Knihy
E-knihy
9,41 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výsostne dobrodružný a zároveň romantický príbeh sa odohráva predovšetkým v africkej džungli, kde sa za dramatických okolností narodí dieťa, navyše šľachtického pôvodu. Rodičia mu zahynuli krátko po tom, ako ich na pusté pobrežie vysadili piráti. Chlapca si osvojila opica Kála a starala sa oň ako o vlastné mláďa. A tu sa začína rad neuveriteľne napínavých príbehov z prostredia opíc a iných divých zvierat. Tarzan sa naučí ich obratnosti a šikovnosti, postupne si dokáže zabezpečiť potravu a bojovať s nebezpečnými protivníkmi. V jeho živote nastane neobyčajná zmena, keď objaví chatrč, kde žili jeho rodičia, a knižky s obrázkami. Najväčšia zmena ho však čaká, keď sa na pobreží zjaví skupina belochov a medzi nimi krásna a šľachetná Jane Porterová...

Ilustrátor: Vladimír Machaj
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tarzan z rodu opíc - Edgar Rice Burroughs
Tarzanov návrat - Edgar Rice Burroughs
18,82 €
Ušetríte 0,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788010028801
Naše katalógové číslo
246110

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Silvia
6.2.2017
Názor čitateľa
Čítala som túto knihu ako dieťa a keď som zbadala že vyšla v edícii Stopy bola som nadšená a kúpila som ju svojej dcére. Začítala som sa do nej aj ja, no prišlo mierne rozčarovanie. Opica Kala sa zmenila na Kálu, opakujúce sa gramatické chyby kde miesto čiarky je uvedená bodka.Napriek tomu je to krásna dobrodružná a romantická knižka, ktorú netromfne žiadny film.
Čítaj viac
3.11.2016
ilustracie
Osobne mi ilustracie v knihe nijak nechybaju.. V starsom vydani knih su, a su o NICOM (osobny nazor)
a zial na obrazky v starsich knihach nevystihuju skutocnost- Jane Porterova, je v knihe opisovana ako nadherna bytost - na obrazku vyzera ako striga .. a to neprehanam :))

A co sa tyka noveho vydania mne sedi, konecne, mozem povyhadzovat stare STOPY a nahradit ich fungel novymi knihami. A obsah knihy hodnotim vysoko. Kniha je urcena pre mladsiu generaciu, avsak urcite si najde aj kopec starsich citatelov. Edgar Rice Burroughs je skvely autor a tiez chvalim pracu slovenskych prekladatelov .
Čítaj viac
Andrea
28.10.2016
Ilustrácie
V pôvodnom vydaní edície STOPY, boli originálne grafiky od vynikajúcich slovenských výtvarníkov, z ktorých sú už bohužial mnohé predané, stratené a pre vydavateľa z rôznych dôvodov nedostupné. A staršie vydania nemajú ilustrácie v takej kvalite, aby sa dali preskenovať a použiť ešte raz v celom rozsahu.
Čítaj viac
Fanúšik
3.10.2016
Názor čitateľa
V novom vydaní v edícii STOPY nie sú žiadne ilustrácie. V pôvodnom vydaní v rovnakej edícii však ilustrácie boli!

Prečo ste to takto pokazili? To ste to nemohli spraviť poriadne?
Čítaj viac
Zajo
25.8.2016
supeer
Moja obľúbená kniha a teraz už aj môjho syna. Nové STOPY majú veľmi elegantnú obálku a som rád, že znova vychádzajú. Teším sa na pokračovania. Dúfam, že vyjdú aj v slovenčine doteraz nevydané diely.
Čítaj viac
linda
19.8.2016
výborná kniha
Spomienky na mladé krásne časy, keď som tento príbeh čítala zo zatajeným dychom...
Napínavý dej, láska a dobrodružstvo. Svet džungle zo všetkými jej nástrahami.
Čítaj viac

