Knihy
E-knihy

Atlas Maior of 1665

Taschen, 2005
Vydavateľstvo
Taschen, 2005

Najrozsiahlejší a najkvalitnejší atlas z obdobia baroka s názvom Atlas Maior Joana Blaeua vznikol v roku 1665 ako reakcia na iný dobový atlas vytvorený kartografom Johannesom Janssoniom, Blaeuovým rivalom. Jej reprint pripravilo vydavateľstvo Taschen...

Čítaj viac

220,43 €

Bežná cena Bežne 232,03 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Najrozsiahlejší a najkvalitnejší atlas z obdobia baroka s názvom Atlas Maior Joana Blaeua vznikol v roku 1665 ako reakcia na iný dobový atlas vytvorený kartografom Johannesom Janssoniom, Blaeuovým rivalom. Pôvodné 11-zväzkové vydanie v latinčine obsahovalo 596 máp Európy, Afriky, Ázie, Ameriky a Antarktídy a predstavovalo najväčší a najkompletnejší atlas svojej doby a zároveň jednu z najvzácnejších kníh 17. storočia vôbec. Jej reprint pripravilo vydavateľstvo Taschen z kvalitnej kópie uloženej vo viedenskej národnej knižnici.
Práve 17. storočie sa považuje za začiatok moderného sveta. Vedecké objavy radikálne zmenili postoj ľudí k svetu, ktorý ich obklopoval. Tvorba máp sa stala úspešnou obchodnou činnosťou. Ptolemaiova Geographia z roku 1475 bola jediným zdrojom geografických informácií pre študentov a cestovateľov až do 16. storočia. Neskôr síce vznikali súbory máp a malé vydania atlasov, ale rozsiahle a súborné dielo sa objavilo až v podobe knižky Atlas Maior.
Úvod ku knihe, napísaný autorom Petrom van der Krogtom, čitateľovi objasní historické a kultúrne súvislosti vzniku diela. Detailné popisy k jednotlivým mapám zároveň z knihy robia neoceniteľný zdroj dobových zemepisných údajov z krajín celého sveta.Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
626
Jazyk
anglický, nemecký, francúzsky
Vydavateľstvo
Taschen
Väzba
pevná väzba
ISBN
3822831255
Naše katalógové číslo
21720
Rozmer
290×440 mm
Rok vydania
2005

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“