Kytičky z ulice - JonArno Lawson, 65. pole, 2016

8,96 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Kytičky z ulice - JonArno Lawson, 65. pole, 2016
Kytičky z ulice - JonArno Lawson, 65. pole, 2016

Kytičky z ulice

Děvčátko na procházce s roztržitým tatínkem sbírá kytičky, které prorůstají z chodníků a silnic, a každý kvítek někomu daruje. Ať už je to dárek chtěný či nechtěný, život... Čítať viac

Vydavateľstvo
65. pole, 2016
32 strán
27 minút čítania

Děvčátko na procházce s roztržitým tatínkem sbírá kytičky, které prorůstají z chodníků a silnic, a každý kvítek někomu daruje. Ať už je to dárek chtěný či nechtěný, život holčičky i obdarovaných se jím propojí a proměn Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
10,89 €

8,96 €

-18 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 6 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: 4 - 5 rokov

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024

Viac o knihe

Děvčátko na procházce s roztržitým tatínkem sbírá kytičky, které prorůstají z chodníků a silnic, a každý kvítek někomu daruje. Ať už je to dárek chtěný či nechtěný, život holčičky i obdarovaných se jím propojí a promění.
Obrázková kniha beze slov od oceňovaného básníka JonaArna Lawsona a ilustrátora Sydneyho Smithe je oslavou každodenních drobností, malých gest, která ale dokážou velké věci.
Kniha získala kanadské národní ocenění Governor General’s Literary Award a mnohá další.
Čítať viac
Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
220×220 mm
Hmotnosť
352 g
ISBN
9788087506806
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
249842
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
65. pole
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Kytičky z ulice - JonArno Lawson, 65. pole, 2016
Sojčák - Jaako Ahonen, Argo, 2016
22,45 €
Ušetríte 4,83 €

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Lucia Hlubeňová
Overený zákazník
5.12.2016
Kniha, ktorá presvetlí aj najtemnejšie dni
Táto cenami ovenčená kniha je dielom známeho kanadsko-amerického spisovateľa JonArna Lawsona a kanadského ilustrátora Sydneyho Smitha. Príbeh vychádza zo skutočného zážitku autora so svojou dcérou, ktorý s pomocou ilustrátora zhmotnil do príbehu bez slov.
Dievčatko – hlavná hrdinka príbehu, kráča domov so svojím oteckom. Otec ide popri nej, no skoro celú cestu telefonuje alebo je zamyslený, takže mu uniká dianie okolo, rovnako ako aj to, čo robí jeho dcérka. Dievčatko počas cesty zbiera po chodníkoch v meste kvietky, ktoré si vydobyli svoje právo na život aj cez vrstvy fádneho betónu či asfaltu. Dievčatko si však kvietky nenecháva pre seba – jeden nechá pri mŕtvom vtáčikovi, ďalší položí vedľa spiaceho a nič netušiaceho bezdomovca, iný zastokne neznámemu psíkovi za obojok.
Ilustrátor veľmi pôsobivo a rafinovane využíva čierno-biele ilustrácie, ktorým spočiatku počas cesty mestom dominuje dievčatko v červenom kabátiku a jednotlivé kvietky. Situácia sa však začne meniť, keď sa dievčatko rozhodne rozdávať kvietky. Obdarovaní aj ich okolie sa začnú symbolicky zafarbovať, vyjasňovať, priam až žiariť.
Mnoho recenzentov spomína v súvislosti s touto knihou jej vážne a naliehavé posolstvá: krása každodennosti, malých gest, ktoré dokážu však veľa zavážiť; uvedomovanie si prítomnosti – aké je potrebné venovať sa svojim najbližším či vážiť si čas s nimi a naučiť sa jednoducho vypnúť (nielen telefón). Na záver knižky ako memento stojí dievčatko so zdvihnutou rukou. Letmým pohľadom sa môže zdať, že v ruke drží telefón, no zdanie klame. Pridržiava si kapucňu kabátika a v druhej ruke má kvietok. Viac nepotrebuje.
Osobne na príbehu oceňujem vnútornú silu a zároveň citlivosť dievčatka. Napriek šedi a nevšímavosti okolia svojím nezastreným pohľadom vníma krásu aj nehu okolo seba a posúva ich znásobené ďalej. A tak nezištne vnáša „farbu“ a radosť do života ostatných.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Vydavateľstvo 65. pole

Čítať viac
Kúpte spolu
Kytičky z ulice - JonArno Lawson, 65. pole, 2016
Sojčák - Jaako Ahonen, Argo, 2016
22,45 €
Ušetríte 4,83 €

„Nie je podstatné, akí sme odolní voči cudzej sile. Dôležité je, akí sme silní voči vlastnej slabosti.“

Tam Tam Tri - Boris Filan, 1999
Tam Tam Tri
Boris Filan