V zajatí strachu - Kolektív, Marenčin PT, 2017

8,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
V zajatí strachu - Kolektív, Marenčin PT, 2017
V zajatí strachu - Kolektív, Marenčin PT, 2017

V zajatí strachu

  • Autorský kolektív

Ste znudení nemennosťou dní a premýšľate, ako to zmeniť? Pozývame vás do sveta, v ktorom nič nie je samozrejmé. Strach – emócia, ktorá zrýchľuje dych, vytláča na povrch tela... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2017
256 strán
4-5 hodín čítania

Ste znudení nemennosťou dní a premýšľate, ako to zmeniť? Pozývame vás do sveta, v ktorom nič nie je samozrejmé. Strach – emócia, ktorá zrýchľuje dych, vytláča na povrch tela zimomriavky, stavia do pozoru chĺpky a po chrbte lezie mráz... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Žltý zápisník budovania značky - Michal Pastier, Žurnál, 2024

Viac o knihe

Ste znudení nemennosťou dní a premýšľate, ako to zmeniť? Pozývame vás do sveta, v ktorom nič nie je samozrejmé. Strach – emócia, ktorá zrýchľuje dych, vytláča na povrch tela zimomriavky, stavia do pozoru chĺpky a po chrbte lezie mráz. Zväčšuje oči, burcuje do reakcií, ktoré by ste nečakali a spúšťa množstvo chemických procesov. Je viac ako vzrušenie z milovania. Napumpuje vás adrenalínom ako ten najnebezpečnejší šport. Nechajte sa vytrhnúť zo svojho pohodlného sveta a odvážte sa s nami báť! Z predaja každej tejto zbierky venujú autorky svoj honorár neziskovej organizácii ŽELAJ SI.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
106×172 mm
Hmotnosť
198 g
ISBN
9788056900192
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
276572
Štýl
duchovný, filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

16 hodnotení

10
2
0
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
28.2.2023
V zajatí strachu

Chvíľku mi trvalo kým som si utriedila myšlienky na recenziu pre túto knižku.

Niektoré príbehy sú pre silné žalúdky, iné sú také milo strašidelné, ako celok sa mi kniha veľmi páčila , rôzne príbehy každý o inom a predsa k sebe zapasovali.
Pridávam aj menšie recenzie ku každému príbehu.

Dominika Würll - Škola s pachuťou smrti : prvý príbeh bol brutálny masaker a nikdy by som to nechcela zažiť.

Lucia Braunová - Zberateľ bábik : druhý príbeh bol mrazivý a fakt hnusný , a vrah bol jasný, síce trošku zmiatol a koniec si viem domyslieť aj bez autorkinho zakončenia.

Inéz Melichová - Valpurgina noc : tretí or hej už bol nadupaný magickým strachom pred povesťami miestnych o čiernom lese. Veľmi sa mi páčil.

Emily D. Beňová - Bezmocnosť ... : štvrtý príbeh.. Ježiš toto čo bolo? normálne revem a srdce mi ide vystreliť z hrude a toto teda rozhodne nikdy, nikdy nechcem zažit tu bezmocnosť!!

Mirka Manáková - Mrazivý závan smrti : piaty príbeh cop čisté psycho, sama som nevedela čo je pravda a čo skutočnosť, hotové peklo.

Magdaléna Lunáková - Telo bez duše: šiesty príbeh bol pre mňa kúsok nezáživný ale bola tak aspoň ducharina.

Kristína Pavelkova - Predtucha: siedmy príbeh, opäť psycho a na konci, že uff. myslela som si, z v tom bude mať prsty ale ako??

Kristína Ježovičová a Michaela Mihoková - Dom hrôzy : ôsmy príbeh bol plný ľudskej krutosti.. zimomriavky a hnus sa mi šíri v každej bunke tela.

