Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Umění diplomatického jednání - Frank Naumann
Umění diplomatického jednání
12,55 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
12,55 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dvacet pravidel diplomatického jednání Umění diplomatického jednání není přežitkem dávných dob, právě naopak. Dnes více než kdy v minulosti platí, že na poli osobních i profesních vztahů sklízejí plody vítězství ani ne tak bojovníci prosazující své názory za každou cenu, ale spíše diplomaté schopní citlivě jednat, nacházet kompromisy, hledat nová kreativní řešení, získávat nové spojence na svou stranu. Autor předkládá dvacet pravidel diplomatického jednání, která mohou pomoci každému čtenáři, usilujícímu o zlepšení svých komunikačních dovedností, osvojit si umění diplomatického jednání.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2008

Vypredané

Kniha 2014
-5%

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Die Kunst der Diplomatie
Rozmer
130×200 mm
ISBN
8073674007
Naše katalógové číslo
45063
Počet strán
200
Hmotnosť
252 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Portál

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

15 hodnotení

13
2
0
0
0

17.4.2013
Názor čitateľa
jednoducho úžastná :) najlepšie čítanie za posledné obdobie Čítaj viac
MS
28.6.2012
Vysoko aktuálna kniha s historickými príkladmi
Recenzovaná príručka nemeckého autora patrí medzi to lepšie, čo sa zrodilo na poli populárno-náučnej literatúry o komunikácii a diplomatických procesoch vyjednávania. V rozumnom rozsahu a s použitím veľmi prehľadnej kompozície (dvadsať zásad, namiesto dvadsiatich kapitol, každá zásada zložená z troch častí, etc.) nám autor predstavuje dôležité a neraz pozoruhodné techniky používané (nielen) na poli diplomacie. Vysoko hodnotím množstvo historických ukážok a anekdot zo životopisov slávnych diplomatov (Talleyrand, Metternich, Bismarck a iní, z rôznych etáp histórie). Tie výklad oživujú a zároveň predstavujú aj vhodné príklady. K maximálnemu hodnoteniu mi chýbalo komplexnejšie zachádzanie s príkladmi zo súčasnosti, tu sa autor obmedzil na vágne ukážky z každodenného života (i keď, niektoré ukážky podané z osobnej perspektívy boli kvalitné a inšpirujúce). Pravdepodobne chcel autor zamerať knihu čo najvšeobecnejšie, aby bola vhodná pre široký okruh čitateľov, čo sa mu síce podarilo, ale zároveň učinilo praktické príklady príliš neutrálnymi. Naviac sa tu súkromná a verejná komunikácia bez zreteľnej logiky kombinujú, čo síce nemusí byť nevýhodou, ale osobne by som uprednostnil, keby kontrasty medzi týmito prostrediami boli aspoň sem-tam vyzdvihnuté. V zásade však možno dielo Die Kunst der Diplomatie odporúčať všetkým čitateľom - keby si každý osvojil aspoň niektoré z dvadsiatich ponúkaných zásad, stal by svet pravdepodobne omnoho kultivovanejším, mierumilovnejším a pokrokovejším miestom. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Knihy sú najtichší a najvernejší priateľ, najdostupnejší a najmúdrejší radca a najtrpezlivejší učiteľ.“

Charles W. Eliot