Whiskey, krv a striebro - Martin Hatala, Martin Luciak (ilustrátor)
Whiskey, krv a striebro
13,20 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Whiskey, krv a striebro

5x Christopher Orchard

Martin Hatala
Hliadky! Hliadky! - Martin Hatala
Whiskey, krv a striebro - Martin Hatala, Martin Luciak (ilustrátor)
Whiskey, krv a striebro - Martin Hatala, Martin Luciak (ilustrátor)

Martin Hatala (1988) je autor a humorista pôvodom z Košíc. Pracuje v bratislavskej IT firme ako marketér, ktorý nedokáže obsluhovať kávovar, a žije so svojím zajacom. Môžete ho poznať ako komika Silných rečí – či už zo živých vystúpení, s ktorými precestoval celé Slovensko, alebo z relácie Silné...

6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
6,90 €

Christopher Orchard je súkromným vyšetrovateľom v Los Angeles v časoch zlatej éry filmu − namiesto vrahov a podvodníkov však pátra po monštrách a nadprirodzených bytostiach. V očiach spoločnosti je to známy čudák, ktorý...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pre fanúšikov drsnej americkej detektívnej školy!

Christopher Orchard je súkromným vyšetrovateľom v Los Angeles v časoch zlatej éry filmu − namiesto vrahov a podvodníkov však pátra po monštrách a nadprirodzených bytostiach. V očiach spoločnosti je to známy čudák, ktorý nosí revolver so striebornými nábojmi a priveľa pije. Dedukciou, čítaním medzi riadkami a odhadovaním, kedy je ten správny čas vytiahnuť zbraň a kedy sarkastickú hlášku, vyrieši Orchard päť netradičných prípadov.

Príbehy Christophera Orcharda čitateľa vracajú do USA v roku 1937, ale keďže všetky cesty, aj tie autorove, vedú domov, hlavná postava navštívi aj bývalé Československo. Martin Hatala zručne konštruuje zápletku klasického detektívneho príbehu v štýle drsnej americkej školy, no zároveň svoj text obohacuje o nové prvky žánru fantasy.

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
13,20 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

EPUB
MOBI
6,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
28,10 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
4326 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×175 mm
Hmotnosť
236 g
ISBN
9788082010094
Rok vydania
2018
Edícia
Margo
Naše katalógové číslo
304188
Ilustrácie
Téma
fantasy prvky, detektívny náboj, nadprirodzené bytosti
Štýl
napínavý, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Pre koho
pre mužov

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

8 hodnotení

4
3
0
1
0

Adela
26.12.2020
Skvelé
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Týchto 5 príbehov ma vtiahlo hlboko a veľmi dobre som sa v nich cítila. Prostredie Los Angeles hodené do historického času pred druhou sv. vojnou netradične spojené s fantasy prvkami možno znie ako čudný kokteil, ale pre mňa fungoval. Autor vytvoril hlavnú postavu detektíva Orcharda, ktorý je záhadný a chcela som byť k nemu stále bližšie a bližšie. Navyše príbeh, v ktorom Orchard cestuje na Slovensko a opisuje detaily prostredia z pohľadu Američana je takým zvláštnym pohladením. Odporúčam milovníkom fantasy, čo sa neboja zaujímavého twistu. Čítaj viac
15
26.8.2018
štylisticky výborné, dejovo priemer...
Takmer detektívne príbehy s neľudsky ľudským Orchardom, ktorý ale napokon zomrie, či nezomrie?! Nedozvieme sa... To je môj zásadný problem s touto zbierkou.

Tak ako sa nedozvieme mnoho ďalších vecí. Napríklad kto je vlastne Orchard? Keď nie je človek?!

Autor má výborný štýl, opisy sú veľmi dobré, ale dejové línie v porovnaní s nimi žiaľ zaostavajú, Mnohokrát je príbeh len naznačený a nedotiahnutý... zámerne?

Ak hej, potom toho nechal autor na čitateľa až príliš. Sem-tam som sa pýtal, prečo a načo takto postavy jednajú a ako sa došlo k týmto záverom, ktoré autor sporadicky ku koncu príbehu vysvetlí, resp. len naznačí. Takisto sa vyskytuje miestami až príliš veľa náhod.

V jednej poviedke sa dokonca ocitneme na zaostalom Slovensku, celkom zaujímavá dejová vložka. A táto poviedka patrí k tým lepším.

Navyše tie závery príbehov sú miestami dosť let down. Uzol, do ktorého autor celkom dobre splietol dejové línie, žiaľ necháva tak, a čitateľovi (možno len moja chyba) sa nedarí tento chumáč línií úspešne rozpliesť.
Niekedy dialógy príliš umelé a prebytočné... len ako small talks intermezzo, miestami je tam, medziinmým, panašovaný aj SH- konkrétne príbeh Empty House a vražda Ronalda Adaira...

Napriek týmto nedostaktom, som sa pri čítaní celkom bavil, pretože štylisticky je to naozaj dobré. Preto dávam 4*
Čítaj viac
Jim Walker
9.8.2018
Fantasy v netradičnom "klasickom" kabáte
Autor vo svojich poviedkach predstavil netradičný experiment – spojenie klasickej americkej detektivky s prvkami fantasy, ktorú reprezentujú upírky, duchovia, preludy a prvky mágie. Atmosféra Los Angeles v času nástupu Hitlera k moci je vykreslená skvele, zo stránok sála duch starej drsnej školy založenej Raymondom Chandlerom a Dashiellom Hammettom tak intenzívne a realisticky, že nakoniec občas pôsobí kontraproduktívne, keď do príbehov zasiahnu nadprirodzené bytosti a čarovné schopnosti. Celkom rád by som si niekedy v budúcnosti prečítal od tohto autora „obyčajnú chandlerovku“. Za odvahu experimentovať a retro štýl dávam štvrtú hviezdičku. Čítaj viac
1
3.8.2018
Dobrý príbeh, zlé vydanie.
Príbehy sú skonštruované dobre, ale vadil mi spisovateľov štýl písania. Keby som mal označiť strany, kde sa nachádza slovo fajčiť, cigarety, tabatierka a podobne varácie tak niektoré strany budem musieť označiť viackrát. A tiež niektoré opisy sú úplne zbytočné a v knihe nemajú, čo hľadať, pretože nemajú význam do príbehu - opisovať bočnú uličku, ktorá sa príbehu nijak netýka je práca navyše.
A vydavateľstvo by si malo tiež dávať pozor na, čo pustí do tlače. Veľa krát chýbajú uvodzovky a interpunkica, takže sa v tom človek stratí a nevie, kto čo hovorí.
Trochu učesať a môže to byť veľmi príjemné čítanie, pretože poviedky sú samé o sebe fajn a človek je aj zvedavý, akurát ho nebaví neustále čítať o tom, že hlavná postave neustále fajčí. Chápem, že je to tuhý fajčiar, ale je to otravné.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
28,10 €

„Kupujte knihy už teraz, aby ste si ich mohli v kľude prečítať skôr, než ich venujete ako darček k Vianociam.“

nápis v škótskom kníhkupectve