Mária Blšáková - Chcem tvoje srdce : deviaty príbeh som trošku nepochopila áno bol to masaker ale pre mňa nepochopeny

Eva Hrašková - Opatrovateľka : desiaty príbeh, že uff ďalšie dobre premyslené psycho s nádychom duchovna

Monika Wurm - Každa minca má i temnejsiu stranu : posledný príbeh tejto knihy bol záhadný a dokonale psycho.
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
21.2.2021
V zajatí strachu
Túto knihu som čítala strašne dávno a prirástla mi k srdcu a keďže na instagrame prebiehalo niečo v zmysle pošli svoju obľúbenú knižku tak som do toho šla. Príbehy pri ktorých nemôžete zaspať lebo máte strach že by ste sa zobudili a prebudili sa priamo v nich. To boli moje prvé pocity, tú knihu som prečítala ešte v ten deň. Úplne ma tá kniha pohltila. Čítať viac
13.6.2018
Snaha? Áno! Strach? Nie!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V zajatí strachu (2017) je zbierka poviedok ženských autoriek od Marenčin PT. Ide o autorky prevažne jednoduchej a naivnej literatúry. Chcem napísať romantickej, ale to je pravda len čiastočne. Samotná zbierka je súčasťou voľnej trilógie. Ďalšie dve knihy sa volajú V zajatí vášne (je to o sexe) a V zajatí hriechu (zo stránky kníhkupca som nepochopil o čom to je). Výťažky z predaja idú na nadáciu.
To je všetko super. Marenčin PT sa snaží a experimentuje. Ja som za. Aký je však výsledok?
Poviedka po poviedke:

Škola s pachuťou smrti (Dominika Würll) – Autorke horor očividne nesedí. Inšpirovala sa skutočnými udalosťami, ale väčšina desivého ostáva „mimo záber“. Atmosféra je slabá, celé je to napísané akosi drevene a z povinnosti.

Zberateľ bábik (Lucia Braunová) – Horor s fantastickým motívom, napísaný jednoduchým stredoškolským štýlom. Autorka kombinuje všetky klišé hororového filmu, čo jej zídu na um, bez ohľadu na logiku alebo tempo rozprávania. Hrozne napísané, autorke očividne horor nesedí.

Valpurgina noc (Inéz Melichová) – Toto bolo už lepšie. Zaujímavý fantastický horor, dobre napísaný. Taký lepší priemer.

Bezmocnosť (Emily D. Beňová) – nedávno sa vo fandomáckej skupine o tejto autorke diskutovalo. A o jej knihe Temný anjeli. Ktorá má na Martinus stránke len 5 * hodnotenia. Ak je tá kniha napísaná tak, ako táto poviedka, nechápem prečo.
Beňovej štýl je príšerne jednoduchý, až na úrovni základnej/strednej školy, s výraznými začiatočníckymi chybami ako sú opakovanie slov a fráz. Či je Bezmocnosť hororom je na diskusiu. Z celej poviedky sála naivita a v závere sa nevyhne obrovskému klišé, ktoré nefunguje a patrí skôr do romantických drám. Po prečítaní má človek pocit akoby zjedol priveľa cukrovej vaty zafarbenej na čierno (ale stále presladenej). Hrozná poviedka. Paradoxne od autorky, ktorá by mala byť vypísaná (podľa jej bibliografie). Očividne píše pre jednoduchšie a naivnejšie publikum, ktorého musí byť početné, inak si jej úspech neviem vysvetliť. Strašne amatérske.

Mrazivý závan smrti (Mirka Manáková) – Variácia na Kingovu Izbu 1408. Autorka očividne nie je v horore doma, ale je cítiť snahu.

Telo bez duše (Magdaléna Lunáková) – opäť, nejde o horor. Je to však príjemná fantasy poviedka o tom, čo môže byť po smrti.

Predtucha (Kristína Pavelková) – príjemný psychologický thriller/ horor, kde je ťažké určit realitu a sen. Obohraný námet, ale nič mi nejak výraznejšie nevadilo.

Dom hrôzy (Kristína Ježovičová a Michaela Mihoková)- výborná, desivá a nechutná poviedka. Opäť inšpirácia skutočnámi udalosťami, autorky sa však neštítia. Popisujú všetko, do najväčších extrémov a ešte aj pekne explicitne. Navyše dobre, obrazotvorne s citom pre detail. Regulérne ma to vydesilo, regulérne mi zovrelo žalúdok. Jediný text ktorý sa fakt oplatí prečítať. Prvá poviedka v kontexte tejto vyznieva ešte úbohejšie.

