Polárna žiara - Gerda Märtens, Stonožka, 2023

10,52 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Polárna žiara

Milý a dojímavý príbeh ľadového medveďa Jona, ktorý po dlhom hľadaní nájde svoj druhý domov a rodinu... Čítať viac

Vek
5+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2023
Počet strán
40

Milý a dojímavý príbeh ľadového medveďa Jona, ktorý po dlhom hľadaní nájde svoj druhý domov a rodinu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,52 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024
Polárna žiara - Gerda Märtens, Stonožka, 2023
10,52 €

Viac o knihe

Milý a dojímavý príbeh ľadového medveďa Jona, ktorý po dlhom hľadaní nájde svoj druhý domov a rodinu.

Pre ľadového medveďa Jona je východ slnka v Arktíde najkrajšia vec na svete. Pri potulkách po zasnežených svahoch fotografuje ľadovú krásu. Potom však prídu prívalové dažde, sneh a ľad sa začnú topiť a on sa musí rozlúčiť so svojím milovaným domovom. Zbalí si veci aj plechovú škatuľku od dedka, ktorú môže otvoriť len v prípade veľkej núdze, a vyberie sa hľadať nový domov a rodinu...

Estónska ilustrátorka Gerda Märtens vytvorila vizuálny vesmír s vlastnými jedinečnými zákonitosťami. Polárna žiara je jej prvá autorská kniha. Dielo reflektuje veľmi dôležité témy dnešnej spoločnosti. Dej posúva zo všeobecnej roviny do individuálnej, čo je pre mladého čitateľa zrozumiteľnejšie. Na situáciu nazerá prostredníctvom ľadového medveďa Jona a vysvetľuje, čo by sa mohlo stať, ak sa klíma bude naďalej otepľovať a ľadové medvede zostanú bez domova. Príbeh sprostredkúva myšlienku, že to, čo sa deje, nie je až tak ďaleko, a že klimatické zmeny zasahujú každého na Zemi. Dôležitou témou, ktorá rovnako súvisí s ochranou prírody, je otázka migrácie. Autorka sa snaží o kompromis a zmierenie. Zároveň však zdôrazňuje, že je dôležité migrovať s otvoreným srdcom a mysľou a z cesty sa radšej poučiť, než uviaznuť v starých vzorcoch. V novej krajine sa dá robiť veľa zaujímavých vecí, to však neznamená, že možno zabudnúť na svoju domovinu.

Hrejivý humor a milé ilustrácie pomáhajú pri riešení závažných otázok. Obrazová stránka knihy ponúka množstvo krásnych nuáns, ktoré vás prinútia zastať a skúmať. Dielo v sebe spája veľké a dôležité témy, spracované pôvabným, jednoduchým a srdečným spôsobom. Vysvetľovanie v príbehu pritom nie je prehnané, takže v ňom zostáva tajomno, ktoré vás núti premýšľať ešte dlho po tom, ako knihu odložíte.
Čítať viac
Originálny názov
Virmalised
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
220×300 mm
Hmotnosť
478 g
ISBN
9788055191089
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
5+
Naše katalógové číslo
1989953
Vydanie
1
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Estónsko
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Bola to tá tajomná vzrušujúca časť dňa, keď slnko zapadá a svetlo mení farbu z červenej na vyblednutú krvavú, neprestajne sa mení a temnie, akoby deň ešte žil, ale už umieral.“

Malý strom - Forrest Carter, 2016
Malý strom
Forrest Carter