Ako šli slony na návštevu - Evelina Daciute, Inga Dagile (ilustrátor)

8,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ako šli slony na návštevu

V ďalekej džungli žije šťastne rodina desiatich slonov – starká, starký, mamička, otecko a šesť detí sloníčat. Jedného dňa sa všetci vyberú navštíviť priateľov. Ak má však... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2021
Počet strán
40

V ďalekej džungli žije šťastne rodina desiatich slonov – starká, starký, mamička, otecko a šesť detí sloníčat. Jedného dňa sa všetci vyberú navštíviť priateľov. Ak má však rodina toľko členov, na ceste sa vždy môže niečo prihodiť... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

8,90 €

Posielame do štyroch dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Zábavný príbeh s hravými ilustráciami, vďaka ktorému sa deti naučia počítať do desať a späť.

V ďalekej džungli žije šťastne rodina desiatich slonov – starká, starký, mamička, otecko a šesť detí sloníčat. Jedného dňa sa všetci vyberú navštíviť priateľov. Ak má však rodina toľko členov, na ceste sa vždy môže niečo prihodiť. Slonov je desať. Koľko z nich nakoniec príde na návštevu?

Autorka medzinárodne úspešnej knihy Šťastie je líška tentoraz vymyslela vtipný príbeh pre malých čitateľov, vďaka ktorému sa ľahko a s pochopením naučia počítať od jedna do desať. Pri každej číslici sú vyobrazené slony, ktoré v určitej chvíli idú na návštevu. Dieťa si tak môže zrakom či dotykom kontrolovať, koľko ich je, a zapamätať si číslicu, ktorá daný počet označuje. Malého čitateľa pobavia aj rôzne charaktery slonej rodiny, ktoré vychádzajú z reálneho života. Napríklad, že stará mama zabudne na čas, keď stretne svojich priateľov z detstva, malé sloníča neodolá kúpeľu v jazierku alebo otecko chutným banánom, ktorých zje päťdesiatosem na posedenie.

Obrázky Ingy Dagile sú nápadité, často humorné, vystihujú nielen dej, ale aj náladu veľkých či malých slonov, čím si získavajú detské sympatie.
Čítať viac
Originálny názov
Drambliai ejo i svečius
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
215×254 mm
Hmotnosť
446 g
ISBN
9788055174334
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
848803
Ilustrácie
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Stonožka
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Bibiana Hromadova
Overený nákup
16.2.2022
Ako išli slony na návštevu
Kniha sa nám so štvorročnou dcérou čítala veľmi dobre, ilustrácie aj nápad sú výborné. Knižka krásne pomáha pri rátaní do desať, rovnako aj pri vysvetľovaní poradia slonov - od najmenšieho cez stredného (druhého najmenšieho, druhého najväčšieho) po najväčšieho. Zamrzel však preklad, mnohé slovíčka sa do textu nehodia alebo znejú ťažkopádne, miestami sa preložené slová nesynchronizujú s obrázkom, čo celkom miatlo moje pozorné dieťa. Naštastie sú textíky dosť krátke na to, aby si ich dospelák dovymýšľal. Čítať viac
7
Ten můj font - Simon Garfield
Práve čítam
Ten můj font

Študovala som a milujem literatúru. Knihy, čo dýchajú, rozháňajú prach a sú mäkkou, tajomnou skrýšou, ako napísal môj obľúbený básnik. Zároveň mi knihy pomáhajú posvietiť si v neprehľadnosti reality. V súčasnosti čítam najviac detské knihy - mojim dcéram a deťom v škole. Čítam knihy s manželom, aby sme mali veľa spoločných známych :) A čítam knihy do tretice pre seba, najmä odbornú literatúru a poéziu, ale rozhodne nie len tie..

Zuzana Jediná
Overený nákup
16.4.2021
Jeden, dva, tri, štyri slony
Milý príbeh, pomáha deťom naučiť sa počítať do desať, snaží sa získať dieťa opakovaním, bonusovou hľadacou úlohou..
Na mňa to ale pôsobí príliš didakticky, aj keď je to hravé a pekné. Dospelého čitateľa táto kniha môže znervózňovať, podobne ako zacyklené vtipy:)
Čítať viac
10

Recenzie a ukážky kníh : instagram : baby_books_life facebooku : Baby Books Life

Michaela baby_books_life
Overený nákup
16.4.2021
Ako šli slony na návštevu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto rozprávka mi pripomína detskú hru na telefón, cestou z toho na konci nikdy nie je to čo bolo na začiatku.

V džungli býva 10 slonov : mama, otec, starká, starký a 6 detí, ktorí sa jedného dňa výberu na návštevu k priateľom. Cestou sa ale postupne odpájajú od radu a postrácajú :) starká sa zarozpráva s kamarátkami, starký sa pristavý pomôcť priateľom, najmenšieho sloníka zabavia opičky ........ ocka od cesty odpúta sladká vôňa banánov. Na návštevu dorazí len mama, ktorá si vôbec nevšimla, že sa jej členovia rodiny postupne oddeľujú. Vydá sa teda na cestu späť kde zbiera a hreší všetkých členov rodiny.

Príbeh je predkaný číslicami od 1-10 zostupnom aj vzostupnom rade. Deti sa teda naučia pekne počítať od 1 do 10 ale aj naspäť od 10 do 1. V texte nájdete zakomponované aj slovíčka najväčší a najmenší.

Na záver čaká ešte jedno prekvapenie v podobe hádanky.

Kniha je vhodná od 3 rokov.

IG : baby_books_life
Čítať viac
6
12.3.2021
Milá knižka, ktorá učí deti počítať od 1 do 10 a späť.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Rodinka desiatich slonov sa vyberie na návštevu. Po ceste sa ale postupne niekde pozabudnú a tak na návštevu príde len mama. Musí sa teda otočiť a pohľadať všetkých členov rodiny.
Páči sa mi, že pri každom počte je číslo zobrazené slovom, číslicou aj kresbou sloníkov.
Okrem toho kniha učí porovnávať - najmenšie/najväčšie sloníča. Určite môžete čítať aj s deťmi 2+, ktoré sa už zaujímajú o čísla.
Čítať viac

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák