Vianoce
Aktívna matematika -
Aktívna matematika

33,30 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Aktívna matematika

  Aktívna matematika je aktivizujúca učebná pomôcka, ktorá umožňuje prostredníctvom vlastnej aktivity dieťaťa budovať most medzi realitou a svetom matematiky a zlepšovať... Čítať viac

  Séria
  Aktívna matematika
  Výrobca
  LiberaTerra, 2020

  Aktívna matematika je aktivizujúca učebná pomôcka, ktorá umožňuje prostredníctvom vlastnej aktivity dieťaťa budovať most medzi realitou a svetom matematiky a zlepšovať porozumenie dieťaťa matematickým pojmom a postupom... Čítať viac

  • Hra
  • Slovenčina

  33,30 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Viac o produkte

  Aktívna matematika je aktivizujúca učebná pomôcka, ktorá umožňuje prostredníctvom vlastnej aktivity dieťaťa budovať most medzi realitou a svetom matematiky a zlepšovať porozumenie dieťaťa matematickým pojmom a postupom. Tým sa zlepšujú kognitívne schopnosti detí, stúpa ich úspešnosť na hodinách matematiky a mení sa ich vzťah k učeniu a ku škole.
  So samotným počítaním nemá väčšina detí problém, pretože posilňovaniu týchto zručností venujeme v škole veľa času a priestoru. Aktívna matematika zlepšuje schopnosť detí vnímať príbehy ukryté v matematických úlohách, vedieť ich matematicky vyjadriť a následne vypočítať. Zvyšuje sa tým úspešnosť riešení matematických úloh a najmä slovných úloh.
  Aktívna matematika pomáha deťom prejsť postupne úrovňami poznávacieho procesu od predmetnej manipulácie cez zovšeobecňovanie až k abstrakcii.

  Aktívna matematika je učebná pomôcka určená na prácu na hodinách matematiky na I. stupni ZŠ, v predškolskej príprave a na individuálnu domácu prípravu, či individuálnu prácu s deťmi so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami.

  Učebná pomôcka sa skladá z hracej dosky, v ktorej sú pripravené zárezy na vkladanie hracích kartičiek. Dieťa má k dispozícii 170 hracích kartičiek rozdelených do skupiniek:

  - čísla od 0 po 9,
  - desiatky od 10 po 100,
  - znaky počtových operácií, porovnávania a rovnosti,
  - zelené, červené, modré a žlté hracie karty,
  - karty s obrázkami zvieratiek: ryba, vtáčik, mačka,
  - karty s obrázkami predmetov: kniha, kolobežka, lopta,
  - karty s obrázkami prírodnín: mrkva, jablko, kvet,
  - karty s obrázkami detí, dospelých, domu, lampy, psa, slnka, stromu, auta.

  Vhodný spôsob práce s Aktívnou matematikou je vo dvojiciach alebo v malých skupinkách. Jeden z dvojice môže byť dospelý (učiteľ, rodič, supervízor), ale komunikáciu zvládnu aj deti samotné.

  Súčasťou Aktívnej matematiky je online metodická príručka www.aktivnamatematika.sk, v ktorej nájde učiteľ, rodič alebo ktorýkoľvek dospelý metodiku, inšpirácie na aktivity a kratučké didaktických videá. Popis aktivít je zaradený aj do metodických príručiek k pracovným zošitom pre 1. a 2. ročník ZŠ od autorskej dvojice Zuzana a Peter Bero.
  Čítať viac

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila hra vám?

  Recenzie čitateľov

  Evka
  2.11.2020
  Neuveriteľne dobré knihkupectvo ????
  Neveríte? Uveríte po každej uskutočnenej objenávke, alebo priamom nakupe tak, ako ja. Vždy som milo prekvapená promtnosťou, ochotou ľudí, ktorí pracujú v kamennej predajni v Centro Nitra, lebo tam si nechávam objednávky posielať. A keď idem so synom autistom priamo do predajne, nemáme NIKDY žiaden problém s ochotnou pomocou nájsť knihu, ktorá ho zaujme. A verte mi, prinesú nám ich veľa. Takže z 10 bodovej stupnice dávam 15. Čítať viac

  Čítať viac

  „Ak ma oklameš raz, môžeš sa hanbiť. Ak ma oklameš dvakrát, môžem sa hanbiť ja. Ak ma oklameš trikrát, môžeme sa hanbiť obaja. “

  O písaní - Stephen King
  O písaní
  Stephen King