Knihy
E-knihy

Anna zo Zeleného domu (kolekcia 1-8)

29 hodín čítania

Anna Shirleyová - hlavná hrdinka - je ryšavá sirota, ktorú súrodenci Marilla a Matej dostanú omylom miesto chlapca na výpomoc. Ale už ju nevrátia. Prečo? Prečítajte si v nasledujúcich príbehoch:...

Čítaj viac

72,43 €

Bežná cena Bežne 76,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Anna Shirleyová - hlavná hrdinka - je ryšavá sirota, ktorú súrodenci Marilla a Matej dostanú omylom miesto chlapca na výpomoc. Ale už ju nevrátia. Prečo? Prečítajte si v nasledujúcich príbehoch:

Anna zo Zeleného domu Kanadská spisovateľka L. M. Mongomeryová vytvorila jednu z naobľúbenejších dievčenských postáv v literatúre – Annu Shirleyovú známu ako Annu zo Zeleného domu. Sirota Anna po trpkých skúsenostiach s pobytom v zlých pomeroch v chudobných rodinách s mnohými deťmi, o ktoré sa musela starať, konečne nachádza pravý domov v Zelenom dome v Avonlea na Ostrove princa Eduarda. Vezmú si ju k sebe prísna Marilla a jej láskavý brat Matej a veľmi si ju obľúbia, hoci zo začiatku sa museli zmieriť s jej prchkou povahou a nekonečnou fantáziou...

Anna v Avonlea V druhom príbehu Anna prežíva šťastné chvíle v Zelenom dome, v škole a s priateľkou Dianou, ktoré však zakalí smrť jej milovaného Mateja. Anna sa vzdáva možnosti ísť ďalej študovať a zostáva u Marilly, aby jej pomohla s hospodárstvom. V škole si ju žiaci nesmierne obľúbia, no musí prekonať aj viaceré veľmi nepríjemné huncútstva z ich strany. Ona sama sa stáva hrdinkou radu úsmevných príhod, ako to je už pre ňu typické. A stále si nie je na čistom so svojimi citmi ku Gilbertovi...

Anna v Redmonde V poradí 3. kniha životných príbehov pôvabnej a výnimočnej Anny Shirleovej. Anna prichádza študovať na vysokú školu do Redmondu. S priateľkami Priscillou a Filipou sa ubytujú v nádhernom starom dome, keď jeho majiteľky odcestujú na dlhší čas do cudziny. Anna aj tu nachádza úžasné miesta, kde môže naplno rozvinúť svoju fantáziu. Stretáva sa s Gilbertom, ktorý študuje medicínu a stále ju ľúbi, hoci ona ho odmieta. Keď však Gilbert vážne ochorie, Anna si uvedomí, že ho nechce stratiť.

Anna v Summerside Dej v poradí 4. knihy Anniných príbehov sa odohráva v Summerside, kde Anna po skončení štúdií získa miesto riaditeľky strednej školy. Anna podrobne opisuje svoje zážitky na novom mieste v listoch milovanému Gilbertovi, ktorý má pred sebou ešte tri roky štúdia medicíny. Hneď na začiatku musí Anna prekonať nástrahy a podrazy od celého klanu Pringlovcov. Podarí sa jej s veľkým šarmom nad nimi zvíťaziť a z nepriateľov sa napokon stanú jej obdivovatelia. Anna do svojich listov zahrnula aj množstvo dramatických príbehov ľudí zo svojho okolia.

Annin vysnívaný domov Piaty román zo série o Anne zo Zeleného domu sa začína prípravou na Anninu svadbu. Anna sa konečne zmierila s Gilbertom a priznala si, že on je jej jediná naozajstná životná láska. Prežívajú nádherné chvíle prechádzkami v okolí Zeleného domu, kde sa koná aj svadba. Po nej sa odsťahujú do nového domu v čarovnej morskej zátoke Four Winds pri Glene St. Mary. Anna tam stretáva nových priateľov – predovšetkým kapitána Jima a nádhernú susedku Leslie s tajomným osudom. Tu prichádza na svet Annino prvé dieťa a tento dom sa stane jej vysnívaným domovom.

