Knihy
E-knihy

Verejnozdravotné aspekty osýpok

Vydavateľstvo
A-medi management, 2018

Predkladaná vedecká monografia sa zaoberá veľmi aktuálnou problematikou osýpok vzhľadom na meniacu sa epidemiologickú situáciu ochorenia v Európe, súvisiacu najmä so znižovaním zaočkovanosti a...

Čítaj viac

9,73 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Predkladaná vedecká monografia sa zaoberá veľmi aktuálnou problematikou osýpok vzhľadom na meniacu sa epidemiologickú situáciu ochorenia v Európe, súvisiacu najmä so znižovaním zaočkovanosti a s následnou hrozbou importovaných nákaz a šírenia ochorenia v populácii. Monografia je členená na 11 častí, ktoré zahŕňajú všetky dôležité oblasti problematiky, potrebné pre pochopenie jej verejnozdravotných aspektov: od histórie, všeobecnej charakteristiky ochorenia, laboratórnej a klinickej diagnostiky až po epidemiológiu a preventívne a represívne opatrenia.

Za prínosné považujem, že monografia poskytuje aj základné odborné informácie o ochorení potrebné pre správne pochopenie interpretácie uvádzaných výsledkov výskumu. Tým sa rozširuje okruh jej čitateľov aj na lekárov a verejných zdravotníkov, ktorí nie sú osobitne odborne zameraní na danú problematiku. Z tohto hľadiska hodnotím pozitívne kapitolu o histórií ochorenia, na základe ktorej čitateľ pochopí závažnosť ochorenia z hľadiska ohrozenia populačného zdravia, ako aj mimoriadny význam očkovania. Prínosné sú tiež rozsiahle informácie o laboratórnej diagnostike ochorenia, ako aj metódach, na základe ktorých autorky získavali podklady pre epidemiologické štúdie a ekonomické analýzy.

Osobitný význam majú výsledky vlastného výskumu zameraného na ekonomické analýzy nákladov spojených s liečbou ochorenia v populácii vzhľadom na jeho aktuálnosť, ako aj nedostatok vedeckých informácii v tejto oblasti, najmä z prostredia Strednej Európy. Autorky interpretujú svoje zistenia v kontexte podobných štúdií vykonaných v zahraničí. Tým nadobúdajú výsledky medzinárodný význam a predstavujú významný príspevok k pochopeniu všeobecných zákonitostí problematiky. Ide najmä o namodelovanie priamych a nepriamych nákladov na liečbu osýpok a ich komplikácií, ako aj na preventívne očkovanie a popisované nežiaduce reakcie po očkovaní. Analýzy týchto modelov jednoznačne poukazujú na vysokú ekonomickú prospešnosť preventívneho očkovania populácie.

Predkladaná monografia predstavuje komprehenzívny zdroj sumarizujúci úroveň súčasných vedeckých poznatkov v danej oblasti. Môže byť cenným východiskom pre plánovanie a navrhovanie nových vedeckých projektov. Súčasne má významný praktický prínos ako podklad pre navrhovanie a plánovanie verejnozdravotných opatrení založených na dôkazoch.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Verejnozdravotné aspekty osýpok - Henrieta Hudečková, Viera Švihrová, Elena Nováková, Mária Szilágyiová
Nočný vták - Brian Freeman
22,22 €
Ušetríte 0,68 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
84
Hmotnosť
193 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
A-medi management
Rozmer
165×220 mm
ISBN
9788089797295
Naše katalógové číslo
306480

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Verejnozdravotné aspekty osýpok - Henrieta Hudečková, Viera Švihrová, Elena Nováková, Mária Szilágyiová
Nočný vták - Brian Freeman
22,22 €
Ušetríte 0,68 €

„Krásny verš je ako slák kĺzajúci po našich ozvučných strunách. Básnik v nás nerozospieva svoje myšlienky, ale naše.“

Anatole France