Africký príbeh lásky - Daphne Sheldricková
Africký príbeh lásky
13,90 €
Knihy
E-knihy
13,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Daphne Sheldricková je prvá žena na svete, ktorej sa úspešne podarilo odchovať novonarodené sloníča. Dlhé roky žila uprostred kenskej prírody a s úprimným záujmom sledovala tamojší život. Usilovala sa zistiť správne zloženie mlieka pre slonie mláďatá a zachránila ich tisícky, ktoré by inak uhynuli.

Vo svojej strhujúcej spomienkovej knihe zobrazuje vzťah k mnohým zvieracím sirotám, ktoré odchovala. Jej prvou láskou bol Bushy, antilopa s krásnymi očami. Potom trpasličí mungo Ricky-Ticky-Tavey, byvoliar bielohlavý Gregory Peck, krásna zebra Huppety a napokon majestátna slonica Eleanor, s ktorou Daphne prežila celých štyridsať rokov.

Daphne rozpráva aj nádherný príbeh o svojej láske k Davidovi Sheldrickovi, známemu správcovi Národného parku Tsavo. Ich láska bola nesmierne hlboká a plná vášne. David dokonale rozumel prírode a jeho náhla tragická smrť podnietila Daphne do ďalších aktivít. Zaslúžila sa o ochranu kenskej prírody aj o založenie svetoznámej Nadácie na ochranu prírody Davida Sheldricka. Okrem toho pomohla založiť škôlku pre zvieracie siroty v Nairobskom národnom parku, kde žije a pracuje dodnes.

Daphne neopisuje v knihe len svoju lásku k manželovi a prírode, približuje aj nekonečné únavné výpravy proti pytliakom a metódy ochrany kenskej prírody. Často porovnáva vlastnosti zvierat s ľudskými. Svojou starostlivosťou prispela k tomu, aby sa siroty mohli vrátiť do voľnej prírody.

Africký príbeh lásky je nielen rozprávanie o láske a súcite, ale aj plný humoru. Prináša nezvyčajný pohľad do života jednej z najpozoruhodnejších žien na svete.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
320 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788055132013
Naše katalógové číslo
139489

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

12 hodnotení

9
1
0
2
0

Peťa
6.7.2017
Nie podľa môjho gusta
No jasné, že keď sa povie príbeh lásky, hneď si predstavím love story ako vyšitú. Zaujímavé na názve je to, že pokiaľ vás neosloví, knihu si ani nekúpite ani nepožičiate. Myslela som si, že pôjde o klasickú romancu, ktorá ma bude aj nudiť, no ukázalo sa, že som sa v prvej veci mýlila.

Musím sa priznať, že kniha sa mi čítala veľmi zle. Ide o príbeh Daphne, Angličanke, ktorá žije v Afrike so svojou rodinou. Je to autobiografia a autorka obohatila knižku o vlastné fotografie. Daphne vyrastá v Afrike s rodičmi a bratom, vydá sa, má deti, rozvedie sa... Celkom obyčajný život by to mohol byť... Lenže ona do svojej rodiny prijala aj zvieratá a Afriku.

Keďže je dielo písané v ja-rozprávaní, no, bohužiaľ, monologickou formou, veľmi som sa do knihy "nezažrala". Opisy sú zdĺhavé, autorka nás zaťažuje politickou situáciou, opisy zvierat... Celé je to akoby rozprávanie jedného človeka, no bez účasti ostatných. Nakoľko ide o autobiografiu, neprislúcha mi ale tieto veci hodnotiť, pretože čo sa mne javí ako zbytočnosť, v autorkinom živote to možno zohrávalo veľkú úlohu. Takže je na zvážení čitateľa, či sa do knihy ide pustiť.

Napriek možno negatívnemu hodnoteniu hneď na začiatku, obsahuje kniha aj veci, ktoré ma veľmi oslovili a rada by som sa o ne s vami podelila. Jednou veľmi dôležitou boli zvieratká. Som milovník zvierat, ale vždy som ich vnímala len ako živé bytosti. Zistila som, že to bola chyba, pretože autorka nám ich vykresľuje ako členov rodiny. Zakaždým, keď prijali nejaké osirelé mláďa, Daphne sa s ním spriatelila a vnímala ho ako človeka. Sama v diele hovorí, s akým odstupom sa ľudia na zvieratá pozerajú... Sú to také isté živé bytosti ako my. Myslia, vnímajú, no predovšetkým cítia...

