Jupiter 7 - Space Opera
E-kniha

  Vesmírne dobrodružstvá sú od vzniku vedeckej fantastiky jednou z jej hlavných zložiek. Na Slovensku sa ich píše aj vydáva veľmi málo. Pomôcť tejto situácii sa snaží siedme číslo... Čítať viac

  Vydavateľstvo
  Rogerbooks
  168 strán
  2-3 hodiny čítania

  Vesmírne dobrodružstvá sú od vzniku vedeckej fantastiky jednou z jej hlavných zložiek. Na Slovensku sa ich píše aj vydáva veľmi málo. Pomôcť tejto situácii sa snaží siedme číslo Jupitera, v ktorom nájdete slovenské, české... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

  3,00 €

  Ihneď na stiahnutie
  Ako čítať e-knihy?

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Angie Argalášová:Skutočné prázdniny.Branislav Argaláš,2024
  Jupiter 7 - Space Opera, Rogerbooks
  E-kniha
  3,00 €

  Viac o e-knihe

  Vesmírnedobrodružstvá sú od vzniku vedeckej fantastiky jednou z jej hlavných zložiek. Na Slovensku sa ich píše aj vydáva veľmi málo. Pomôcť tejto situácii sa snaží siedme číslo Jupitera, v ktorom nájdete slovenské, české aj rakúske space opery od oceňovaných autorov.
  Nemeckojazyčnej sci-fi je na našom trhu veľmi málo a tak nám Rakúšanka Nina Horvath, pravidelná návštevníčka slovenských festivalov vedeckej fantastiky, prináša poviedku, ktorá zvíťazila v roku 2012 v DeutscherPhantastikPreis a skončila tretia v Deutscher Science Fiction Preis.Klasička českej sci-fi Jana Rečková predstavuje zaujímavý text, na aký sme od nej zvyknutý. Naopak, HanušSeiner patrí k služobne najmladším oceňovaným autorom v Čechách, no jeho poviedka sa na to nemusí vyhovárať.
  LenkaŠtiblariková je druhá slovenská autorka, ktorá získala najvyššiu cenu v najstaršej československej súťaži Cena Karla Čapka. Vedľa nej sa v Jupiteri predstavuje s novou poviedkou aj víťaz ostatného ročníka Ceny Fantázie Marek Slabej a dokazuje, že nezvíťazil náhodou. Jedným z najlepších slovenských autorov space opery je už vyše pätnásť rokov Anton Stiffel a tak jeho text nemohol v siedmom Jupiteri chýbať.
  Tomáš Knapko zvíťazil v poslednom ročníku prvej oficiálnej slovenskej sci-fi súťaže Cena Gustáva Reussa. Následne sa na dlhšiu dobu odmlčal a teraz sa vracia s novelou „Lodivod“. V siedmom Jupiteri nájdete jej prvú časť. Nechýba v ňom ani tradičný workshop, redaktori tentoraz rozoberajú poviedku Zdena Mikláša.
  Z publicistiky vyberáme predovšetkým rozhovor s DavidomGerroldom, scenáristom kultového seriálu StarTrek a autorom populárnej knižnej série Vojna s Chtormi. Ďalej v čísle nájdete okrem tradičných recenzií aj rozhovor s Petrom Pavelkom, ktorý patril v 90. rokoch medzi najdôležitejšie osobnosti slovenského hnutia fanúšikov vedeckej fantastiky, galériu kvalitného ilustrátora Pavla Martinického či ďalšiu časť seriálu o prednášaní na sci-fi festivaloch.
  Čítať viac
  Počet strán
  168
  Naše katalógové číslo
  179723
  Jazyk
  slovenčina
  Vydavateľstvo
  Rogerbooks
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,5 / 5

  2 hodnotenia

  1
  1
  0
  0
  0

  Ako sa páčila e-kniha vám?

  Recenzie čitateľov

  Zdeno Mikláš
  Overený nákup
  26.7.2014
  Dobré poviedky aj publicistika
  Toto číslo je venované môjmu obľúbenému žánru Space Opera. Pre mňa osobne je špeciálne tým, že som autorom poslednej poviedky.
  Zvyšok recenzie na http://www.ashsid.sk/?p=710
  Čítať viac
  Milan Hasko
  Overený nákup
  8.7.2014
  Občasník
  Všetky uverejnené poviedky sú prudko čitateľné. Čo viac povedať. Čítať viac

  „Na jeho očiach je niečo zvláštne - dokážete sa do nich zamotať ako do pavučiny.“

  Road trip - Beth O'Leary, 2022
  Road trip
  Beth O'Leary