Knihy
E-knihy

Celoročná ochrana záhradných plodín

2018

Vydavateľstvo
Ing. Juraj Matlák, 2018

Celoročná ochrana záhradných plodín je ročenka, vychádzajúca už 25 rokov. Je určená predovšetkým záhradkárom, ale dobre poslúži aj farmárom a väčším pestovateľom ovocia, viniča, zeleniny i okrasných rastlín. Každoročne sa aktualizuje podľa zmien, ktoré...

Čítaj viac

7,00 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Celoročná ochrana záhradných plodín je ročenka, vychádzajúca už 25 rokov. Je určená predovšetkým záhradkárom, ale dobre poslúži aj farmárom a väčším pestovateľom ovocia, viniča, zeleniny i okrasných rastlín. Každoročne sa aktualizuje podľa zmien, ktoré nastali v predchádzajúcom roku v Zozname autorizovaných prípravkov na ochranu rastlín.

Podstatnú časť publikácie tvoria tzv. plodinové tabuľky, v ktorých sú uvedené účinné látky prípravkov, spôsob ich účinku, škodlivosť pre včely a pre človeka, ako aj koncentrácia a dávka na 10 litrov vody. V jednotlivých tabuľkách sú zvýraznené prípravky dostupné aj v malospotrebiteľskom balení. V ďalších častiach publikácie je uvedený rozsah povolenia prípravkov v záhradníctve, prostriedky biologickej ochrany záhradných plodín a herbicídy v malospotrebiteľskom balení, použiteľné na ničenie burín v záhradách.

Vo farebnej prílohe nájdete aktuálne ochranné zásahy v jednotlivých mesiacoch a okrem hospodársky významných škodlivých organizmov sú vyobrazené aj najdôležitejšie vývojové štádiá ošetrovaných rastlín, v ktorých treba proti chorobám a škodcom zasahovať.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
72
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ing. Juraj Matlák
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788089457113
Naše katalógové číslo
307001

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

50 hodnotení

47
1
1
0
1

Zelmanová
14.8.2015
Názor čitateľa
Knihu som kúpila môjmu manželovi k narodeninám a je s ňou veľmi spokojný, stále ju študuje a v záhrade sa snaží robiť tak ako je napísané v knihe, sme s ňou veľmi spokojní.
Čítaj viac
Valkovičová
26.6.2015
Názor čitateľa
Užitočná knižôčka pre milovníkov záhradníčenia a pestovateľov rôznych darov prírody. Odporúčam každému, kto sa chce venovať tejto peknej činnosti či už profesionálne alebo amatérsky, ale s láskou.
Čítaj viac
Peter
17.6.2013
Názor čitateľa
Reagujem na názor p. MM, ktorý si neprečítal ani úvod tejto publikacie. Citujem autora z úvodu: "Tohtoročné vydanie venuje zvýšenú pozornosť biologickým a ekologickým prípravkom..." Na trh prišlo množstvo nových ekologických prípravkov, treba si publikáciu preštudovať. Celoročná ochrana záhradných plodín je v prvom rade aktuálny zoznam povolených prípravkov každoročne aktualizovaný Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom poľnohospodárskym, ale vo výrazne prehľadnejšej a ucelenej forme aj s prílohou plnou fotografii, aby aj obyčajný laik nabral základné vedomosti bez potreby návštevy Poradne ochrany rastlín napr. na RVSZZ na Havlíčkovej ulici, kde pán Matlák radí bezplatne všetkým záhradkárom.
Názor p. MM je viac menej konšpiračný a spiatočnícky. Som záhradkár, snažím sa dopestovať si zdravú zeleninu a ovocie, riadim sa týždennými aktualitami p. Matláka, striekam preventívne a len v najnutnejších prípadoch. Ak sa choroba alebo škodca neobjaví nestriekam a v tom je zásadný rozdiel medzi veľkovýrobou. Viem koľko krát som porast ošetril, viem čo konzumujem, od toho je tu čakacia lehota, ktorú určili hygienici (nie firmy alebo výrobcovia prípravkov). Pozadie ošetrovania zeleniny a ovocia na trhoch alebo v reťazcoch je neznáme. Žial v dnešnej globálnej dobe sa bez pesticídov (všeobecný názov pre chemické látky určené proti chorobám, škodcom a burinám) nedá fungovať. Ošetrujte s rozumom, čítajte etikety prípravkov a odbornú literatúru.
Čítaj viac
MM
10.1.2013
Názor čitateľa
Tato kniha nespravne navodzuje dojem, ze vsetko treba striekat, hnojit, znasilnovat a ze vsetko je len o chemii. Nik sa v nej nazamysla, ze chyba moze byt aj inde (napr. nevhodne stanoviste). Takisto nik nepovie, ze rezidua chemickych latok ostavaju v ovoci a zelenine, ktrore potom zjeme a myslime si, ze sa zdravo stravujeme - omyl! Akceptujeme, ze ich uroven v ovoci je pod tzv. bezpecnou hranicou (ktoru si urcili same firmy produkujuce chemikalie!).
Uprednostnil by som zivot bez pesticidov, herbicidov, fungicidov - da sa to!
Čítaj viac

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth