Svetozár - Andrea Gregušová
Svetozár
11,31 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Svetozár

Egreš o.z., 2016
40 minút čítania
Vydavateľstvo
Egreš o.z., 2016

Situácia je vážna. Všetky holuby odleteli z mesta. Zavolať späť ich môže len pán Svetozár, priateľ holubov, ktorý sa sám ponáša na holuba. Príbeh od Andrey Gregušovej láskavým a vtipným spôsobom predstavuje mestské holuby v inom svetle, než na aký...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Situácia je vážna. Všetky holuby odleteli z mesta. Zavolať späť ich môže len pán Svetozár, priateľ holubov, ktorý sa sám ponáša na holuba.

Príbeh od Andrey Gregušovej láskavým a vtipným spôsobom predstavuje mestské holuby v inom svetle, než na aký sú deti bežne zvyknuté. Holuby často vnímajú ako škodcov, niečo nepekné, no máloktoré dieťa vôbec tuší, že kedysi mali holuby veľmi dôležitú úlohu, bez ktorej by sa ľudia nezaobišli – plnili funkciu poštára.
Knižku o porozumení medzi holubmi a ľuďmi dotvárajú i krásne ilustrácie od Alice Raticovej, ktoré presvedčia malého čitateľa, že mesto bez holubov by bolo jednoducho smutné.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
48
Hmotnosť
261 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Egreš o.z.
Rozmer
164×205 mm
ISBN
9788097213411
Naše katalógové číslo
260096

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Lucia Hlubeňová
24.1.2017
Názor čitateľa
Láskavý a vtipný príbeh z pera známej autorky pre deti Andrey Gregušovej predstavuje holuby v úplne inom svetle, vďaka čomu si deti aj ich rodičia upravia mienku o týchto operencoch, ktorí kedysi plnili veľmi významnú úlohu – boli poslami poštových správ. A to je ďalšie krásne posolstvo knižky – v dnešnej digitálnej dobe si posielame čoraz menej listov a pohľadníc, čím sa pripravujeme nielen o radosť z ručného písma, vôňu papiera, ale aj o spomienky a nečakané milé prekvapenia.

Už pri letmom pohľade na knihu si všimnete, že jej tvorcovia neponechali nič na náhodu – nádherné ilustrácie Alice Raticovej vo vydarenej grafickej úprave Silvie Žoltickej výborne dopĺňa sadzba z písma Sofia Pro a kvalitný papier Pergraphica Natural Rough. S citom i pre ten najmenší detail tak táto útla kniha predstavuje malý poklad, do ktorého ako záložku odporúčam vami nájdené pierko.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Kniha je zrkadlo, ak sa doňho díva opica, neodrazí sa v ňom tvár apoštola.“

Georg K. Lichtenberg