Annine lásky Annina rodina sa rozrastá, a tak Anna musí so smútkom v srdci opustiť svoj vysnívaný domov vo Four Winds a presťahovať sa do veľkého domu v neďalekom Glene St. Mary. Ten si však časom tiež veľmi obľúbi. Na začiatku tohto románu Anna pobudne zopár nádherných dní u Marilly v Zelenom dome so svojou najmilšou priateľkou Dianou. Potom ju už doma čakajú jej lásky – jej päť ratolestí. Prežíva s nimi ich malé dobrodružstvá, keď si nájdu podobné milé zákutia ako ona kedysi v Avonlea a s pochopením rieši všetky ich detské boliestky.

Anna v Glenn St. Mary V siedmej knihe zo série klasických príbehov o Anne zo Zeleného domu sa s obľúbenou hrdinkou stretávame po trinástich rokoch a zisťujeme, že bývajú s Gilbertom v Glene St. Mary, kúsok od ich prvého vysnívaného domu, a majú šesť detí. Tie sa spriatelia so štyrmi deťmi pastora, ktorému zomrela žena a on sa o deti nevie dobre postarať. Zato ich však veľmi ľúbi a rovnako aj svojrázne deti svojho otca milujú. V knihe je množstvo dojímavých príbehov spojených s pastorovými deťmi a ich ustavičnými výčinmi. Anna si ich obľúbi, veď ona bola v detstve úplnou sirotou. A čitateľ si vychutná nádherné opisy prírody a malé, no pôvabné dobrodružstvá tohto detského sveta.

Annina dcéra Rilla Rilla je najmladšie Annino dieťa, má ryšavé vlasy ako mama a vyrastá z nej najkrajšie dievča v Glene St. Mary. V pätnástich rokoch túži len po zábave a pekných šatách, no prejde veľkou premenou a dokonca sa dokáže postarať o opustené bábätko. Do života mladých ľudí zasiahne aj v Kanade 1. svetová vojna a prinesie veľa žiaľu práve do Anninej rodiny. No Rilla statočne znáša všetko trápenie i odlúčenie od jej veľkej lásky a napokon jej osud prinesie veľké šťastie.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2080
Jazyk
slovenský
Väzba
pevná väzba
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Rozmer
130×200 mm
Naše katalógové číslo
269156

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

21 hodnotení

17
4
0
0
0

Ivica Forrová
Ivica Forrová
11.5.2010
Bedeker rodičovskej lásky
Najprv prvé tri, neskôr všetky ostatné tituly vydané u nás som čítala opakovane. V detstve, puberte, mladosti, dospelosti, zrelosti :). A vždy v nich nájdem niečo nové. Jedny z najmilších kníh, pre mňa snáď najúžasnejších. Nádherný bedeker rodičovskej lásky a výchovy detí! Herečka, predstaviteľka Anny vo filmovom spracovaní, ktoré išlo v TV naposledy pred 2 (3?) rokmi má na FCB fan stránku.
Ivica
Čítaj viac
alžbetka
24.2.2010
Názor čitateľa
anna je uzasne dievca ktore ma velku predstavivost.myslim ze tato kniha uputa kazdu- ci uz dievca alebo zenu
Čítaj viac
Katarína
11.4.2009
Ten najkrajší dievčenský román všetkých čias!
Knihy o Anne zo Zeleného domu sú úžasné. Prečítala som ich už dávno, ale stále sa k nim vraciam. Keď si potrebujem oddýchnuť je to najlepší liek. Milujem tieto knižky, sú hravé, plné fantázie, snov, ale aj reality a presne to je na nich také krásne.
Čítaj viac
Zlatica Kucajová
Zlatica Kucajová
16.6.2008
Nestarnúce príbehy
Tieto knihy som prvý krát čítala ešte na základnej škole, teda aspoň tie, ktoré u nás dovtedy vyšli :o). Musím podotknúť, že aj keď budem mať už čochvíľa 31 rokov, tieto príbehy si vždy veľmi rada prečítam...pri ich čítaní sa nanovo stávam Annou zo Zeleného domu. Každému to len odporúčam, aj moja dcéra tie knihy zbožňuje!
Čítaj viac
10.6.2008
kolekcia Anna zo zeleného domu
Prvé tri knihy sú najlepšie. Ostatné trošku zaostávajú, ale ako celok je to úžasné čítanie, ktoré uspokojí romantické a trošku pojašené duše čitateliek. Anna je živel a Gilbert je princ na bielom koni, ktorého si všetky prajeme.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Nikdy sa nenúť do čítania knihy, ktorá ťa nebaví. Na svete je toľko skvelých kníh, že je hlúpe strácať čas s tými, ktoré ti nedávajú žiadne potešenie.“

Atwood H. Townsend