Chcem tvoje srdce (Mária Blšáková) – amatérizmus najhrubšieho zrna. Samotný text nie je až tak hrozný ako väčšina zbierky, ale zakončenie... To zakončenie! Za to by som autorku fackal! Očividne nevedela, ako svoju vlastnú zápletku rozpliesť tak jednoducho napísala, že to bol všetko sen a dala tomu cukríkovo-slniečkovo-dúhový nádych presladenej romantiky (podobne ako Beňová). Zakončiť poviedku „je to len sen“ je neskutočne zúfalé. Iste, urobila to i Manáková, ale tam to v príbehu dáva zmysel. Tuto z toho kričí jedine autorské zúfalstvo, alebo nepochopenie žánru.

Opatrovateľka (Eva Hrašková) – tradičný horor s tradičným príbehom o opatrovateľke.

Každá minca má i temnejšiu stranu (Monika Wurm) – opäť vypísaná autorka ženskej literatúry, ktorej očividne horor nesedí. Jednotlivé scény sú fajn, ale celý príbeh je tak nelogický blábol, až to bolí. Efektnosť na úkor príbehu.

V zajatí strachu je rozmanitá zbierka, kde polovica autoriek nemá čo hľadať. Vlastne pochybujem, že by mali byť spisovateľkami. Možno ich knihy sú na tom lepšie, ale ak nie, čo to vypovedá o slovenských čitateľkách, keď nechávajú priestor autorkám, ktoré nevedia pracovať so slovami? Každopádne, zbierka je nanajvýš priemerná – pár textov sa snaží a niektoré z nich sú naozaj desivé. Celkovo však zbierka pôsobí skôr zúfalo. Kvôli jednej skutočne dobre poviedky (Dom hrôzy) sa knihu fakt neoplatí kupovať. Aj napriek tomu, že zárobok ide na charitu. Radšej do nej prispejte sami.
Čítať viac
Renata
Neoverený nákup
19.9.2019
Je výborné, keď si dá niekto tak záležať na tom, aby si iní ľudia prečítaním jeho hodnotenia urobili názor na knihu, poviedky a rozhodli sa kúpiť či nekúpiť??
Ďakujem
Čítať viac
Katka
Neoverený nákup
22.7.2018
Ja nie som nejaká kritička alebo čo, len u pána ,ktorý tak zhodil autorky sa mi to zdá ako závisť , chcela by som vidieť akoby taký žáner napísal on, keď tak kritizuje naše skvelé autorky, ktoré napísali každú jednu poviedku so snahou , ktorá bola ocenená v mojom prípade sa mi kniha páčila a prispela k tomu na dobrú vec. A čo sa týka toho že zhadzuje autorky, nech sa každý pozrie čo dokázal on, tieto autorky začali od začiatku a presadili sa. Autorkam držím palce a pán by si najprv mohol prečítať od každej aspoň jednu knihu a tak kritizovať!!!!! Čítať viac
Vladimír Duraj
Neoverený nákup
20.7.2018
Prečítal som si tento poriadne kritický komentár a napadlo mi, že pán Búry bude isto nejaký uznávaný, kompetentný kritik, keď vidí aj to, čo ja nie, lebo mne sa knižka páčila. Ale čo už, veď som len bežný čitateľ, ktorý sa nevyzná v literárnom kumšte. Napriek tomu mi to akosi nedalo a hodil som jeho meno do googla. Narazil som na recenziu Jozefa Kariky, kde veľmi zrozumiteľne, bez snahy zhodiť autora, rozpráva o poviedke Temno v duši. Nepovažujem sa za škodoradostného človeka, ale od srdca som sa zasmial. Opakovačky, hrubice, potomi a iné pohromy a všetko to v jednej poviedke. Nuž pán Búry sa evidentne búri v oblasti, o ktorej zas až tak veľmi šajnu nemá. Ale napriek tomu mu prajem, nech má zhovievavejších kritikov, ako je on sám Čítať viac
Kanita
Neoverený nákup
15.1.2018
Strach
väčšina poviedok bola priemernej kvality. Len prvá a posledné 2-3 poviedky ma zaujali. Z celkového pohľadu je pre mňa čítanie celej zbierky stratou času. Poviedky sú plné klišé a pripomínajú námety z rôznych hororových filmov- vyskytnú sa nelogické zvraty v priebehu jedného odseku, sem-tam zdĺhavý dej a odrazu prirýchly koniec. Samozrejme, až na vynikajúce výnimky uvedené na začiatku. Ak chcete kvalitný horor, poobzerajte sa radšej po niečom inom. Čítať viac
Helena
Neoverený nákup
11.10.2017
úžasné strašidelné príbehy!!!!
Autorkám gratulujem ku skvelej knižke, ktorú vytvorili. Je originálna a jedinečná. A naozaj nájdete v nej to, čo sa píše v obsahu. Mám rada, keď sa môžem pri knihe báť, celkovo milujem horory a táto kniha tento účel spĺňa. V každej poviedke nájdete kúsok strachu, prežijete to s hrdinami akoby na vlastnej koži. Klobúk dole! Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
9.7.2017
Zimomriavky zo strachu
pod týmto príspevkom som opísala svoje pocity z knižky , ktorú odporúčam. Neviem čo sa prihodilo , ale pri jedenástej poviedke od Moniky Wurm nie je celý komentár . Aby som to napravila tak dopisujem : nemému chlapcovi sa sníva stále ten istý hrozný sen. Dokáže mu pomôcť uviesť veci na správnu mieru ? Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
9.7.2017
Zimomriavky zo strachu
Chcete sa schladiť v horúcom lete , nech sa páči - kúpte si knižku V ZAJATÍ STRACHU. V knižke je jedenásť poviedok od dvanástich slovenských spisovateliek, pri ktorých budete mať zimomriavky po tele . Kúpou knižky si nielen užite rôzne podoby strachu, ale aj prispejete na dobrú vec . Spisovateľky venujú svoj honorár neziskovej organizácii ŽELAJ SI .

1. Dominika Wurl - ŠKOLA S PACHUŤOU SMRTI - precítite strach , ktorí prežívali učiteľky a žiaci pri prepade školy.

2. Lucia Braunová ZBERATEĽ BÁBIK - Kiara sa musí obávať nielen o svoje priateľky , ale aj o seba.

3.Inéz Melichová - VALPURGINA NOC - Novinárka Katarína sa musí báť správneho rozhodnutia . Bude môcť žiť bez
strachu ?

4. Emily D. Beňová - BEZMOCNOSŤ - Viete si predstaviť strach , ktorý prežíva matka po únose dcérky ? Nájde ju živú ?

5. Mirka Manáková - MRAZIVÝ ZÁVAN SMRTI - Lenka prežíva strach zo smrti v hoteli kam ju pozval priateľ . Dostane sa odtiaľ živá ?

6. Magdaléna Lunáková - TELO BEZ DUŠE- Olívia má strach zo života . Oplatí sa jej o svoj život zabojovať ?

7. Kristína Pavelková - PREDTUCHA - Viete si predstaviť, čo prežíva človek , ktorému sa plnia strašné sny ? Dokáže sa s tým zmieriť ?

8. Kristína Ježovičová a Michaela Mihoková - DOM HRÔZY - Strach detí , ktoré žijú s matkou a jej druhom. Čoho sa tieto deti boja sa dozviete v poviedke.

9. Mária Blšáková - CHCEM TVOJE SRDCE - Druh strachu, ktorí prežíva Magdalénka . Je to skutočnosť, alebo zlý sen ?

10. Eva Hrašková - OPATROVATEĽKA - Denisa má strach zo zvukov , ktoré počuje v noci v starom dome . Zistí , čo sa tam deje ?

11. Monika Wurm - KAŽDÁ MINCA MÁ I TEMNEJŠIU STRANU- Nemému chlapcovi sa sníva stále ten istý hr

Toto je jedenásť príbehov a jedenásť druhov strachu , ktorý z nich je najhorší ?
Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“