Metadovednosti - Amy Mindell
Metadovednosti
4,65 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
4,65 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Proč je některá terapie účinná a jiná přináší zklamání? Amy Mindell soudí, že to souvisí s křehkou atmosférou, kterou vytvářejí terapeutovy nevědomé pocity a postoje. Když terapeut získá jistý vhled do svých nejhlubších přesvědčení ohledně přírody, lidského rozvoje a jeho spirituálních souvislostí (tedy to, co nazýváme metadovednostmi), může být úspěšnější jako léčitel a duchovní učitel.

Amy Mindell zkoumala práci Arnolda Mindella s jednotlivci, páry i skupinami po řadu let a rozpoznala v ní řadu pocitových postojů, pro něž nachází analogie v tradicích Dálného Východu, v učení Dona Juana i v moderní fyzice. Dotýká se i otázky, jak se lze metadovednostem učit: Je to vůbec možné? A jak to provést? (Autorka předpokládá, že terapeut, stejně jako klient, vlastně nastupuje cestu spirituálního rozvoje.) A ukazuje, jak toto pojetí může zásadním způsobem ovlivnit široké pole psychoterapie.

Kniha obsahuje řadu doslovných přepisů terapeutických rozhovorů, podrobná teoretická objasnění daného terapeutického kontextu i analogie z oblasti poezie. Kniha Amy Mindell nabízí nový a inspirativní přístup k řešení problémů. Zároveň je cenným průvodcem pro každého, kdo se zajímá o objevování a průzkum vlastních nevědomých postojů, čímž může napomoci hlubšímu sebepoznání a uspokojivějšímu prožívání ve vztazích.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Metadovednosti - Amy Mindell
Sviňa - Arpád Soltész
15,01 €
Ušetríte 2,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Metaskills
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788072635238
Naše katalógové číslo
66520
Počet strán
134
Hmotnosť
161 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
ANAG

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Monika
25.10.2018
Pre každého terapeuta a kouča
Pre mňa zatiaľ prvá kniha tohto druhu, ktorá odhaľuje skrytý proces v osobe terapeuta počas terapie a jeho vplyv. Kto vykonáva akúkoľvek pomáhajúcu profesiu už zažil, že pomôcť iným znamená pomôcť aj sebe. Alebo aspoň vníma to zrkadlenie klientovho procesu vo svojom aktuálnom prežívaní. Amy v knihe postupne posúva obzory čitateľa v čoraz širších súvislostiach až na úroveň Meta pozície (vesmírny, snový pohľad). Bez širších procesových súvislostí, totiž môže priniesť akákoľvek metodika v terapii s klientom "presný výsledok nepresných čísel" a teda plne sa minúť účinku. Je to kniha pre tých, ktorí vnímajú "panta rhei" a hľadajú spôsob, ako naladiť na tento prúd seba rovnako ako ľudí, ktorým chcú pomôcť. Autorkine závery sú výsledkom jej osobného výskumu v terapeutickej praxi a preto pre mňa osobne veľmi cenný prameň poznania. Čítaj viac
Aureus
24.3.2015
rozporuplné, no obohacujúce
Zaujímavo napísaná kniha, nie vždy som sa s ňou však stotožňoval. Páči sa mi autorkin názor, že počas terapie prechádza zmenou nielen klient ale aj samotný terapeut a že sa do terapeutovej práce premietajú aj jeho "metadovednosti" a schopnosti, zaujalo ma aj prepojenie procesorientovanej psychológie a práce so snom. Bonusom sú taktiež kazuistiky.

Kniha sa mi však miestami zdala až príliš "ezoterická" - zen, taoizmus a Jung sú mi síce sympatickí, no neviem si celkom predstaviť, ako v praxi funguje systém, ktorý k ním ešte mieša šamanizmus a fyziku.

Každopádne sa oplatí prečítať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Metadovednosti - Amy Mindell
Sviňa - Arpád Soltész
15,01 €
Ušetríte 2,54 €

„Dobrá a krásna kniha je tá, ktorá plnými priehršťami rozosieva otázniky.“

Jean Cocteau