Knihy
E-knihy
9,63 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 3%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

9,63 €

Viac o knihe

Texty publikované v tejto knihe sú rozpracovaním projektov There Are More Things a Rušička automatizovaných mentálnych spojení, ktoré autorky prvýkrát prezentovali na výstave Z druhej ruky v Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici v roku 2012. RAMS je skomponovaná z 365 prisvojených príkazov, inštrukcií, predpisov a odporúčaní z rôznych oblastí a období. Časť nazvaná ← a b c → pozostáva z 1000 obrazových titulkov, ktoré autorky uvoľnili z ich vzťahov k obrazom a usporiadali do podoby akejsi asociatívnej encyklopédie. Tieto dva texty dopĺňa ešte báseň Trh márnosti, taktiež zostavená z apropriovaných textových fragmentov. Mlynárčiková a Ružičková sa aj touto knihou hlásia k intelektuálnemu odkazu Bouvarda a Pécucheta.

Marianna Mlynárčiková (1971, Banská Bystrica) a Nóra Ružičková (1977, Bratislava) tvoria autorskú dvojicu od roku 2004. V spoločnej tvorbe skúmajú vzťahy obrazu a textu, napätie medzi artikulovanou a skomolenou výpoveďou a vytvárajú experimentálne akcie, v ktorých kontext umenia konfrontujú s amatérskymi diskurzmi. Ich umelecká prax je intermediálna a interdisciplinárna, dôležitú rolu v nej však zohráva písanie a práca s textom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
← a b c → - Marianna Mlynárčiková, Nóra Ružičková
Paternoster - Dana Podracká
19,06 €
Ušetríte 0,74 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Skalná ruža
Rozmer
147×215 mm
ISBN
9788089816200
Naše katalógové číslo
453137

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
← a b c → - Marianna Mlynárčiková, Nóra Ružičková
Paternoster - Dana Podracká
19,06 €
Ušetríte 0,74 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka