Knihy
E-knihy

Dějiny Ruska

  • Kolektív autorov
Vydavateľstvo
Nakladatelství Lidové noviny, 2017
Edícia
Dějiny států

Nové Dějiny Ruska jsou kolektivní prací pěti českých historiček a historiků. V chronologicky vymezených částech (Kyjevská Rus, Moskevská Rus, 18. století, 19. století, sovětské období ruských dějin, Rusko po roce 1991) jsou...

Čítaj viac

20,63 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nové Dějiny Ruska jsou kolektivní prací pěti českých historiček a historiků. V chronologicky vymezených částech (Kyjevská Rus, Moskevská Rus, 18. století, 19. století, sovětské období ruských dějin, Rusko po roce 1991) jsou zmapovány hlavní vývojové linie ruských dějin od raného středověku až do současnosti. Vedle zachycení klíčových událostí politického rázu autoři věnují pozornost také otázkám hospodářského, sociálního, kulturního a náboženského vývoje Ruska. Jedním z hlavních cílů je přiblížit českému čtenáři ruské dějiny způsobem reflektujícím nejnovější výsledky světového bádání.

Od roku, kdy v NLN – Nakladatelství Lidové noviny spatřily světlo světa Dějiny Ruska autorů Milana Švankmajera, Václava Vebera, Zdeňka Sládka a Vladislava Moulise, uplynulo již více než dvacet let. O jejich oblibě svědčí četné dotisky, úpravy i doplnění. Dějiny Ruska z „Lidovek“ se staly nedílnou součástí mnoha českých knihoven a jsou často tím prvním, po čem sáhne nejeden student či člověk se zájmem o ruskou zemi a její pohnuté osudy. Dvacet let je však i doba, kdy dospěla nová generace českých rusistů a historiků a s nimi i nové pohledy, ale především nové možnosti, nová literatura či objevné interpretace známých i dosud opomíjených pramenů. A tak jsme s úctou ke generaci učitelů, ale s vlastními názory a pohledy na minulost začali psát „nové“ Dějiny Ruska. Výsledek naší práce držíte právě v rukou.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
504
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Nakladatelství Lidové noviny
Rozmer
160×210 mm
ISBN
9788074223242
Naše katalógové číslo
275055

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

9 hodnotení

7
0
1
0
1

8.9.2017
Dějiny Ruska
Povinné čítanie pre všetkých rusofilov aj rusofóbov. Autori predkladajú sled udalostí a faktov o Rusku a ZSSR bez akýchkoľvek príkras a tým pádom je už na osobnosti čitateľa vytvoriť si vlastný pohľad a názor. Klobúk dolu pred vedomosťami autorov a schopnosťou na relatívne malom priestore opísať civilizačný vývoj tak veľkej spoločnosti, tak veľkého národa, ako je ten ruský.
Čítaj viac
Juraj Privrel
22.10.2004
Deniny Ruska
Dejiny Ruska su jedny z najlepšie napísaných dejín v tejto sérii. Vďaka veľmi zrozumiteľnému a čitateľovi dostupnému štýlu je táto kniha skutočne obdivuhodná. Kolektív autorov sa veľmi rovnomerne a dostatočne venuje všetkým dôležitým udalostiam ruských dejín....
Každému odporúčam prečítať si túto knihu.
Čítaj viac

„Ľudia hovoria, že život je tá najúžasnejšia vec. Mňa viac baví čítať.“

Logan Pearsall Smith