Xmas
Lunárny kalendár 2019 + Lunárne dni - Vladimír Jakubec, Tamara Zjurnjajeva
Lunárny kalendár 2019 + Lunárne dni
13,60 €
Knihy
E-knihy

Lunárny kalendár 2019 + Lunárne dni

kolekcia dvoch titulov (stolový kalendár + kniha)

Eugenika, 2018

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Vychádza najmä z diela nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočí?

Čítaj viac

13,60 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

a href="/?uItem=430115">Lunárny kalendár 2019: Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí!

Vychádza najmä z diela nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj najúčinnejší aj merateľný výsledok, viedlo M. Thunovu k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké - zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto, v skutočnosti, môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň.
A práve to vytvára rozdiel, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel.
Ale reálny a najúčinnejší vplyv na všetko živé má LEN skutočný "prechod" Mesiaca cez astonomické súhvezdia na oblohe, čo práve najpresnejšie zohľadňuje náš kalendár. Astrologický "tabuľkový" výpočet má odchylku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez znamenia.
Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť...), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť...), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.
Lunárne dni sa počítajú podľa postavenia Mesiaca. (Údaje, kedy je ktorý lunárny deň v aktuálnom roku, sú uvedené v stolovom Lunárnom kalendári od Eugeniky, ktorý vydávame každý rok).

Lunárne dni sú zaujímavé svojím významom. Pôsobia v nich rôzne vplyvy. Počas rôznych lunárnych dní je vždy inak naladené či ovplyvňované naše telo aj psychika. Kniha sa zameriava nielen na pragmatické, ale aj na energetické a ezoterické významy lunárnych dní. Rôzne lunárne dni totiž predstavujú rôzne možnosti telesnej i duševnej očisty, práce na sebe, úspechu, riešenia vzťahov a pod. Počas rôznych lunárnych dní je tiež rozumné vykonávať rôzne činnosti.
Úvodná časť knihy vysvetľuje celkovú podstatu a princípy filozofie aj praxe lunárnych dní a cyklov. Hlavná časť potom podrobne popisuje 30 lunárnych dní a ich vplyv či potenciál. Lunárne dni stojí za to poznať a brať do úvahy, pretože Luna má nezanedbateľný vplyv na život na Zemi!
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
434349
Rozmer
290×235 mm
ISBN
9788001453353
Hmotnosť
303 g
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

3,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
0
1

Zita Bocincova
20.1.2019
chybne vytlacený kalendár - uz nikdy neobjednávajte
Zdravím vsetkých citatelov,
uz za rok 2018 som sklamaná vrátila tento kalendár naspät, pretoze bol chybne vytlacený. Na rok 2019 som bola opatrnejsia a nechala som si skontrolovat správnost obsahu priamo cez Martinus. Prisla mi odpoved, ze kalendár je tentokrát vytlacený správne. Ako velké bolo moje sklamanie, ked som v januári vybalila kalendár a zistila som, ze je opät vytlacený chybne. Jednak som sklamaná z vydavatelstva, ze pustí do predaja mylne vytlacené informácie a jednak aj z Martinus, ze tieto chybne vytlacené kalendára predáva - dokonca ma informovali, ze kalendár je vytlacený správne, co bolo klamstvo. Ako zákaznícka som sklamaná aj z Eugeniky, aj z Martinusu. Teraz mám s tým JA spojené zasa len casové a penazné výdavky - cize vysvetlovat, kde druhí urobili chybu, balit kalendár a posielat ho naspät. Zdravím Vás, Zita Bocincova
Čítaj viac
Alexander Giertli
pred šiestimi dňami
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
To nie su chybne vytlačené informácie. Treba pozorne citat Úvod a popis ku kalendáru, kde je to jasne vysvetlené. Naopak, je to najpresnejší lunárny kalendar na našom trhu.
Viac a veľmi podrobne je všetko vysvetlené na www.praktickylunarnykalendar.sk
Čítaj viac
pred šiestimi dňami
Pekný deň,

v roku 2017 prešlo vydavateľstvo Eugenika, na žiadosť ich dlhoročného a čitateľmi obľúbeného autora lunárneho kalendára, pri výpočte znamení na presnejšiu
metódu resp. na tzv. skutočný lunárny kalendár, ktorý vychádza z dlhoročnej
praxe a pozorovaní - a metodologicky pracuje so súhvezdiami inak - a je tak
oproti ostatným lunárnym kalendárom posunutý. zároveň preto uvádzame aj reakciu vydavateľa:

"Náš kalendár je jediný lunárny kalendár na trhu, ktorý vychádza z astronómie, nie z astrológie – teda zo skutočného postavenia Mesiaca vzhľadom na súhvezdia, čiže znamenia zverokruhu!

Súhvezdia na oblohe totiž nie sú celkom totožné s astrologickými znameniami zverokruhu!

Zverokruh (ako napovedá sám názov) je kruh, rozdelený na rovnakých dvanásť dielov (znamení), pričom každé znamenie má 30° . Astrologické horoskopy pracujú s touto schémou, lebo tak je to zaužívané a jednoduchšie – a pre svoj symbolický význam a výklad aj postačujúce. Pre taký účel, aký má napríklad aj lunárny kalendár, by však malo ísť o význam reálny, nie symbolický.

V tomto zmysle vec skúmala napr. nemecká astrologička a záhradníčka Mária Thunová. Počas dlhých rokov si v praxi overila, že rastlinná aj živočíšna ríša vrátane človeka je rozhodujúcim spôsobom ovplyvňovaná tým, v akom reálnom súhvezdí na oblohe sa Mesiac práve nachádza. (Pričom nie je presné ani hovoriť, že sa Mesiac nachádza „v“ nejakom súhvezdí; v skutočnosti sa nachádza skôr „pred“ hviezdami, ktoré sa z nášho zemského pohľadu javia ako určité súhvezdie.)

Reálne astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°. Sú rôzne veľké. Preto sú ozajstné lunárne vplyvy rôzne dlhé. A preto tiež existuje časový rozdiel, čo sa týka pobytu Mesiaca v znameniach, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavené podľa astrologických podkladov. Bežné lunárne kalendáre, zostavené podľa astrologických podkladov, sú žiaľ rozšírenejšie, ale nie sú podložené praxou…

Mesiac ako najbližšie nebeské teleso pôsobí na našu planétu i na nás. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln, ďalej prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, a tiež postavením Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje všetky dni v roku z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Ten, kto rešpektuje mesačné vplyvy v prírode, dočká sa najlepších výsledkov.

http://www.praktickylunarnykalendar.sk/
Zuzana Šestákova, šéfredaktora vyd. Eugenika"
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green