Druhá svetová vojna - Česi a Slováci - František Emmert
Druhá svetová vojna - Česi a Slováci
44,24 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Druhá svetová vojna - Česi a Slováci

CPRESS, 2008
Vydavateľstvo
CPRESS, 2008
Edícia
Múzeum v knihe

Unikátna a rozsiahla publikácia o vojnových a historických udalostiach na území vojnou rozdeleného Československa v rokoch 1938 – 1945. Úplne ojedinelé spracovanie...

Čítaj viac

44,24 €

Bežná cena Bežne 45,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Unikátna a rozsiahla publikácia o vojnových a historických udalostiach na území vojnou rozdeleného Československa v rokoch 1938 – 1945. Úplne ojedinelé spracovanie.

33 samostatne vytlačených faksimílii dobových dokumentov vsunutých medzi stránky knihy: abdikačný list prezidenta Beneša, Hitlerov výnos o vzniku protektorátu, úradné vyhlášky z obdobia heydrichiády, ilegálne tlačoviny, tajné správy, protokol o uskutočnení nemeckej kapitulácie v Prahe a veľa ďalších faksimilií vzácnych archívnych dokumentov, ktoré môžete vziať priamo do rúk a sami preštudovať.

13 dobových nahrávok na priloženom CD: prejav prezidenta Emila Háchy, predčítanie mien popravených zo dňa 13. júna 1942, správa informujúca o vyhladení obce Lidice, rozhlasový výzva k zahájeniu slovenského povstania, prvé verejné prejavy prezidenta Eduarda Beneša po návrate do vlasti a ďalšie nahrávky, ktoré vám umožnia lepšie preniknúť do vtedajšej doby.

Viac než 200 unikátnych a starostlivo vybraných fotografií. Farebná mapová príloha. Unikátna publikácia koncipovaná ako "múzeum v knihe" dokumentuje priebeh druhej svetovej vojny v bývalom Československu, od sudetskej krízy v roku 1938 až po národné povstanie a oslobodenie v máji 1945. Obsahuje viac než 200 unikátnych fotografií z Národného archívu, z ktorých sú mnohé publikované po prvýkrát. 33 archívnych dokumentov zasunutých priamo do stránok a CD s 13 autentickými nahrávkami, ktoré podtrhujú vtedajšiu situáciu. Druhá republika, Slovenský štát, Heydrichova krutovláda a atentát na jeho osobu, Lidice, Slovenské národné povstanie, československá armáda na východe i na západe, domáci odboj, každodenný život v protektoráte, kolaborácia, prechod fronty, májové povstanie – to sú len niektoré z tém 28 kapitol v tejto unikátnej knihe."
Čítaj viac
Kúpte spolu
Druhá svetová vojna - Česi a Slováci - František Emmert
Verity - Colleen Hoover
53,99 €
Ušetríte 4,00 €

Recenzie, kritiky

František Emmert: Druhá svetová vojna. Česi a Slováci (Antonia Bednáriková), Knižná revue

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
CD
Rozmer
245×315 mm
ISBN
8025117804
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
64
Hmotnosť
1410 g
Rok vydania
2008
Naše katalógové číslo
41563
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
CPRESS

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

10 hodnotení

10
0
0
0
0
Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Druhá svetová vojna - Česi a Slováci - František Emmert
Verity - Colleen Hoover
53,99 €
Ušetríte 4,00 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green