Inak by kniha mohla zaujať aj historikov, pretože téma britských kolónií a boje o samostatnosť afrických štátov z pohľadu človeka, ktorý mal všetky tieto udalosti možnosť zažiť, vnímam ako skvelý zdroj informácií. A toto isté platí aj o biológoch :) Aj keď ma to v podstate nudilo, niekedy som sa začítala do opisov zvierat a zistila som, že o tamojšej faune vlastne nič neviem. Dozvedela som sa, aké zvieratá žijú na území Etiópie a čím sa živia. Ďalej bolo veľmi zaujímavé zistiť, v akej hroznej situácii sa ocitne osirelé zvieratko. A je tak málo ľudí ako Daphne, ktorí by sa o ne postarali.


Na záver možno už len pár slov. Nie vždy sa mi podarí dostať sa k niečomu, čo rada čítam. To, že mne sa kniha nepáčila, neznamená, že niekto iný by ju vo svojej knižnici neuvítal. Prečítala som už čokoľvek, no zatiaľ jedna z mála kníh, ktorá neulahodila môjmu gustu.
Čítaj viac
Bea
6.6.2015
Názor čitateľa
Nadherna kniha pre vsetkych,ktori maju vztah nielen k zvieratam ale i celej prirode.Daphne ma dobrodruzny a zaujimavy zivot.Ale hlavne je obdivuhodne,s akou laskou,trpezlivostou,odvahou sa stara o zvierata,a neodradili ju ani strasna unava,ci neuspechy.Ona,jej manzel i cely tim ludi okolo nej si zasluzia skutocny obdiv Čítaj viac
Eva
14.5.2015
Úžasný príbeh
Zaujal ma obsah knižky a po prečítaní recenzie tu na martinuse som chvíľu váhala či si ju objednať. No vôbec to neľutujem. Autorka knižky si zaslúži veľký obdiv a aj všetci čo sa podieľali a podieľajú na záchrane slonov a ďalších druhov zvierat. Možno sa knižka nebude páčiť každému, ale určite stojí zato si ju prečítať a dozvediet sa viac aj o živote v Afrike. Čítaj viac
Dani
27.2.2015
ODPORÚČAM
Nádherný emotívny príbeh, kedy sa i vy začnete zaujímať o osud zvierat v Afrike, kedy i Vy začnete rozmýšľať inak, keď zbadáte vo výklade výrobky zo slonoviny, keď si i vy po prečítaní knihy kliknete na webe na link Sheldrickovej nadácie, aby ste sa dozvedeli viac.... Čítaj viac
tina
23.1.2015
neodporúčam
tak som sa na túto knihu tešila! prečítala som ju už len preto, že som ju čítať začala a stále som čakala, že sa dej rozbehne, bohužial nestalo sa. nedá sa spochybnovať, že autorka mala zaujímavý život, ale nezaujímavo ho podala. kniha samá nuda, zbytočne veľa tam rozoberala vtedajšiu politickú situáciu. uplne som sklamaná, náročnejšiemu čitatelovi neodporúčam, bude rovnako sklamaný ako ja. druhý krát by som si knihu už nekúpila a ani ju nečítala. Čítaj viac
Anna Rybárová
5.6.2014
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pekná zaujímava kniha ktorá opisuje radosti aj ťažkosti v tejto krajine.Odporučam prečítať si ju. Čítaj viac
Marta
22.3.2014
Názor čitateľa
Pútavá, zaujímavá kniha.Opisujúca celý svoj život v Afrike. Nieje to len o kráse, ale aj o ťažkostiach života v tejto časti sveta ale hlavne o vzťahu a láske k zvieratám. Čítaj viac
22.2.2014
Kniha o živote
Krásne fotky so slonmi a krásny príbeh...Zaujímavé čítanie. Čítaj viac
Anonym
2.10.2013
Názor čitateľa
Je to hlavne o láske či je tam aj veľa popísané o tých zvieratách a čo tam robila ??! Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green