Knihy
E-knihy

Písmenká - moji kamaráti (6 písaniek s predtlačou)

Lýdia Virgovičová
Písmenká - moji kamaráti (6 písaniek s predtlačou) - Lýdia Virgovičová, Zuzana Virgovičová
Čítanka pre 1. ročník základných škôl - Lýdia Virgovičová, Zuzana Virgovičová
Moje prvé čiary - Lýdia Virgovičová

je autorkou úspešných učebníc pre prváčikov: - Moje prvé čiary; - komplet šiestich zošitov Písmenká - moji kamaráti; - Šlabikár pre 1. ročník základných škôl - 1. a 2. časť; - Čítanka pre 1. ročník základných škôl.

Akcia
Vydavateľstvo
Orbis Pictus Istropolitana, 2019

Vstup dieťaťa do školy je udalosťou, ktorá ho ovplyvní na celý život. Jej súčasťou je nácvik čítania a písania. Pre bezproblémové zvládnutie tejto základnej zručnosti zostavila autorka Šlabikára L. Virgovičová súbor inovovaných písaniek s predtlačou...

Čítaj viac

5,12 €

Bežná cena Bežne 6,00 €

Zľava 15%
platí do 14. 10. 2019

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Milí Martinusáci, opäť prišiel čas, keď budú tituly z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana častejšie nedostupné, pretože od 26.6.2019 do 26.8.2019 prebieha u nich dovolenka. Objednávky na tituly z tohoto vydavateľstva budeme vybavovať v rámci našich možností čo najskôr, no napriek našej snahe môže nastať situácia, že s ich vybavovaním budeme meškať. (Prípadné nevybavené objednávky budeme stále evidovať a vybavíme ich ako najskôr to bude možné po skončení ich dovolenkovej prestávky.) Ďakujeme za pochopenie. :)

Viac o knihe

Vstup dieťaťa do školy je udalosťou, ktorá ho ovplyvní na celý život. Jej súčasťou je nácvik čítania a písania. Pre bezproblémové zvládnutie tejto základnej zručnosti zostavila autorka Šlabikára L. Virgovičová súbor inovovaných písaniek s predtlačou Písmenká – moji kamaráti, spolu s blokom prípravných cvikov Moje prvé čiary.

Súbor sa skladá zo 6 zošitov s príťažlivým farebným vzhľadom, ktorý uľahčuje orientáciu žiakov i učiteľa. Na vnútornej strane obálky nájdu žiaci rady, ako má správne držať pero ľavák a pravák. Tretia strana obálky obsahuje prehľad malej a veľkej abecedy v písanej i tlačenej forme.

Vyvodzovacia strana s novým písmenkom obsahuje motivačnú ilustráciu, ktorá slúži na rozcvičenie zápästia. Učiteľ ju môže využiť na vyfarbovanie aj v prípade, ak potrebuje efektívne „zabaviť“ rýchlejších žiakov. Na vyvodzovacej strane nájdete nové písmeno v písanej forme v rôznych veľkostiach, ako aj obrázky na sebahodnotenie žiakov.

Rozsah nácviku jednotlivých písmen, slabík, slov a viet je overený dlhoročnými pozitívnymi ohlasmi z praxe a vychádza z požiadaviek učebných osnov. Nácvik nových písmen sa strieda s utvrdzovaním najmä prostredníctvom zaujímavých tvorivých úloh. Slová sa čoskoro spájajú do viet a zložitejších cvičení, ktoré môže učiteľ diferencovať podľa individuálnych schopností žiakov. Voľná strana je vhodná na písanie nácvičných diktátov.

Písanky sú schválené MŠ SR.

Obsahujú malé a veľké tvary písaných i tlačených písmen v tomto poradí:
• písanka č. 1: a, i, e, o, u, m;
• písanka č. 2: l, v, s, y;
• písanka č. 3: j, p, n, z, b, t;
• písanka č. 4: d, c, k, r, š, č;
• písanka č. 5: ť, h, g, ľ, ň, f, ž, ď;
• písanka č. 6: ch, ä, dz, dž, ô, ŕ, ĺ, x.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Písmenká - moji kamaráti (6 písaniek s predtlačou) - Lýdia Virgovičová, Zuzana Virgovičová
Gerda - Adrián Macho
14,24 €
Ušetríte 1,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
6x48
Hmotnosť
416 g
Rok vydania
2019
Väzba
šitá väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Orbis Pictus Istropolitana
Rozmer
147×211 mm
ISBN
9788081206665
Naše katalógové číslo
603163

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Rozhorcena mama prvacky!
23.3.2015
Nazor pouzivatela

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Som so zositom (vlastne celou sadou) absolutne nespokojna, som donutena denne dorabat linajky, aby sa dieta dokazalo naucit spravnu vysku pismen! Denne tak robim domace ulohy aj ja rodic, vobec nechapem, preco nie su predtlacene aj pomocne ciary, ako je to u konkurencnych zositov napr. Lipka!
Čítaj viac
27.10.2013
Názor čitateľa
som velmi spokojna s kupou tychto zositov.mam dceru prvacku a pisanie nam robi trosku problem vdaka tymto zositom si robi ulohy v tom istom style. takze si to v tomto najprv precvici a potom pise domace ulohy :)
Čítaj viac
Elena Lustig-Slezak
28.10.2012
Názor čitateľa
ja som spokojna, potrebujem tuto sadu zositov pre dceru,ktora je prvacka, zosity resp.obsah - predtlac pisma je velmi dobre navrhnuty, dobre sa podla toho uci pisat, vyborna pomocka
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Písmenká - moji kamaráti (6 písaniek s predtlačou) - Lýdia Virgovičová, Zuzana Virgovičová
Gerda - Adrián Macho
14,24 €
Ušetríte 1,75 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka