O rozmnožovaní a iných ťažkostiach - Martin Kasarda, Marenčin PT, 2011

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

O rozmnožovaní a iných ťažkostiach

Veselý realistický román o súčasnom svete médií. Čarodejnice, plastickí chirurgovia, moderátorky a predavači zbraní do krajín tretieho sveta tvoria spoločnosť, kde každý na... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2011
310 strán
4-5 hodín čítania

Veselý realistický román o súčasnom svete médií. Čarodejnice, plastickí chirurgovia, moderátorky a predavači zbraní do krajín tretieho sveta tvoria spoločnosť, kde každý na každého niečo vie. Hovorí sa v ňom o ťažkostiach, ktoré môžu stretnúť... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 35 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Harry Potter: Čarodejnícky almanach - J.K. Rowling, Ikar, 2024

Viac o knihe

Veselý realistický román o súčasnom svete médií. Čarodejnice, plastickí chirurgovia, moderátorky a predavači zbraní do krajín tretieho sveta tvoria spoločnosť, kde každý na každého niečo vie. Hovorí sa v ňom o ťažkostiach, ktoré môžu stretnúť novinárskeho spasiteľa sveta, keď sa zaľúbi do emancipovanej ženy. Na ceste za šťastím stretne troch ľudí s kapucňami na hlavách. Je to príbeh o rozmnožovaní, či román o tom, ako múdro sa dá zmeniť svet. Hoci podľa všetkého je však jeho koniec blízko, takže na zmenu nebude čas.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
310
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×206 mm
Hmotnosť
440 g
ISBN
9788081140839
Rok vydania
2011
Naše katalógové číslo
104422
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

7 hodnotení

5
1
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Danka Begáňová
Overený zákazník
26.4.2012
súčasný príbeh plný irónie a sarkazmu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha je podarenou sondou do vnútra dnešnej prihlúplej smotánky a médií,ktoré majú neuveriteľnú schopnosť prekrútiť fakty a urobiť z ničoho mediálnu bublinu.Hlavným dejom je zúfalá snaha novinára Martina získať emancipovanú manažérku Silviu, ktorá nenávidí osobné dotyky a úspešne odoláva zvodom rôznych bohatých i menej inteligentných mužov. Popri jeho novinárskej činnosti sa mu náhodou podarí všetkých nápadníkov odstrániť, no konečne úporne získaná láska sa v závere zmení na obyčajnú telesnú potrebu. Príbeh je plný sarkastického humoru, irónie,ukazuje na akom absurdnom princípe fungujú súčasné médiá, ako ľahko sa ľudia dajú strhnúť výmyslom a fámou.Kniha je o to zaujímavejšia, že pozorný čitateľ v nej nájde i skutočné súčasné "celebrity." Čítať viac
vodovod
Neoverený nákup
11.12.2011
skvele
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Text Martina Kasardu O rozmnožovaní, blízkom konci sveta a iných ťažkostiach je ironickým románom o súčasnom slovenskom svete médií, v ktorom čarodejnice, plastickí chirurgovia, moderátorky a predavači zbraní do krajín tretieho sveta tvoria spoločnosť, kde každý na každého niečo vie. Protagonista príbehu, novinár Matej Saspera, síce sám seba stavia do úlohy strážneho psa, ale vo svojej podstate zostáva psom, ktorý breše na spokojnú karavánu.
Pravda, je to aj román s hyperbolizovaným príbehom o tom, ako múdro a idealisticky zmeniť svet. Hoci podľa všetkého je koniec sveta blízko, tvrdia apokalyptici medzi nami, takže na zmenu k lepšiemu nebude čas. Skupinka záhadných mladých ľudí, ktorí sa chcú spriahnuť s hlavným hrdinom príbehu, aby o ich úsilí napísal strhujúci príbeh, však nakoniec pochopí, že ich snaženie o skutočne utopický svet je márne a rozhodnú sa radšej vrhnúť na popkultúru.
Kniha je aj o iných ťažkostiach, ktoré môžu stretnúť novinárskeho spasiteľa sveta, keď sa zaľúbi do emancipovanej ženy. Nitka príbehu odhaľuje aj neisté postavenie mužov vo veku ženskej dominancie, je to akýsi feminizmus na ruby, keď žena idealizovaná médiami ako slobodná, emancipovaná, moderná a dominantná odrazu prevalcuje mužsko-ženskú rovnováhu. V závere románu sa obludnosť takejto modernej lásky odhalí v mrazivej scéne premeny túžby po láske na jednoduchý strojový reprodukčný akt.
Text je tematicky pestrý, plný irónie a sarkastického humoru, štylisticky bohatý a čitateľsky príťažlivý. Pri jeho čítaní vidíte zrkadlenie obludária súčasnosti, dnešného rýchleho a dramatického života, v ktorom sa pravda, česť, morálka nenosia.
Čítať viac

Martin Kasarda

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Je len jedna vec prázdnejšia ako život bez lásky - život bez bolesti.“

Spasiteľ - Jo Nesbo, 2012
Spasiteľ
Jo Nesbo