Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Môj knihomoľský plán je stierací zoznam 50 kníh, ktoré sme v Martinuse vybrali po náročných diskusiách. :-) Tento výber síce spájajú dobré príbehy, zvolené knižky sú však dosť odlišné, aby predstavovali zaujímavú výzvu a rozširovanie obzorov aj pre tých najväčších knihomoľov.

Akciové tituly

Prvý dojem - Chip Kidd
Ušetríte 6,90 €
  • Chip Kidd
-63%
4,00 €

Zábavný a hravý pohľad na význam prvého dojmu – v umení i živote – prináša uznávaný autor knižných obálok Chip Kidd. Prvé dojmy sú najdôležitejšie. Určujú, či niečo vynikne, nakoľko nás to zaujme, či si to kúpime i to, ako sa cítime... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

7
7

Pracujúci dôchodca so záujmami - knihy, dobré filmy, chalupárčenie, horský bicykel

Pavol Čomaj napísal recenziu

17.02.2020 06:25

Kdesi na okraji civilizovaného sveta, v masíve hlbokých lesov, v zabudnutej doline je umiestnená vojenská poľná nemocnica, zúfale biedna, bez poriadnych inštrumentov, liekov a personálu. Boží zásah sem prevelí mladučkého študenta medicíny, chtivého po vedomostiach a snahou po chirurgickom majstrovstve. A tá, ktorá toto majstrovstvo ovláda, je zdravotná sestra z mníšskej rehole. Mladá sestra Margaréta a mladý lekár Lucius spoločne prekonávajú všetky prekážky, dokážu sa obetovať v boji za záchranu ľudských životov.
Je zrejmé, že autor to až do tejto polohy dobre rozohral a čitateľ sa domnieva, že vzájomné sympatie prerastú do vášnivého vzťahu. Nečakaný a brutálny sled udalostí však prekonáva všetky predstavy a divý vojnový kolotoč ich vyvrhne oboch na úplne odlišné miesta. Nevedia o sebe takmer nič osobné, nevedia, či ten druhý ešte vôbec žije, nevedia ani to, kde ten druhý pred vojnou býval.
Nájdu sa v povojnovom chaose?

Čítaj viac

12

Od tohto autora som prečítala už prvé dve jeho knihy, takže som vedela, čo očakávať. Kniha má rýchly dej, žiadne naťahovačky, je super, že je písaná zo ženského aj z mužského pohľadu.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green