Zober ma so sebou - Catherine Ryan Hyde, Aktuell, 2017

10,32 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Zober ma so sebou - Catherine Ryan Hyde, Aktuell, 2017
Čítaná
Zober ma so sebou - Catherine Ryan Hyde, Aktuell, 2017

Zober ma so sebou
Čítaná

Jedno leto a jedna cesta, ktorá zmení životy

Seth a jeho braček Henry nemajú najstabilnejšie rodinné zázemie. Otca majú chvíľu vo väzení, chvíľu na slobode a matka ich pred rokmi opustila. Zásah vyššej moci by mohol byť... Čítať viac

Vydavateľstvo
Aktuell, 2017
344 strán
5-6 hodín čítania

Seth a jeho braček Henry nemajú najstabilnejšie rodinné zázemie. Otca majú chvíľu vo väzení, chvíľu na slobode a matka ich pred rokmi opustila. Zásah vyššej moci by mohol byť presne to, čo potrebujú... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Výborný stav
  • Slovenčina

10,32 €

Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Temné sekundy - Karin Fossum, mamaš, 2024
Zober ma so sebou - Catherine Ryan Hyde, Aktuell, 2017
10,32 €

Viac o knihe

Seth a jeho braček Henry nemajú najstabilnejšie rodinné zázemie. Otca majú chvíľu vo väzení, chvíľu na slobode a matka ich pred rokmi opustila. Zásah vyššej moci by mohol byť presne to, čo potrebujú.
August prestal piť alkohol v deň, keď mu zomrel syn. Keď sa vydá na vytúžený letný výlet, pokazí sa mu karavan a zostane vydaný na milosť automechanikovi ďaleko od svojho domova – otcovi Setha a Henryho. Oprava karavanu je drahá a August je zmierený s tým, že do vytúženého cieľa nedôjde. Vtom však dostane nečakanú ponuku – zobrať so sebou na celé leto dvoch chlapcov a nemusieť zaplatiť za opravu karavanu ani cent. Keď táto podivná trojica napokon vyrazí na dlhú cestu krížom cez Spojené štáty americké, začnú písať spoločný príbeh o spoznávaní veľkého sveta a o zrode silného priateľstva na celý život.

Ponorte sa do dojímavého a citlivého príbehu troch ľudí, ktorí si hľadajú svoje miesto v živote, a prežite s nimi prázdninové putovanie za krásami národných parkov západu Spojených štátov amerických.
Catherine Ryan Hydeova priamočiaro, no s jedinečným pôvabom vykresľuje krehké charaktery výnimočných postav, ktoré často na prvý pohľad pôsobia jednoducho. Hrdinovia jej románu sú nedokonali ľudia, no konajú najlepšie, ako vedia, aby prežili vo svete, ktorý sa s nikým nemazná.
Zober ma so sebou je pútavý príbeh, ktorý čitateľov nabáda zamyslieť sa nad otázkami o rodine či priateľstve a dodáva im nádej, že dobrí ľudia sa objavia najmä vtedy, keď to najmenej čakáme.
Čítať viac
Originálny názov
Take Me With You
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
128×210 mm
Hmotnosť
528 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
953615
Štýl
tragický, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Aktuell
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

11 hodnotení

7
1
1
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Natália
Neoverený nákup
23.11.2017
Skvost
Nevidím, čo píšem. Slzy mi v tom bránia. Nie som bez nich schopná popísať, aký je príbeh úžasný. Čitateľ pomaličky odhaľuje, že sa v deji vyskytujú dve rodinné drámy, a to ho ešte viac dojme. Žiadne dieťa si totižto nezaslúži také detstvo, aké mali chlapci a na druhej strane by žiadny rodič nemal prežiť vlastné dieťa. Všetci sa snažia napriek tomu žiť ďalej. Toto dielo ma zničilo, no som za to rada. Obdivujem ľudí (taktiež knižných hrdinov), ktorí dokážu bojovať s nepriazňou osudu a byť stále ľudskými bytosťami. Zober ma so sebou je úchvatne napísaný príbeh, so škálou pocitov, ktoré vás paralyzujú. Kniha vám dá ale omnoho viac, ako zoberie, takže by ste jej čítanie nemali odkladať. Ak hľadáte niečo krásne, smutné, hodnotné, niečo, čo vám dodá nádej (aj keď sa to v niektorých okamihoch javí ako beznádej), upriamte na ňu svoju pozornosť. Čítať viac

„Keď túžime po spravodlivosti pre seba, nesmieme byť nespravodliví k iným. Upierať udatnosť nepriateľovi, ktorého sme premohli, znamená podceňovať naše víťazstvo.“

Ben Hur - Lew Wallace, 2015
Ben Hur
Lew Wallace