Knihy
E-knihy
4,50 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Recepty tekovských starých mám zachytávajú kulinárske dedičstvo našich babiiek z tekovského regiónu. Nájdete tu recepty všeobecne známe a obľúbené, ale aj netradičné skvosty starých rodinných archívov.

V knihe nájdete množstvo tradícií, ktoré sa vykonávali pri jednoduchých ale aj slávnostných príležitostiach, jedlá, ktoré naše staré a prastaré mamy varili počas svadobných príprav, veľkonočných sviatkov, zberu úrody a žatvy. Každá kapitola je doplnená o fotografie, ktoré sa podarilo zachovať z čias minulých, alebo ako hovoria naši rodáci, ktorí si ich pamätajú z čias zlatých, keď neboli k dispozícii výdobytky modernej doby a mládež sa namiesto sledovania televízie stretávala na lúkach, či pri Hrone, kde pri hrách, piesňach a práci trávili svoj voľný čas.

Vyberiete si z jedál každodenných aj sviatočných, mäsitých aj bezmäsitých, slaných aj sladkých, ktoré nie sú len nostalgickým pohľadom na život našich predkov, ale plnohodnotnou súčasťou moderného jedálneho lístka. Pripomenieme si históriu Tekovských folklórnych slávností, ktoré sa organizujú dodnes a sú nádhernou prehliadkou ľudových tradícií a folklóru. Recepty v jednotlivých kapitolách sú zoradené podľa abecedy pre lepšiu a ľahšiu orientáciu. Ku každému receptu nájdete potrebné prísady a postup prípravy jednotlivých jedál. Nechýbajú tradičné domáce pochúťky ako napr.: Keltíš, Kyselica, Fučka, Vínová polievka pre chorého, Štiavová polievka, Lokše, perky, Vyhodená kapusta, Chrapne, Fánky....

Kniha Recepty tekovských starých mám určite poteší každého milovníka chutných a tradičných jedál z tekovského regiónu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Recepty tekovských starých mám - Boris Kováč
Recepty nitrianskych starých mám - Anzelma Hlôšková, Milan Hlôška
12,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
93
Hmotnosť
120 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Boris Kováč - Btapress
Rozmer
143×210 mm
ISBN
9788097132804
Naše katalógové číslo
193167

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

17.12.2016
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vynikajúca knižka, všetko recepty z nášho regiónu, ktoré sa u nás bežne varili v minulosti. Dokonca, ak má niekto chmeľ, môže si vyskúšať uvariť domáce pivo. Škoda, že po 89 sme prešli na fastfood a všetky tieto dobré recepty sa pomaly z našich kuchýň vytrácajú. Jedinou chybou je, že knižka neobsahuje recept na našu raritu - penovú tortu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Recepty tekovských starých mám - Boris Kováč
Recepty nitrianskych starých mám - Anzelma Hlôšková, Milan Hlôška
12,90 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton