Knihy
E-knihy

Aesthetics of Popular Culture

4-5 hodín čítania

Discussing popular culture is one of the keys for understanding arts and more broadly culture. This is something which seems to be shared by the scholars...

Čítaj viac

11,79 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Discussing popular culture is one of the keys for understanding arts and more broadly culture. This is something which seems to be shared by the scholars who have contributed to this book. Their essays on popular culture and/or the aesthetics of popular culture serve as a platform for discussing cultural, ethical and political issues. Popular culture and its philosophical reflection also help to unlock themes in law, children’s literature, everyday aesthetics, high-cultural heritage, the internet, and material culture. In the Interviews section editors discuss some of the roots of these issues with two thinkers who represent the cream of the discussion. With Richard Shusterman, we delve into his theory of popular culture, and with Gianni Vattimo, the popular goes hand in hand with a discussion that more broadly touches on culture and the arts.


Diskusie o populárnej kultúre sú kľúčové pre pochopenie súčasného umenia aj celej kultúry. Táto predstava je blízka editorom publikácie – estetikom Jozefovi Kovalčikovi (Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave) a Maxovi Ryynänenovi (Aalto University, Helsinki, Fínsko), no zhodujú sa na nej aj autori, ktorí prispeli do tejto knihy. Ich eseje o populárnej kultúre a/alebo o estetike populárnej kultúry slúžia ako platforma pre rozbor kultúrnych, etických či politických otázok. Prostredníctvom filozofickej reflexie populárnej kultúry ďalej otvárajú témy z oblasti práva, detskej literatúry, každodennej estetiky, vysokej kultúry, internetu či materiálnej kultúry.

Na konci knihy vedú editori dialóg s dvoma mysliteľmi, ktorí sú v diskusiách o populárnej kultúre šľahačkou na torte. S Richardom Shustermanom rozoberajú jeho teóriu populárnej kultúry a v prípade Gianniho Vattima sa zaoberajú širšími témami, zasahujúcimi kultúru a umenie.

Titul je len v anglickom jazyku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Aesthetics of Popular Culture - Jozef Kovalčik (editor), Max Ryynänen (editor)
Denník Anny Frankovej - Otto H. Frank (editor), Mirjam Pressler (editor)
23,35 €
Ušetríte 1,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
254
Hmotnosť
564 g
Rok vydania
2015
Väzba
flexi väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Slovart, Vysoká škola výtvarných umení
Rozmer
150×225 mm
ISBN
9788089259861
Naše katalógové číslo
204662

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Aesthetics of Popular Culture - Jozef Kovalčik (editor), Max Ryynänen (editor)
Denník Anny Frankovej - Otto H. Frank (editor), Mirjam Pressler (editor)
23,35 €
Ušetríte 1,55 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“