Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Milí Martinusáci, opäť prišiel čas, keď budú tituly z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana častejšie nedostupné, pretože od 26.6.2019 do 26.8.2019 prebieha u nich dovolenka. Objednávky na tituly z tohoto vydavateľstva budeme vybavovať v rámci našich možností čo najskôr, no napriek našej snahe môže nastať situácia, že s ich vybavovaním budeme meškať. (Prípadné nevybavené objednávky budeme stále evidovať a vybavíme ich ako najskôr to bude možné po skončení ich dovolenkovej prestávky.) Ďakujeme za pochopenie. :)

Viac o knihe

Šlabikár a čítankasú víťazom konkurzu Ministerstva školstva SR v roku 2006.

Šlabikár, ktorý pozostáva z dvoch častí, pokrýva prácu v prípravnom a šlabikárovom období. Jeho úlohou je naučiť dieťa rozlišovať písmená a sprostredkovať základy gramotnosti.
Okolo každej dvojstrany sa nachádza súbor nápovedných obrázkov, ktorý už od začiatku umožňuje deťom jednoduchšie osvojovanie si písmen a poskytuje možnosť stretávať sa ihneď so všetkými písmenami. Deti poznávajú písmená prostredníctvom sluchového rozlišovania hlások na začiatku slova. Šlabikár obsahuje zmysluplné a vekuprimerané texty a príbehy. V celom šlabikári sú zaradené cielené, často zábavné didaktické hry, ktoré podporujú čítanie s porozumením. Na vyhradených stranách s písanými textami má žiak možnosť systematicky pracovať s písaným písmom. V spodnej časti každej strany prípravného obdobia je krátka metodická informácia určená učiteľovi. Šlabikár bol v spolupráci s ŠPÚ experimentálne overený na celoslovenskej vzorke žiakov.

K šlabikáru patrí interaktívne CD s úlohami a didaktickými hrami zahŕňajúcimi aj činnosti, ktoré sa nedajú priamo realizovať v šlabikári, ale pritom výrazne pomáhajú deťom pochopiť princíp čítania.

Šlabikár je spracovaný podľa ŠVP a príloh ISCED 1 a je schválený Ministerstvom školstva SR.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
Kartičky
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788081204296
Naše katalógové číslo
243425
Počet strán
81
Hmotnosť
335 g
Rok vydania
2016
Väzba
šitá väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Orbis Pictus Istropolitana

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

34 hodnotení

30
2
2
0
0

Petra
31.1.2019
Najlepšia
Vďaka tomuto šlabikáru sa dcéra naučila čítať. Je tvorivo napísaný, nenásilným spôsobom navádza dieťa k napredovaniu a porozumeniu textu. Upevňuje vedomosti a podporuje radosť z čítania. ĎAKUJEM
Čítaj viac
Renata
9.3.2013
Názor čitateľa
Aj ja som kupila tento slabikar pre dcerku, ktoru ucim po slovensky v zahranici. Ma 4 roky a zvlada ho vynikajuci. Paci sa mi rozlozenie uloh, naozaj lahko sa z neho uci. Jedine by som povedala, ze to Ema ma a mame atd je trochu motajuce v jednej vete, trosku nudny text, ale hadam vhodny na pre citanie...dceru skor zaujimaju slova ako sova, pes, deti, mysi, maly... no celkovo uzasny je a aj pracovny zosit k tomu je super.
Čítaj viac
22.9.2011
Slabikar
... tento slabikar som kupila pre svoju dcerku, ktoru ucim Slovensky jazyk v zahranici, ucime sa z neho od jej 4 roku, kniha ju zaujima, lakaju ju obrazky, nove ulohy, je pekne ilustrovana, ma prehladnu abecedu na okraji kazdej strany - co v nasom pripade dost pomaha,...odporucam kazdemu, kto chce v dietati vyvolat lasku k Slovenskemu jazyku skor, ako nastupi do Zakladnej skoly
Čítaj viac
PaedDr. Renáta Diešková
11.7.2009
Šlabikár a Čítanka od
V školskom roku 2008/2009 som učila podľa týchto učebníc. Sú to vynikajúce učebnice. Deti sa tešili z ilustrácii a zaujímavých úloh. Čo je však najdôležitejšie, že deti nemajú strach z čítania, ľahko sa naučia čítať a písať, je odbúraný stres. Deti radi siahali aj po Čítanke. Texty boli zaujímavé a primerané veku dieťaťa. Čo však považujem za dôležité, že deti neboli iba pasívnymi čitateľmi textov, ale mohli sa zúčastniť na dotváraní deja podľa vlastnej fantázie. Veľká vďaka patrí autorkám týchto učebníc.
Aj metodika je vynikajúco spracovaná. Cítiť v nej skúsenosť a prax elementaristu.
Čítaj viac
Natalia Oriescikova
11.11.2008
odporucam
je jednoduchy postup ako naucit dieta abecedu je cisto spracovane a nenarocne orientovat sa v knihe. podla mna sa oplati kupit si tuto knizku...je skoro podobna slabikarom z ktorych som sa ucila za mojich cias roku 1992...
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia