Evoluční psychologie člověka - Louise Barret, Robin Dunbar
Evoluční psychologie člověka
37,37 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Evoluční psychologie člověka

Vydavateľstvo
Portál, 2007

Evoluční psychologie je nový vědní obor, který vznikl přibližně před třiceti lety. Tato disciplína se velmi rychle rozvíjí a za poměrně krátkou dobu si v rámci psychologie vydobyla nepřehlédnutelné postavení... Čítať viac

Evoluční psychologie je nový vědní obor, který vznikl přibližně před třiceti lety. Tato disciplína se velmi rychle rozvíjí a za poměrně krátkou dobu si v rámci psychologie vydobyla nepřehlédnutelné postavení... Čítať viac

37,37 €
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Evoluční psychologie je nový vědní obor, který vznikl přibližně před třiceti lety. Tato disciplína se velmi rychle rozvíjí a za poměrně krátkou dobu si v rámci psychologie vydobyla nepřehlédnutelné postavení.

Podle evoluční psychologie se při vývoji psychických procesů a vlastností uplatňoval přírodní výběr, stejně jako při vývoji biologických mechanismů. Tímto mechanismem se přenášejí vlastnosti, které se osvědčily pro přežití či pro zvýšení populace.

Evoluční psychologie se zabývá například chováním při výběru partnera, sexuálním a rodičovským chováním, altruismem.

Moderní učebnice vycházející z nejnovějších výzkumů pokrývá celou oblast evoluční psychologie člověka, včetně vývoje jazyka a kognitivních procesů. Výklad je přehledně strukturován a je doplněn množstvím grafů a tabulek.

Kniha je určena psychologům, biologům a studentům těchto oborů.

Autoři přednášejí evoluční psychologii na univerzitě v Liverpoolu. L. Barrett vyučuje také behaviorální ekologii. Jejím dalším vědeckým zájmem je evoluce kognitivních procesů. R. Dunbar působí ve výzkumných týmech na univerzitách v Cambridgi, Londýně a Liverpoolu. J. Lyccett se zabývá výzkumem lidského reprodukčního chování a rozhodování při výběru partnera.
Čítať viac
512 strán
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
165×235 mm
Hmotnosť
966 g
ISBN
8071789690
Rok vydania
2007
Naše katalógové číslo
36347
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Portál

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

papraď na výslní
23.3.2014
Názor čitateľa
Kniha ktová vo mne pár rokov dozadu podnietila záujem o dlhodobé štúdium myslenia a mozgu, čiže kritiky sa jej z mojej strany asi nedostane :) Čítať viac
Martin Marko
10.10.2012
Názor čitateľa
Obsažnosť: ***+
Zrozumiteľnosť:
Aktuálnosť:

Perspektívne smerovanie predstavujúce evolučný pohľad na povahu mysle / mozgu a schopnosti (psychologickej) adaptácie. Kniha nezachádza do detailnejších popisov argumentov jednotlivých zástancov a kritiku EP paradigmy, no napriek tomu je jej obsah slušný. Pre študentov, ktorých táto oblasť (resp. prepojenie) zaujíma to nebude zlá kúpa. Otázne je, či namiesto množstva strán v knihe neprečítať množstvo článkov na internete a nekúpiť niečo iné.
Čítať viac

Čítať viac

„Pretože ovplyvniť niekoho znamená dať mu svoju vlastnú dušu. Ten človek potom nemyslí svojimi vrodenými myšlienkami a nehorí svojimi vrodenými vášňami. Jeho cnosti, to už nie sú jeho pravé cnosti. Jeho hriechy – ak je vôbec niečo takého ako hriech – sú vypožičané. Ten človek sa stáva ozvenou hudby niekoho iného, hercom role, ktorá nebola napísaná pre neho. Účelom života je rozvoj vlastnej osobnosti. Každý z nás má dokonale uplatniť svoju vlastnú povahu, preto sme na svete.“