Zlatý baran - Milan Kováč
Zlatý baran
10,20 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zlatý baran

Príbehy ľudovej viery a mágie spod hory Radzim

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z., 2017

Nové typy umelých príbehov dnes mnohokrát uspokojujú hlad po imaginácii, ktorý sprevádza ľudstvo od najstarších čias. Zdalo by sa teda, že pôvodné ľudové rozprávania už...

Čítaj viac

10,20 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nové typy umelých príbehov dnes mnohokrát uspokojujú hlad po imaginácii, ktorý sprevádza ľudstvo od najstarších čias. Zdalo by sa teda, že pôvodné ľudové rozprávania už nemajú v živote miesto... nie je tomu však tak i keď príbehy v knihe vyrozprávali zväčša starší ľudia, ktorí sa len s námahou rozpamätávali na časy, keď boli tieto príbehy ešte živé. Možno im však aj táto kniha dá možnosť, aby ožili v novom šate, aby sa prihovárali čitateľom, ktorí sa chcú poučiť o málo známej duchovnej zložke nášho života v minulosti. Rovnako je však určená tým, ktorí netúžia po poučení, ale chcú jednoducho iba podľahnúť čaru symbolov a imaginácie príbehov.

Zbierka vznikla na základe ľudových rozprávaní v roku 2002. Príbehy sú zozbierané z hornogemerských obcí Brdárka, Koceľovce, Petrovo, Slavoška, Markuška, Hanková, Nižná Slaná, Henckovce, Štítnik a Roštár. Brdárka a väčšina z týchto obcí leží v údoliach, nad ktorými sa týči majestátna a povesťami opradená hora Radzim. V tomto prekrásnom kúte Slovenska sa nachádza skutočne veľa autentických príbehov, osobných zážitkov a skúseností, či už so zlopovestnou mágiou, alebo nadprirodzenými bytosťami všetkého druhu. To najlepšie z toho, čo sa podarilo v roku 2002 získať nájde čitateľ vo výbere sto príbehov, uverejnených v tejto knihe.

Názov celej zbierke dal prvý príbeh: „Zlatý baran“, ale v podtitule sa kniha nazýva „Príbehy ľudovej viery a mágie spod hory Radzim“, za čím sa skrýva veľmi pestrý obraz príbehov, ktorých niektoré majú črty rozprávok, iné legiend, či povestí. V ďalších prípadoch ide o spomienkové rozprávania na dávne obrady či zvyky, o magické návody, či poverové rozprávania.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
294 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788096913121
Naše katalógové číslo
264562

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať.“

Carlo Goldoni