Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili - Adele Faber, Elaine Mazlish, Lindeni, 2019

8,49 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili

doma aj v škole

Viete, ako motivovať deti, aby sa rady učili a boli v škole úspešné? Chcete, aby deti spolupracovali, keď im niečo vysvetľujete, a aby nadobudli pocit zodpovednosti za svoje... Čítať viac

Vek
18+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2019
Počet strán
200

Viete, ako motivovať deti, aby sa rady učili a boli v škole úspešné? Chcete, aby deti spolupracovali, keď im niečo vysvetľujete, a aby nadobudli pocit zodpovednosti za svoje výkony? Všetko nájdete v tejto knihe! Tento svetový bestseller je určený... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

8,49 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili - Adele Faber, Elaine Mazlish, CPRESS, 2014
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2014
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Denník odvážneho bojka 18 - Jeff Kinney, Stonožka, 2024

Viac o knihe

Viete, ako motivovať deti, aby sa rady učili a boli v škole úspešné? Chcete, aby deti spolupracovali, keď im niečo vysvetľujete, a aby nadobudli pocit zodpovednosti za svoje výkony? Všetko nájdete v tejto knihe!

Tento svetový bestseller je určený rodičom, ale aj pedagógom. Ukazuje im, ako môžu inšpirovať dieťa k sebadisciplíne, sebakontrole a k zázrakom v učení.

Pomocou jedinečnej komunikačnej stratégie a vďaka názornosti kreslených odporúčaných dialógov autorky dokázali rodičom i učiteľom naznačiť, ako riešiť každodenné problémy, ktoré sa môžu u detí vo vzťahu k učeniu vyskytnúť.

Autorky Adele Faber a Elaine Mazlish sú svetovo uznávané odborníčky na komunikáciu medzi rodičmi a deťmi. Ich knihy boli preložené do viac než dvadsiatich jazykov a predalo sa z nich vyše tri milióny výtlačkov. Po celom svete vedú semináre a v medziľudských vzťahoch pomáhajú aj dospelým.

Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
167×225 mm
Hmotnosť
362 g
ISBN
9788056611951
Rok vydania
2019
Edícia
Ako hovoriť...
Vekové odporúčanie
18+
Naše katalógové číslo
623283
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Veronika
Neoverený nákup
28.9.2020
Ako hovorit s detmi aby sa lepsie ucili
Velmi pekne spracovana kniha a mnozstvom podnetov. Uz sa len ich naucit aplikovat v praxi. Urcite odpúorucam. Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
5.7.2018
SKVELÁ praktická pomôcka s množstvom konkrétnych príkladov
Autorkám som veľmi vďačná za to, že prostredníctvom svojich kníh šíria myšlienky o spôsoboch komunikácie (nielen) s deťmi, vďaka ktorým im rodičia aj učitelia môžu pomôcť vybudovať sebaúctu, naučiť sa zachovávať rešpekt k sebe aj ostatným a riešiť problémy bez fyzického aj slovného násilia. Ďalšie veľké pozitívum knihy vidím v množstve konkrétnych príkladov - ako sa správať a čo povedať v rôznych situáciách.
Trochu rozpačitý dojem mám zo spôsobu písania knihy, keďže jej základom je príbeh. Na jednej strane je to veľmi názorné, praktické a ľahko pochopiteľné, na druhej strane to mne osobne príde príliš "americké" a viac mi vyhovuje štýl knihy Respektovat a být respektován, ktorá prezentuje rovnaké zásady komunikácie, pretože jej autorov inšpirovali hlavne autorky tejto knihy. Tým, že poznám knihu Respektovat a být respektován, som sa z tejto síce nič nové nedozvedela, čo ale nijako neznižuje jej význam.
Názov mi prišiel trošičku zavádzajúci, pretože kniha prezentuje všeobecné zásady komunikácie, len zasadené do školského prostredia. Na druhej strane som sa však utvrdila v tom, že práve toto je cesta ako podporiť dieťa aj v učení.
Pri čítaní ma prekvapilo, ako veľmi mi prekážalo a vyrušovalo ma používanie slovenských mien. Možno bolo zámerom prekladateľky, alebo vydavateľa, uľahčiť čítanie, ale ja mám z toho pocit, že so mnou zaobchádzajú akoby som bola "z pomocnej školy". Viem predsa, že autorky sú Američanky, preto sa mi zdá zbytočné a nemiestne tváriť sa, že sa to odohráva na Slovensku (dokonca použitím názvu Tatralandia). Zdá sa mi to pochopiteľné v knihách pre deti, ale táto je pre dospelých...
Knihu aj napriek drobným výhradám považujem za úžasnú pomôcku pre rodičov aj učiteľov a odporúčam ju.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Úspech je nebezpečný. Človek začne kopírovať sám seba a to je riskantnejšie ako kopírovať iných... nevzíde z toho nič nové.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur, 2021
Mysli ako génius
Philippe Brasseur