Finančná gramotnosť pre každého - Diana Janíčková, Juraj Lang, Inštitút finančnej gramotnosti a vzdelávania, 2013

9,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Finančná gramotnosť pre každého - Diana Janíčková, Juraj Lang, Inštitút finančnej gramotnosti a vzdelávania, 2013
Finančná gramotnosť pre každého - Diana Janíčková, Juraj Lang, Inštitút finančnej gramotnosti a vzdelávania, 2013

Finančná gramotnosť pre každého

Kniha Finančná gramotnosť pre každého je jedinečná publikácia na slovenskom knižnom trhu napísaná nezávislými odborníkmi s dlhoročnou bankovou praxou. Svojim obsahom, ako aj... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inštitút finančnej gramotnosti a vzdelávania, 2013
Počet strán
94

Kniha Finančná gramotnosť pre každého je jedinečná publikácia na slovenskom knižnom trhu napísaná nezávislými odborníkmi s dlhoročnou bankovou praxou. Svojim obsahom, ako aj príkladmi z reálneho života, jednoduchým spôsobom približuje čitateľovi... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 10 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Rozhovory o vesmíre - Norbert Werner, Samuel Kováčik, N Press, 2024

Viac o knihe

Kniha Finančná gramotnosť pre každého je jedinečná publikácia na slovenskom knižnom trhu napísaná nezávislými odborníkmi s dlhoročnou bankovou praxou. Svojim obsahom, ako aj príkladmi z reálneho života, jednoduchým spôsobom približuje čitateľovi témy, s ktorými sa v bežnom živote stretáva každý z nás.
Jednotlivé kapitoly pomáhajú porozumieť základným súvislostiam pri správe osobných financií jednotlivca aj rodiny. Kniha jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom dáva odpovede na otázky: ako zostaviť a používať rodinný rozpočet, ako výhodne nakupovať, ako využívať bežný účet, ako používať platobné karty, ako si vybrať najvýhodnejší úver, ako sa nezadlžovať nad rámec svojich možností, ako riešiť ťažké finančné situácie, ako zúročiť nasporené peniaze, aké sú možnosti poistenia ako prostriedku ochrany života a majetku a pod.
Publikácia je určená žiakom vyšších ročníkov základných škôl a ich pedagógom, študentom maturitných ročníkov stredných škôl, učiteľom finančnej gramotnosti, všetkým dospelým s iným ako ekonomickým vzdelaním, rodičom, zamestnancom, mladým dospelým odchádzajúcim z detských domovov ako aj seniorom. Poskytuje čitateľovi množstvo základných informácií, ktoré sú nevyhnutné pre rozumné hospodárenie s vlastnými peniazmi a pre prijímanie zodpovedných finančných rozhodnutí v rôznych etapách života.
Čítať viac
Počet strán
94
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
157×220 mm
Hmotnosť
159 g
ISBN
9788097140311
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
154854
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Inštitút finančnej gramotnosti a vzdelávania
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

3 hodnotenia

0
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Peter
Neoverený nákup
3.10.2013
výhodná kúpa
Verím, že kúpou tejto knihy neprerobíte. Obsahuje cenné rady a osobné skúsenosti autorov. Vhodná najmä pre skutočný laikov vo finančnej oblasti. Kniha obsahuje len základné informácie vo viacerých oblastiach, akými sú investovanie, poistenie a pod. Za mínus považujem niekedy až zbytočné a všeobecne známe fakty a malý rozsah publikácie. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Odborná recenzia: Ing. Martin Barto, CSc.


Mladí ľudia, ktorí po dovŕšení plnoletosti opúšťajú inšitutcionálnu starostlivosť, nemali vo svojom živote skúsenosť so stabilným rodinným prostredím. Je to jeden z dôvodov, prečo v porovnaní s rovensíkmi vyrastajúcimi vo svojich rodinách zlyhávajú aj pri hospodárení s peniazmi. Kniha prehľadným a jednoduchým spôsobom spracováva základné témy patriace k finančnej gramotnosti. Je preto užitočnou pomôckou v dvoch súvislostiach - pre profesionálnych rodičov a vychovávateľov, ktorí môžu vybrané informácie z knihy sprostredkovávať deťom z detských domovov, a pre samotných mladých ľudí, ktorí zo zariadení odchádzajú a snažia sa uplatniť v ďalšom živote.
Mgr. Milan Fico
Inšititút pre výskum práce a rodiny


Knižka Finančná gramotnosť pre každého od autorského kolektívu jednoduchým a pre širokú čitateľskú verejnosť dostupným spôsobom predstavuje základnú rukoväť pre mladú, strednú aj staršiu generáciu obyvateľstva z oblasti osobných financií. Vyzdvihnúť treba predovšetkým formu a rozsah spracovania problematiky od podstaty peňazí, komunikácie s bankou a využívania finančných služieb vrátane poistných produktov. Jedinečnosť diela mono vidieť aj v tom, že uvádza základné informácie aj z oblasti sociálneho a zdravotného poistenia, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou každodenného života jednotlivca v spoločnosti. Knižku odporúčam ako základnú pomôcku pre pochopenie úlohy peňazí v našom osobnom živote.
Doc. Ing. Ľuboš Pavelka, PhD.
Ekonomická univerzita v Bratislave


Kniha je zameraná na finančné potreby tak jednotlivca, ako aj rodiny. Čitateľa by mala naučiť zdravým sedliackym rozumom pochopiť hospodárenie v rámci rodinného rozpočtu. Mal by si odniesť poučenie o tom, čo naozaj potrebuje, z čoho si môže vybrať a na základe čoho sa môže rozhodovať. Zároveň by sa mal naučiť odolať „lákavým ponukám“, neplatiť za to, čo nepotrebuje, prípadne za tovary a služby platiť primeranú cenu. Zvýšením svojej finančnej zodpovednosti pozitívne ovplyvní finančný rozpočet svoj alebo svojej rodiny – múdrym rozhodnutím buď ušetria, alebo zarobia a zároveň sa vyhnú niektorým nepríjemným životným situáciám. Kniha ako podklad k finančnému vzdelávaniu je vhodná tiež pre zamestnávateľov, ktorí získajú pridanú hodnotu vo finančne gramotných zamestnancoch a zároveň si znížia náklady na správu agendy exekúcií a poskytovanie súčinnosti.
Ing. Juraj Turček, PhD.
Chief Operation Officer, Trenkwalder, a.s.

„Ani ty nejkrásnejší diamanty nemusí být úplně dokonalé. Na chybách není nic špatného. Dělají z nás lidi. “