Ako sa zbaviť nutkaní a nutkavých myšlienok - Klaus Bernhardt, NOXI, 2023

17,42 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako sa zbaviť nutkaní a nutkavých myšlienok

Ako prekonať obsedantno-kompulzívnou poruchu bez liekov a konfrontácie rýchlo a natrvalo

Obsedantno-kompulzívnou poruchou trpia milióny ľudí po celom svete a ich počet každým dňom rastie. Kde však začínajú jej korene? ... Čítať viac

Vydavateľstvo
NOXI, 2023
Počet strán
328

Obsedantno-kompulzívnou poruchou trpia milióny ľudí po celom svete a ich počet každým dňom rastie. Kde však začínajú jej korene? ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,42 €

Cena v kníhkupectve: 17,89 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Mami, oci, som online - Petra Arslan Šinková, Fortuna Libri, 2023

Viac o knihe

Obsedantno-kompulzívnou poruchou trpia milióny ľudí po celom svete a ich počet každým dňom rastie. Kde však začínajú jej korene?

Kedy je umývanie, kontrola, poriadok alebo opakovanie viac ako len neškodný tik?
A v akom momente je potrebné liečiť myšlienky, ktoré sa opakujú stále dokola?

Klaus Bernhardt vysvetľuje, čo sa skrýva za nutkaním, ako vzniká a kedy by mali postihnutí vyhľadať pomoc. Na základe najnovších vedeckých poznatkov a s pomocou konkrétnych príkladov poskytuje pacientom svojpomocné nástroje, ktoré je vhodné každý deň precvičovať. Opisuje aj mnohé užitočné terapeutické prístupy, ktoré sa, žiaľ, stále používajú príliš zriedkavo. Pomocou nich je možné dostať obsedantno-kompulzívnu poruchu pod kontrolu oveľa rýchlejšie a často ju aj natrvalo prekonať.
Čítať viac
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
136×207 mm
Hmotnosť
382 g
ISBN
9788081116346
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1853265
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,3 / 5

3 hodnotenia

1
0
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Overený zákazník
26.6.2023
Od autora u nás už vyšli dve knižky- Panické ataky: Čo sa vám snažia povedať?, Ako sa zbaviť depresie a syndrómu vyhorenia.
Všetky tri sú podobne spracované. Ide o to ako prekonať určitú psychickú poruchu bez liekov. V každej knižke a nebolo tomu inak ani tu ponúka rôzne cvičenia, ktoré majú pomôcť prekonať psychickú poruchu, v tomto prípade obsedantno-impulzívnu poruchu.

Ku koncu knihy ponúka aj tipy pre príbuzných obsedantno-impulzívnych pacientov. Samozrejme kniha je aj pre tých, čo sa len o danú tému zaujímavo.

Mňa osobne kniha nenadchla tak veľmi ako predchádzajúce dve knihy. Ale to je pre to, pretože sa o túto tému tak veľmi nezaujímam. Avšak bolo určite zaujímavé dozvedieť sa konečne aj o niečom inom ako len o depresii. Niektoré veci ma aj zaujali a dalo sa to prebrať aj inak ako len na obsedantno-impulzívnu poruchu.

Autor ako terapeut má zmysel pre humor, čo dokazujú jeho zážitky z praxe, ktoré používal ako príklady. Čiže kniha nie je len na teoretickej úrovni.
Veľmi sa mi páči aj to jeho poukazovanie na zastarané metódy, ktoré sú občas dosť mylné a nepomáhajú v takej veľkej miere ako nové metódy, ktoré sa ale využívajú zriedkavo
Čítať viac
Alica
Neoverený nákup
7.4.2023
Výborná kniha
Skvelá kniha pre všetkých, ktorých nielen trápia nutkavé myšlienky, ale aj ich najbližších. Autor popisuje rôzne metódy, ako nutkavé myšlienky eliminovať. Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Nenávisť je láska bez znalosti faktov. V každom človeku, ktorého nemáme radi, existujú skutočnosti, ktoré by náš vzťah mohli zmeniť, keby sme ich poznali.“

Jediný - Richard Bach, 1994
Jediný
Richard Bach