Sebarozvoj - Emil Burák, Tesfo, 2017

20,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Sebarozvoj

produktívne k osobnému rozvoju i vlastnému rastu a lepšiemu životu

Každý hľadá kompas vo svojom živote, aby ho prežil čo najkrajšie. Dobrým východiskom pre azimut je aj osobný rozvoj, vlastný rast a skúsené rady do života. V jednoduchosti je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tesfo, 2017
Počet strán
192

Každý hľadá kompas vo svojom živote, aby ho prežil čo najkrajšie. Dobrým východiskom pre azimut je aj osobný rozvoj, vlastný rast a skúsené rady do života. V jednoduchosti je krása – zaknihoval dávno klasik a rytec to vytesal do... Čítať viac

 • Kniha
 • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Cestujúci - Ulrich Alexander Boschwitz, Absynt, 2024

Viac o knihe

Netrápim sa nad tým, že nie som dokonalý. Radšej sa teším z toho, že sebarozvojom som každý deň dokonalejší.

Motivačná fascinujúca kniha, prvá svojho druhu v SR od domáceho autora o inšpirácii i životných radách k osobnému rastu, vlastnému kaučingu, autoevolúcii, sebazdokonaľovaniu a automanažmentu.

Každý hľadá kompas vo svojom živote, aby ho prežil čo najkrajšie. Dobrým východiskom pre azimut je aj osobný rozvoj, vlastný rast a skúsené rady do života. V jednoduchosti je krása – zaknihoval dávno klasik a rytec to vytesal do kameňa. Tvorivosť (kreativita) a sebarealizačná osveta patria medzi moje životné hobby a najväčšie lásky. Preto, priznám sa, zostal som veľmi zaskočený, že pri kliknutí na internet v roku 2017 a zadaní cieľa pre google „kniha (učebnica) sebarozvoja“ kúzlo pominulo. Nenašiel som totiž priamo ani jednu knihu, žiadny titul s názvom Sebarozvoj (Autorozvoj). Aj keď je to neuveriteľné, asi to tak malo byť, lebo to naštartovalo moju iniciatívu napísať toto dielko.

Cieľom knihy je osveta v sebarozvoji a pomoc ľuďom. Titul je určený pre všetkých ľudí, ktorých zaujíma osobný rozvoj. Rozmýšľal som ako zvýšiť pútavosť knihy, preto má zámerne kombinovaný charakter – t.j. obsahuje vlastné idey a skúsenosti autora, ale i rôzne iné názory najmä z motivačných článkov a interiew podľa môjho výberu.

Prečo by si mal čitateľ prečítať túto knihu? Lebo sebarozvoj je logickým kľúčom k sebaspoznaniu, k sebauplatneniu a sebapresadeniu. Táto kniha provokuje k mysleniu nad osobnou existenciou a zamysleniu sa nad vlastným bytím.

Obsah:

 • 1. Sebarozvoj – pojem, definícia, význam a prínosy
 • 2. Hodnoty a guráž – na osobný rast treba mať „gule“
 • 3. Osobná vízia - ako najkrajšia omša na svete
 • 4. Zdroje know-how k sebarozvoju podľa webov a kníh
 • 5. Piliere života (nič netreba preháňať)
 • 6. Kvapka v mori i prvotná otázka
 • 7. Life manažment podľa prianí pohlaví (ideálne pre muža inak ako pre ženu)
 • 8. Sebakultivácia – očarujúca a ohromujúca (umenie byť stále sexi)
 • 9. Paradoxy života a nezlučiteľné protirečenia (efektívnosť i spravodlivosť?)
 • 10. Sebarealizácia v DNESLANDE – brutálny úspech v našej hlave
 • 11. FLOW – know-how
 • 12. Kreativita sa počíta – ľudský tvor by mal tvoriť
 • 13. Kríza – ako cesta k posilneniu (výzva, šanca a prosperita)
 • 14. Autoenergetizácia nutná
 • 15. Myslenie víťazov a stratégia odvážnych
 • 16. Ako sa úspešne učiť
 • 17. Manuál života je v sebaspoznávaní
 • 18. Duchovné molekuly z inšpiračných interview
 • 19. Zmena k lepšiemu a udržiavanie dobrej nálady
 • 20. Osvedčené životné vzorce (dôvtipné rady do každého počasia)
Čítať viac
Počet strán
192
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
267 g
ISBN
9788089253876
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
294967
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Tesfo
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Tina
Neoverený nákup
16.10.2019
Výborné a praktické .Odporúčam máločo má zmysel,ale investícia do osobného rastu určite áno. Čítam Burákové knihy rada, lebo sú pragmatické a ľahko pochopiteľné. Čítať viac
Jaro
Neoverený nákup
7.1.2018
Hodné povšimnutia
Autor prináša jedinečné dielo s množstvom príkladov a životných právd. Kniha podnecuje čitateľa k zamysleniu a zároveň ho naviguje ako odhaliť cestu vedúcu k sebapoznaniu, osobnému rastu a lepšiemu, kvalitnejšiemu životu. Tým, že toto dielo pochádza z pera slovenského autora, získava určité špecifikum vlastné nášmu životnému priestoru. Motivujúce čítanie okorenené odľahčujúcim humorom (autorovi vlastnému), vhodné pre mladých i starších. Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
6.1.2018
Zaujímavé čítanie
"Žiť je nádherné, dobre žiť je ešte nádhernejšie" - píše autor tohto diela. Diela, ktoré považujem v oblasti motivačnej literatúry za originálne, bez objavovania už objavených „zákrut ľudských pováh“.

Ambíciou tohto diela (čo osobne oceňujem) nie je vzbudzovať pocit naplnenia amerického sna, od ktorého človeka delí len táto kniha.

Úspešný sebarozvoj podľa knihy nie je spojený len s kariérnym rastom, peniazmi a obdivom, ale predovšetkým s pocitom osobného šťastia, osobnej pohody a spokojnosti v živote, čo môže človek nájsť v ktorejkoľvek zo sfér života, a to len a len podľa jeho preferencií. Kniha je dobrým vodítkom v podobe ponuky abecedy hodnôt. Hodnôt podľa ktorých sa oplatí žiť a mať tak nádherný život.

Ide o hodnoty, ako aktivita, bez ktorej rozvoj neexituje, cesta, bez ktorej nie je smer rozvoja, dobro, bez ktorého nie je možné mať radosť z rozvoja, humor, odľahčujúci ducha rozvoja, sloboda dávajúca krídla rozvoju, vízia dávajúca cieľ cesty rozvoja...

Osobitne chcem spomenúť hodnotu humoru, ktorá sa nesie celým dielom. Ide o humor, aký ma človek, ktorý chce žiť nádherný život najradšej. Humor, ktorý nie je prudérny, ale je blízky človečine, jej túžbam, hriechom, úspechom a zlyhaniam...

Súčasťou diela sú ďalej životom napísané pravdy. Pravdy v podobe múdrosti zľahčujúcich život, keď sa stáva ťažkým a človek hľadá spôsob ako "odhodiť záťaž".

Autorovi sa podarilo vytvoriť dielo autorsky svojským originálnym spôsobom, ktorý prináša pridanú hodnoty všetkým tým, ktorí túto hodnotu hľadajú.
Čítať viac

Emil Burák

Čítať viac

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“