niečím priťahujú. Otec, matka a dospievajúci syn, obraz dokonalej rodiny, vzdialená ozvena Anninho niekdajšieho života. Iba Anna však vie, že zďaleka nie všetko je také uhladené ako na povrchu.
Noc pretne desivý výkrik. Vzápätí ďalší.
Kto však uverí žene, ktorá celé dni len postáva pri okne? Môže vôbec veriť sama sebe, spoľahnúť sa na svoje zmysly otupené samotou? Anna si uvedomuje, že ak chce dokázať zločin, najprv musí vyjsť z vlastnej ulity.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Žena v okne - A.J. Finn
Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
27,01 €
Ušetríte 3,77 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Woman in the Window
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Počet strán
488
ISBN
9788055158617
Naše katalógové číslo
295645
Väzba
pevná väzba
Predbežný dátum vydania
27.2.2018

Recenzie

4,6 / 5

24 hodnotení

18
5
0
0
1

Martina
12.12.2017
Dobrá kniha
zaujímavo napísaná a hlavne sa zaobišla bez severských krvavych scén a nechutnosti. Na zaciatku mi trochu vadilo, ze hlavna postava je neustale "naložená" v Merlote ale malo svoj vyznam, preco tomu autor venoval tolko pozornosti. Zaver bol zase trochu americky, takze treba prizmurit oko a nenechat si pokazit zazitok z knihy. Odporúčam
Čítaj viac
Ingrid
8.12.2017
Výborná knížka! Hodně napínavá, s šokujícím rozuzlením. Mistrně napsaná. Autor vše promyslel do posledního detailu, vše krásně a logicky navazuje, vše je naprosto uvěřitelné. Nikdo však nic nevěří hlavní hrdince Anně. Dříve dětská psycholožka, nyní alkoholička. Žije sama v několikapatrovém domě, celé dny jen pozoruje dalekohledem z okna sousedy a údajně to "nemá v hlavě v pořádku". Jenomže nic není tak, jak se zdá...
Čítaj viac
Natalie
6.10.2017
:)
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či sa kniha nechystá preložiť aj do slovenčiny a ak áno, kedy? Nie že by mi čeština vadila, ale tak predsa len v slovenčine je to iné.
Čítaj viac
Marián Zuziak
Marián Zuziak
Martinus
31.10.2017
Dobrý deň, slovenský preklad plánuje vydavateľstvo Ikar vo februári 2018. Tento preklad nájdete aj na našej stránke https://www.martinus.sk/?uItem=295645
Čítaj viac
Mgr. Lucia Janišová
Mgr. Lucia Janišová
Martinus
6.10.2017
Názor čitateľa
Dobrý deň prajem Natalie. Žiaľ, momentálne nemáme informáciu o preklade do slovenského jazyka. Preto Vám odporúčame sledovať autora. Prajeme príjemný deň :-)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Žena v okne - A.J. Finn
Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
27,01 €
Ušetríte 3,77 €