4,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Akcia
Audiokniha
Stvorení pre beh - Christopher McDougall, Publixing Ltd, 2015
Audiokniha
Akcia
Audiokniha
Stvorení pre beh - Christopher McDougall, Publixing Ltd, 2015
Audiokniha

Stvorení pre beh
Akcia
Audiokniha

Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl

Behanie je v móde a preto je aj kníh o behaní veľmi veľa. Ale kultová je len jedna! Medzinárodný bestseller Stvorení pre beh, ktorý prevrátil naruby svet bežcov a podnietil... Čítať viac

Vydavateľstvo
Publixing Ltd, 2015
Interpret

Behanie je v móde a preto je aj kníh o behaní veľmi veľa. Ale kultová je len jedna! Medzinárodný bestseller Stvorení pre beh, ktorý prevrátil naruby svet bežcov a podnietil vznik “barefoot running” hnutia, ktorému sa už prispôsobujú aj najväčšie... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina
7,00 €

4,90 €

-30 %
platí do 31. 7. 2024
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 6 – 8 dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Stvorení pre beh - Christopher McDougall, Publixing Ltd, 2015
Audiokniha
4,90 €

Viac o audioknihe

Behanie je v móde a preto je aj kníh o behaní veľmi veľa. Ale kultová je len jedna!

Medzinárodný bestseller Stvorení pre beh, ktorý prevrátil naruby svet bežcov a podnietil vznik “barefoot running” hnutia, ktorému sa už prispôsobujú aj najväčšie športové značky sveta. Stvorení pre beh vás zoberie na cestu, z ktorej sa vrátite zmenení. Budete nadšení, motivovaní a fascinovaní tou najzákladnejšou činnosťou, ktorej sa človek môže venovať. Niečím tak jednoduchým a obyčajným, ako je behanie. Aj tak sa pozná kultová kniha, ktorá by nemala chýbať v poličke nikoho, kto sa niekedy rozbehal len tak. Pre radosť.

Kniha Stvorení pre beh je veľkolepým dobrodružstvom plným neuveriteľných postáv, úžasných atletických výkonov, najnovších vedeckých poznatkov a najmä nefalšovanej inšpirácie. Na jeho počiatku stojí jednoduchá otázka: Prečo ma bolí noha? Odpoveď sa autor Christopher McDougall vydal hľadať do kmeňa najväčších bežcov na Zemi, aby sa naučil ich tajomstvá. Pritom odhaľuje, že všetko, čo sme si kedy o behaní mysleli, je lož.

Tarahumarskí Indiáni žijú v extrémnych podmienkach mexických Medených kaňonov, odrezaní od sveta tým najdrsnejším terénom Severnej Ameriky, a strážia zabudnuté umenie. Celé stáročia sa v ňom zdokonaľovali. Dokážu zabehnúť stovky kilometrov bez odpočinku a uštvať čokoľvek od jeleňa po olympijského maratónca. A pritom si vychutnajú každý jeden kilometer. Nadľudský talent sa v nich snúbi s nadprirodzeným zdravím a pokojom, vďaka čomu sú Tarahumarovia imúnni voči chorobám a konfliktom, ktoré sužujú moderné civilizácie. Pomocou Caballa Blanca, záhadného samotára žijúceho s Indiánmi, neodhalil autor len tajomstvá Tarahumarov. Aj vo svojom vnútri objavil ultraatléta, keď sa pripravoval na životnú výzvu: osemdesiatkilometrové preteky srdcom tarahumarskej krajiny, v ktorej sa domorodý kmeň postaví proti podivnej skupine Američanov, vrátane veľkej ultramaratónskej hviezdy, krásnej mladej surfistky a bosonohého čudáka.

McDougall nás svojím ostrovtipom a bujarosťou vyvedie zo špecializovaných vedeckých laboratórií na Harvarde. Prenesieme sa s ním do rozpálených údolí a na mrazivé vrcholky Severnej Ameriky, kde sa čoraz viac ultrabežcov snaží posúvať hranice svojich možností. Nakoniec sa staneme aj svedkami vrcholových pretekov v Medených kaňonoch. Stvorení pre beh je nevšedná kniha, ktorá vám nielen pohltí myseľ, ale stane sa aj inšpiráciou pre vaše telo. Stačí si uvedomiť, že tajomstvo šťastia vám leží rovno pri nohách. Že ako my všetci, aj vy ste stvorení pre beh.

Interpret : Pavol Michalka
Celková dĺžka : 13:22 hod
Čítať viac
Katalógové číslo výrobcu
5060374030121
Edícia
Endurance
Naše katalógové číslo
218486
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Publixing Ltd
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie, kritiky

“Táto kniha je predurčená stať sa klasikou.”
Sir Ranulph Fiennes – najväčší žijúci explorer

“Veľkolepá óda na radosť z behu.”
Washington Post

“Klasika nielen pre bežcov, ale pre každého, kto niekedy túžil prekonať samého seba.”
Tim Butcher, autor knihy Blood River

“Jednoducho povedané, najlepšia kniha o behaní, akú som kedy čítal... je úchvatná. A úchvatne životodarná.”
Lloyd Bradley, autor knihy The Rough Guide to Running

“Čítal som knihu Stvorení pre beh minulý rok a ovplyvnila ma neskutočne. Pomyslel som si: “Do riti, idem zabehnúť maratón!””
Flea z Red Hot Chili Peppers, Runner's World 2011

Christopher McDougall

Čítať viac

„Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.“

Pekáreň v Brooklyne - Julie Caplin, 2021
Pekáreň v Brooklyne
Julie Caplin