Knihy
E-knihy

Červená nitka pre Deda Mráza

Dva v jednom, 2018
Vydavateľstvo
Dva v jednom, 2018

Eduard, 6- ročný chlapec, sa s rodičmi sťahuje na ostrov Réunion v Indickom oceáne, na druhý koniec sveta. Všetko je tam naopak. Keď je v Európe zima, na ostrove je leto. S blížiacimi sa Vianocami rastú obavy malého chlapca. Ako ho na....

Čítaj viac

9,73 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

9,73 €

Viac o knihe

Eduard, 6- ročný chlapec, sa s rodičmi sťahuje na ostrov Réunion v Indickom oceáne, na druhý koniec sveta. Všetko je tam naopak. Keď je v Európe zima, na ostrove je leto. S blížiacimi sa Vianocami rastú obavy malého chlapca. Ako ho na ostrove nájde Dedo Mráz? Ako sa mu to podarí, keď tam bude na Vianoce chýbať biely sneh? Aby predišiel sklamaniu, že ho Dedo Mráz nenájde, rozhodne sa konať: natiahne dlhú červenú nitku, aby Dedo Mráz nezablúdil.

S knihou sa dá výborne pracovať v triedach materských škôl, pretože porovnáva biele Vianoce, na aké sme v Európe zvyknutí, s Vianocami, ktoré majú na ostrove Réunion červenú farbu. Ponúka obrovské množstvo interpretácií. Text dopĺňa vizuálnu stránku, potvrdzuje hypotézy, ktoré si deti, ktoré ešte nevedia čítať na základe ilustrácií vytvoria.

Ilustrácie vytvorila Floafleur. Sú nakreslené iba čiernou ceruzkou, takmer bez farieb. Postupne, ako sa nitka odmotáva, pribúda červená. Farebná kombinácia ešte viac umocňuje symboliku Vianoc. Vidieť Deda Mráza v kraťasoch a žabkách je príjemným rozveselením pre čitateľov obrázkov.

Kniha je zdrojom bohatej slovnej zásoby, je zároveň východiskom ku štúdiu exotických stromov, rastlín a zvierat na ostrove Réunion v Indickom oceáne. Špecifikom je kreolské nárečie, niektoré výrazy, ktoré sú pre ostrov typické. K nim sú na konci knihy vysvetlivky primerané vekovej kategórii.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Červená nitka pre Deda Mráza - Joelle Ecomier, Floafleur (ilustrátor)
Soplík Lolík - Zuzana Kubašáková, Noémi Ráczová (ilustrátor)
16,51 €
Ušetríte 0,39 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
32
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2018
Ilustrácie
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Dva v jednom
Rozmer
200×220 mm
ISBN
9788097321529
Naše katalógové číslo
451127

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Červená nitka pre Deda Mráza - Joelle Ecomier, Floafleur (ilustrátor)
Soplík Lolík - Zuzana Kubašáková, Noémi Ráczová (ilustrátor)
16,51 €
Ušetríte 0,39 €

„Kniha, ktorá nestojí za druhé prečítanie, obyčajne nestojí ani za to prvé.“

F. Vymazal