Slovenské pedagogické nakladateľstvo vzniklo v roku 1920 ako pobočka Štátneho nakladateľstva v Prahe pod rovnakým názvom. V roku 1939 sa osamostatnilo a roku 1952 premenovalo na Slovenské pedagogické nakladateľstvo. Ako pôvodne výhradné vydavateľstvo učebníc vydalo už milióny výtlačkov kníh pre všetky typy škôl. Novodobá história vydavateľstva sa začala písať po revolúcii, v 90. rokoch minulého storočia. Hoci vydavateľstvo prešlo významnými štrukturálnymi zmenami, zachovalo si svoju produkciu. V súčasnosti sme túto produkciu ešte rozšírili. Vydávame kvalitné učebnice pre všetky typy škôl v slovenskej a maďarskej mutácii, učebnice pre žiakov so sluchovým i zrakovým postihnutím. Ponúkame množstvo vzdelávacích príručiek pre základné a stredné školy (na vyučovacie predmety slovenský jazyk, ruský jazyk, anglický jazyk, matematika, prírodoveda, občianska náuka, dejepis atď.), publikácie určené na Testovanie 9, na maturitné skúšky, ako aj učebnice pre samoukov a jazykové kurzy (španielčina, ruština, maďarčina, francúzština, latinčina). Máme dlhoročnú tradíciu vo vydávaní slovníkov – cudzojazyčných, výkladových, terminologických.

História Mladých liet sa začína vo vydavateľstve Smena, kde sa sústredilo vydávanie detských kníh. Dovtedy vychádzali knihy pre mladých čitateľov v rôznych vydavateľstvách, všade iba okrajovo. Až v roku 1950 vzniklo vydavateľstvo, ktoré sa zameralo práve na detské knihy. Od roku 1953 malo názov Slovenské nakladateľstvo kníh pre deti a mládež (známe pod skratkou SNDK) a roku 1957 dostalo meno, ktoré sa mu dodnes nezmenilo: Mladé letá. Autorské a redaktorské tímy priniesli na slovenský knižný trh to najlepšie z oblasti pôvodnej slovenskej tvorby, ale i mnoho kvalitných prekladov. O kvalite vydavateľskej produkcie svedčia autori, ktorých diela dnes už tvoria zlatý fond slovenskej detskej literatúry a stali sa obľúbenou klasikou (Pavol Dobšinský, Ľudmila Podjavorinská, Mária Rázusová-Martáková, Jozef Cíger Hronský, Krista Bendová), z ďalšej generácie Mária Ďuríčková, Klára Jarunková, Vincent Šikula, Milan Rúfus, Ľubomír Feldek, Ján Navrátil, Ján Turan, Jozef Pavlovič a iní. Naši mladší čitatelia dobre poznajú aj knižky Daniela Heviera, Gabriely Futovej a ďalších spisovateľov. Mladé letá vždy spolupracovali s najlepšími slovenskými a českými ilustrátormi, mená Ľudovít Fulla, Jaroslav Vodrážka, Albín Brunovský, Dušan Kállay, Peter Kľúčik, Svetozár Mydlo, Jana Kiselová-Siteková, Ľuba Končeková-Veselá, Miroslav Regitko a Ľuba Suchalová-Harichová netreba nikomu predstavovať. Najprogresívnejším činom pri sprístupňovaní pekných kníh deťom bolo založenie Klubu mladých čitateľov. KMČ vzniklo v roku 1963 a už v prvom ročníku sa prihlásilo 48 000 členov.

Naše knihy pravidelne získavajú ocenenia:

Najkrajšie knihy Slovenska Najkrajšia kniha roka Slovník roka Cena Mateja Bela Knižné prémie Literárneho fondu za vedecký a odborný preklad

Vydavateľstvo Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá malo šťastie, že ľudia, ktorí v ňom do dnešných chvíľ pôsobili alebo s ním spolupracovali, nešetrili svojím časom, umom, kumštom, ale najmä vkladali srdce do kníh obohacujúcich celé generácie čitateľov.

Patrí im za to najúprimnejšie poďakovanie.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tarzan z rodu opíc - Edgar Rice Burroughs
Tarzanov návrat - Edgar Rice Burroughs
18,82 €
Ušetríte 0,98 €