Knihy
E-knihy
38,02 €

Bežná cena Bežne 39,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia Národné kultúrne pamiatky na Slovensku: mesto Levoča je 3. diel z edície mapujúcej hnuteľné a nehnuteľné pamiatky na území Slovenska, ktorú pripravuje Pamiatkový úrad SR v spolupráci s Vydavateľstvom SLOVART. Autori tu predstavujú výsledky svojej dlhodobej dokumentačnej a výskumnej práce o Levoči, zapísanej do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem informácií o pamiatkach kniha poskytuje prehľad historických a kultúrnych súvislostí, ktoré formovali výtvarné umenie, remeslá aj architektúru, urbanistický a  stavebný vývoj pamiatkovej rezervácie Levoča a celého sídla vrátane mestských častí. Súčasťou celofarebnej publikácie sú dobové i súčasné fotografie, mapy, nákresy pôdorysov a návrhy stavieb, ktoré približujú premeny a hodnoty dnešného pamiatkového fondu. Kniha je určená odborníkom i laikom so záujmom o kultúrne dedičstvo.

Publikácia Národné kultúrne pamiatky na Slovensku: Levoča je 3. diel z edície mapujúcej hnuteľné a nehnuteľné pamiatky na území Slovenska, ktorú pripravuje Pamiatkový úrad SR v spolupráci s Vydavateľstvom SLOVART. Zostavovateľky Norma Urbanová, Barbora Kosová a Ľubica Szerdová-Veľasová tu predstavujú výsledky svojej dlhodobej dokumentačnej a výskumnej práce o Levoči, zapísanej do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem informácií o pamiatkach kniha poskytuje prehľad historických a kultúrnych súvislostí, ktoré formovali výtvarné umenie, remeslá aj architektúru, urbanistický a stavebný vývoj pamiatkovej rezervácie Levoča a celého sídla vrátane mestských častí. Súčasťou celofarebnej publikácie sú dobové i súčasné fotografie, mapy, nákresy pôdorysov a návrhy stavieb, ktoré približujú premeny a hodnoty dnešného pamiatkového fondu.

Kniha je určená odborníkom i laikom so záujmom o kultúrne dedičstvo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Levoča - Kolektív autorov
Okres Martin - Kolektív autorov
66,51 €
Ušetríte 3,29 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
680
Hmotnosť
2400 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart, Pamiatkový úrad SR
Rozmer
210×250 mm
ISBN
9788055624495
Naše katalógové číslo
249266

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

MariOn
13.6.2017
Levoča
Veľmi odborná a náučná literatúra. Nesmierne veľká spokojnosť.
Ďakujem za vydanie tohto dielu o Levoči :)
Vrelo odporúčam.
........................
Čítaj viac
Dana
9.5.2017
konečne ďalší diel
knihu ešte nemám, ale dnes-zajtra by som sa k nej mala dostať, takže hodnotiť zatiaľ nechcem, ale prvé dva diely mám a som s nimi veľmi spokojná, takže rovnakú kvalitu očakávam aj pri levoči
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Levoča - Kolektív autorov
Okres Martin - Kolektív autorov
66,51 €
Ušetríte 3,29 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth