Červená nitka pre Deda Mráza - Joelle Ecomier, Floafleur (ilustrátor)
Červená nitka pre Deda Mráza
10,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Eduard, 6- ročný chlapec, sa s rodičmi sťahuje na ostrov Réunion v Indickom oceáne, na druhý koniec sveta. Všetko je tam naopak. Keď je v Európe zima, na ostrove je leto. S blížiacimi sa Vianocami rastú obavy malého chlapca. Ako ho na....

Čítať viac
10,00 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Eduard, 6- ročný chlapec, sa s rodičmi sťahuje na ostrov Réunion v Indickom oceáne, na druhý koniec sveta. Všetko je tam naopak. Keď je v Európe zima, na ostrove je leto. S blížiacimi sa Vianocami rastú obavy malého chlapca. Ako ho na ostrove nájde Dedo Mráz? Ako sa mu to podarí, keď tam bude na Vianoce chýbať biely sneh? Aby predišiel sklamaniu, že ho Dedo Mráz nenájde, rozhodne sa konať: natiahne dlhú červenú nitku, aby Dedo Mráz nezablúdil.

S knihou sa dá výborne pracovať v triedach materských škôl, pretože porovnáva biele Vianoce, na aké sme v Európe zvyknutí, s Vianocami, ktoré majú na ostrove Réunion červenú farbu. Ponúka obrovské množstvo interpretácií. Text dopĺňa vizuálnu stránku, potvrdzuje hypotézy, ktoré si deti, ktoré ešte nevedia čítať na základe ilustrácií vytvoria.

Ilustrácie vytvorila Floafleur. Sú nakreslené iba čiernou ceruzkou, takmer bez farieb. Postupne, ako sa nitka odmotáva, pribúda červená. Farebná kombinácia ešte viac umocňuje symboliku Vianoc. Vidieť Deda Mráza v kraťasoch a žabkách je príjemným rozveselením pre čitateľov obrázkov.

Kniha je zdrojom bohatej slovnej zásoby, je zároveň východiskom ku štúdiu exotických stromov, rastlín a zvierat na ostrove Réunion v Indickom oceáne. Špecifikom je kreolské nárečie, niektoré výrazy, ktoré sú pre ostrov typické. K nim sú na konci knihy vysvetlivky primerané vekovej kategórii.
Čítať viac
Kúpte spolu
16,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
200×220 mm
Hmotnosť
320 g
ISBN
9788097321529
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
451127
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Dva v jednom

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítať viac
Kúpte spolu
16,90 €

„Mnoho ráz mi povedal, že absolútna sloboda neexistuje; jestvuje však sloboda ľubovoľne si vybrať a potom sa zaviazať svojmu rozhodnutiu. “

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho